Krakowska firma MPRB jako lider oraz partnerzy – Mosty Kraków i MP Infra wykonają dokumentację projektową budowy zachodniej obwodnicy Przemyśla. Konsorcjum wyceniło swoją ofertę na 12 mln 656 tys. 700 zł.
W przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej zachodniej obwodnicy Przemyśla wpłynęły cztery oferty.
W tym samym czasie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na wykonanie dokumentacji obwodnicy Miejsca Piastowego. Wykona ją[paywall] to samo konsorcjum firm.
W obu przypadkach zamówienie obejmuje m.in. opracowanie tzw. studium korytarzowego, studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przygotowanie dokumentacji projektowej jest warunkiem niezbędnym do przejścia do kolejnego etapu inwestycji, czyli realizacji inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”.
Wiadomo, że planowana obwodnica powstanie w tzw. nowym śladzie dróg krajowych nr 28 i 77. Liczyć będzie ok. 22 km.
Pozwoli na usprawnienie ruchu tranzytowego, którego część z autostrady A4 przejmuje droga krajowa nr 77, prowadząc dalej przez Przemyśl na wschód – do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce.
Ponadto droga krajowa nr 77 pozwala na kontynuację transportu z kierunku północnego (Warszawa, Radom, Jarosław) w stronę Przemyśla, a dalej drogą krajową nr 28 transport kierowany jest do przejść granicznych na południu Polski.
Realizacja obwodnicy w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77 pozwoli na skierowanie ruchu tranzytowego poza zabudowę Przemyśla, a to zapewni odciążenie miasta z ruchu pojazdów ciężarowych.
W ramach rządowego programu do 2030 r. powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Na Podkarpaciu powstanie łącznie osiem. Oprócz obwodnicy Przemyśla i Miejsca Piastowego, także: Brzostka i Kołaczyc, Jasła, Kolbuszowej, Nowej Dęby, Pilzna i Sanoka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tego roku oddaja już most wybudowany na Sanie w Jarosławiu.Jeszcze tylko trwają dyskusje w gronie specjalistów czy most ma być wzdłuż czy w poprzek Sanu.Takie same mrzonki z obwodnicą Przemysla i to za 10 lat.A le pretekst do wydatków jest.Jest.
Świetna inwestycja. Przy okazji tereny wokół miasta będą lepiej skomunikowane.
MAM WAŻNE PYTANIE! jak myślicie czyj interes ważniejszy DZIADKÓW Z GLAZERA z cwanym radnym na czele i pozostałych którzy o obwodnicy wiedzieli od 30 lat bo będzie estakada nad garażami kłuć w oczy? czy tych ludzi którzy będą musieli się sprzedać i wynieść tak jak ten projektant narysuje kreskę? tu dokładnie nie wiadomo jeszcze konkretnie kto... ale też żywi ludzie... którzy w miarę się tego nie spodziewali... I CO? to w porządku wobec nich?
Yyyy What? Jakie Glazera? Kolega "nick" coś nie w temacie jest ;)
No to czas się zacząć bać mieszkańcy snobistycznych dzielni typu Ostrów, Lipowica i Prałkowce. Wśród waszych wymuskanych pałacyków już zaczynają się powoli pojawiać panowie w kamizelkach odblaskowych z napisem Geo.. cośtam na plecach. Na razie szwendają się po okolicznych polach ale niedługo ... A wy dobrze wiecie co to dla was oznacza - szum gum i ryk motocykli 24h/dzień tuż za wypielęgnowanym żywopłpcikiem z tuj. Cieszcie się póki możecie wiosennym śpiewem ptaszków i miałczeniem kocurka w ogródku bo za rok, może dwa te atrakcje pozostaną wspomnieniem.
Bo interes i dobrostan owych "dziadków z Glazera" to niby mniej ważny od dobrostanu nowobogackich snobów z ul. Wołodyjowskiego, z Ostrowa czy Prałkowiec???
Naprawdę ktoś wierzy że ta droga powstanie?
A Przemyślu ba ul Rzecznej most budują już ponad 40 lat.
Spokojnie.To jest zmartwienie tych co nie maja tych pałacyków .
To jakieś cieniutkie firmy mało znane
Wygrywaja prawie wszystkie kontrakty na wirtualne obwodnice. na południu Polski.Wygrali przetarg na obwodnicę Brzegu,Piwnicznej, Przemysla,Miejsca Piastowego.Na szczęście wszystkie obwodnice w rzeczywistosci wirtualnej.Ale kasa jest prawdziwa i nie wirtualna.Ciekawe dlaczego tylko jedna firma wygrywa ?
Konsorcjum podejmie się wykonania dokumentacji za 3 lata ukończy Bakuna oczywiście nie wybiorą zapłacić za nią będzie musiał następca , obecne władze za ten wyczyn przypną sobie ordery a obwodnica nigdy. I tak się skończy ten pomysł. Ludziom poblokują inwestycje w miejscach planowanej obwodnicy i taki będzie finisz. Chyba,że ktoś ma tam swoje działki, które chce tam sprzedać.
Tego roku oddaja już most wybudowany na Sanie w Jarosławiu.Jeszcze tylko trwają dyskusje w gronie specjalistów czy most ma być wzdłuż czy w poprzek Sanu.Takie same mrzonki z obwodnicą Przemysla i to za 10 lat.A le pretekst do wydatków jest.Jest.
Świetna inwestycja. Przy okazji tereny wokół miasta będą lepiej skomunikowane.
MAM WAŻNE PYTANIE! jak myślicie czyj interes ważniejszy DZIADKÓW Z GLAZERA z cwanym radnym na czele i pozostałych którzy o obwodnicy wiedzieli od 30 lat bo będzie estakada nad garażami kłuć w oczy? czy tych ludzi którzy będą musieli się sprzedać i wynieść tak jak ten projektant narysuje kreskę? tu dokładnie nie wiadomo jeszcze konkretnie kto... ale też żywi ludzie... którzy w miarę się tego nie spodziewali... I CO? to w porządku wobec nich?