Reklama

Konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

Przemyskie Centrum Kulturalne ogłosiło konkurs na pisankę wielkanocną. Jak podkreśla: „zależy nam na ochronie i wyszczególnieniu osobliwej dziedziny sztuki ludowej jaką są pisanki, co służy podkreśleniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu”.

Kto może wziąć udział? Każdy kto posiada umiejętności wykonywania pisanej metodami tradycyjnymi i współczesnymi. Muszę one jednak nawiązywać do tradycyjnego wzornictwa i kolorystyki. Zasięg konkursu obejmuje powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski, łańcucki, leżajski i rzeszowski. Szczegóły i wytyczne można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kulturalnego. 

Wszystkie zgłoszone do konkursu pisanki będzie można podziewać podczas wystawy pokonkursowej która odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia w klubie „Piwnice”. Pisanki wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 7 kwietnia br. do Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej „rywalizacji”!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/03/2025 18:28
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama