Przemyskie Centrum Kulturalne ogłosiło konkurs na pisankę wielkanocną. Jak podkreśla: „zależy nam na ochronie i wyszczególnieniu osobliwej dziedziny sztuki ludowej jaką są pisanki, co służy podkreśleniu dziedzictwa kulturowego naszego regionu”.
Kto może wziąć udział? Każdy kto posiada umiejętności wykonywania pisanej metodami tradycyjnymi i współczesnymi. Muszę one jednak nawiązywać do tradycyjnego wzornictwa i kolorystyki. Zasięg konkursu obejmuje powiaty: jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski, łańcucki, leżajski i rzeszowski. Szczegóły i wytyczne można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kulturalnego.
Wszystkie zgłoszone do konkursu pisanki będzie można podziewać podczas wystawy pokonkursowej która odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia w klubie „Piwnice”. Pisanki wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do 7 kwietnia br. do Działu Dziedzictwa i Edukacji Kulturowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej „rywalizacji”!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze