Decyzją wójta gminy Krasiczyn Tadeusza Bobka pełniącym obowiązki dyrektora szkoły podstawowej w tej miejscowości został Marek Kuźmiek.
O sprawie kontrowersyjnego konkursu na dyrektora krasiczyńskiej szkoły podstawowej informowaliśmy tuż przed przerwą wakacyjną. Przypomnijmy, że komisja konkursowa wybrała na to stanowisko Małgorzatę Fil, ale wójt gminy konkurs unieważnił, argumentując to szeregiem nieprawidłowości przy organizacji, powołaniu członków komisji i potem samym wyborze. Sprawa trafiła do wojewody podkarpackiego i Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wojewoda Ewa Leniart zwróciła się z pismem do wójta gminy o przysłanie w trybie pilnym wszystkich dokumentów związanych z feralnym konkursem[paywall].
Przez wakacje sprawa nieco ucichła, ale ponieważ szybkimi krokami zbliżał się początek roku szkolnego 2017 – 2018, władze gminy musiały podjąć jakąś decyzję.
– Pani wojewoda potwierdziła moje przypuszczenia co do nieprawidłowości przy organizacji konkursu, jak również podczas prac komisji, zwłaszcza jeśli chodzi o obecność w niej przedstawicieli związków zawodowych – stwierdził wójt gminy Krasiczyn T. Bobek. – Jakaś grupa osób prowadziła walkę, posądzono mnie o nieznajomość prawa – dodał.
Wójt gminy nie zdecydował się na szybkie rozpisanie kolejnego konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krasiczynie. Mając inne instrumenty, zdecydował się (zarządzeniem z 24 sierpnia br.) na powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora tejże placówki Markowi Kuźmiekowi przez okres 10 miesięcy, czyli nie dłużej niż do 31 czerwca 2018 r. Oczywiście do czasu powierzenia tego stanowiska kandydatowi wyłonionemu w kolejnym konkursie, który, tak czy siak, po 10 miesiącach musi ogłosić (tak stanowi ustawa o systemie oświaty – przyp. aut.). 1 września br. wójt T. Bobek wręczył M. Kuźmiekowi pełnomocnictwo do jednoosobowego prowadzenia ośmioletniej podstawówki w Krasiczynie.
– Zdaję sobie sprawę, że konkurs musi zostać ogłoszony i tak będzie. Mam jednak nadzieję, że zorganizowana grupa, podobnie jak i cała ta niepotrzebna sytuacja, uspokoi się do tego czasu. Szkoła od 1 września musiała przecież normalnie funkcjonować, a że nie ma tam stanowiska wicedyrektora, koniecznym było powierzenie pełnienia obowiązków dyrektora tej placówki jednemu z nauczycieli – skomentował T. Bobek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Fil Małgorzata dyrektor? Nie to jakiś żart.. .wszędzie znajomosci
gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta, a swoją drogą dlaczego nie został ogłoszony nowy konkurs skoro tamten Wójt uniewaznil?myslą ze sprawa przez rok ucichnie a pozniej w konkursie wygra pan lub pani B.
Fil Małgorzata dyrektor? Nie to jakiś żart.. .wszędzie znajomosci
Brawo Panie Wojcie! Oszustwa!
gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta, a swoją drogą dlaczego nie został ogłoszony nowy konkurs skoro tamten Wójt uniewaznil?myslą ze sprawa przez rok ucichnie a pozniej w konkursie wygra pan lub pani B.