Reklama

Kontenery nabite do granic możliwości

Po kilku upalnych dniach na osiedlowych śmietnikach nie ma gdzie włożyć przysłowiowego palca. Kontenery są nabite do granic możliwości przede wszystkim plastikowymi butelkami. Czy można coś z tym zrobić?

Mieszkańcy Przemyśla, przede wszystkim osiedli, którzy zadeklarowali się na selektywną zbiórkę odpadów komunalnych, od wielu tygodni mają poważny problem z dotrzymywaniem zobowiązania. Wszystko przez przepełnione kontenery przede wszystkim z plastikowymi butelkami po wodzie. Część z[paywall] nich z prośbą o interwencję zwróciła się do przemyskiego radnego Macieja Kamińskiego (PiS), który wystosował do władz miasta zapytanie, czy istnieje możliwość częstszego opróżniania pojemników.

– Sam zauważyłem ten problem. Jest gorąco, ludzie piją znacznie więcej wody. Może to dla niektórych błaha sprawa, ale warto byłoby się także nad taką pochylić. Uważam, że odbiór tworzyw sztucznych raz w tygodniu przy jednym kontenerze na cały blok, to zdecydowanie za mało – dowodzi radny M. Kamiński.

Może „dołożyć” kontenerów?

Miasto nie ma rozwiązania tego problemu, bo zmianie musiałby ulec harmonogram odbioru odpadów.

– Zbiórka odpadów komunalnych na terenie miasta odbywa się na według określonego harmonogramu. W przypadku zabudowy wielorodzinnej odbiór odpadów z selektywnej zbiórki – szkła odbywa się dwa razy w miesiącu, a tworzyw sztucznych raz w tygodniu. Zwiększenie częstotliwości prawdopodobnie skutkowałoby zwiększeniem ceny usługi przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, czyli spółkę odbierającą odpady komunalne – tłumaczy rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk.

– Możliwe jest także drugie rozwiązanie, czyli zapewnienie większej liczby pojemników, a te powinien zabezpieczyć w takim przypadku właściciel lub zarządca terenu. Częstotliwość odbioru szkła lub tworzyw sztucznych nie zmieniłaby się, zwiększy się jedynie ich ilość, a to nie wpłynie na cenę usługi – podsumował.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    leon - niezalogowany 2016-08-14 20:16:43

    Tak można naprawdę segregować bierzesz butelkę i zduszasz jest jedna trzecia kontenera a całe to brak miejsca następny sposób zwiększyć wywóz firma się ucieszy ale nie ci co zapłacą za swoje lenistwo

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości