Kontrola wewnętrzna w jarosławskiej straży miejskiej została zlecona w kwietniu bieżącego roku po rozpaczliwym liście podpisanym przez kilku strażników miejskich. Jednym z zarzutów pod adresem komendanta straży Witolda Iliča był mobbing. Kontrola się zakończyła, powstał raport, ale mało kto go widział.
Lista zarzutów pod adresem Witolda Iliča jest długa. Od mobbingu, zastraszania i poniżania pracowników, poprzez nieparlamentarne odzywki oraz ciągłą i nadmierną kontrolę pracowników, a na cięciu kosztów, które wystawiają na szwank zdrowie pracowników skończywszy. W reakcji na te doniesienia powstała komisja wewnętrzna, która zarzuty wobec komendanta miała sprawdzić[paywall] .
Zakładano też, że sprawie przyjrzy się komisja rewizyjna przy radzie miasta. Efekty prac tej pierwszej wciąż nie są znane, co blokuje działania tej drugiej. Wątpliwości, czy poznamy raport w sprawie Iliča jeszcze przed wyborami, stają się coraz bardziej uzasadnione.
O tym, że raport komisji wewnętrznej jest na ukończeniu, mówiło się w kuluarach od kilku dobrych tygodni. Dziś wiadomo, że dokument ten powstał. Utknął jednak w trybikach urzędniczej maszyny. – Protokół został przesłany do komendanta, aby pozwolić mu na ustosunkowanie się do stanowiska zespołu. Dlatego nie będziemy ujawniać szczegółów opracowania – wyjaśniał Hubert Ochmański, rzecznik jarosławskiego ratusza.
Z takim stanowiskiem nie chcą się zgodzić radni. Na ostatniej sesji rady miasta o przekazanie dokumentu bezskutecznie apelował przewodniczący rady Janusz Szkodny. Nie uzyskał go ani w pierwszym, ani w drugim wyznaczonym przez siebie terminie, a splot okoliczności jakimi zasłaniał się burmistrz Tracz, tłumacząc niemożność przekazania raportu – był nader korzystny dla UM.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.??A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej?Czyżby Pański ojciec tak mało zorientowany w geodezji o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania??? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE
Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE
Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE
Dla mnie wniosek jest prosty i nasuwa się sam, raport komisji jest nieprzychylny dla pana komendanta a burmistrz celowo zwleka gdyż to "jego" człowiek, który nie wywiązał się z powierzonego zadania zniszczenia straży od środka
Cięcie kosztów....czy piesze patrole , zamiast jazd samochodem szkodzą zdrowiu pracowników? Na jarosławskich osiedlach i ulicach nie widać Straży Miejskiej. Jeśli goście na służbie idą do domciu na obiad ...to co to jest? Nadmierna kontrola....he , he...
Kolejny argument za likwidacją straży miejskiej.
Nie są mi znane przekręty Frankiewiczów ale jeśli one są prawdziwe to Pan Senator Golba ustawiający się za Panem Pawłem jako popierający Go autorytet i całe to ugrupowanie powinno sczeznąć z życia politycznego i społecznego Jarosławia i okolic.Za bardzo natarczywie Pan Senator chce mieć wpływy na nasze życie. Za wskazaniem Kumotrowi Zb. Ziobro osób niekompetentnych, będących w przeszłości pożytecznymi idiotami w rękach krypto SBckiej agentury do obsadzenia Prokuratury Rejonowej i Sądu Rejonowego w Jarosławiu chciałby jeszcze mieć wpływ na Gminę dotąd przez lata dobrze zarządzaną . Przed takim wpływem dzielnie broni się Wójt Gminy Wiązownica , który z wiochy potrafił zrobić zupełnie dobrze wyglądającą wieś.
Na pewno tak ale dla ,mnie najważniejszym argumentem pozostaje to, że dotąd straży miejskiej nie udało się złapać choćby jednego malującego obraźliwe dla mieszkańców Jarosławia hasła na dopiero co odnawianych zabytkowych budynkach, na filarach wiaduktów.Komendant powinien być obecny w każdej szkole na lekcji wychowawczej ostrzegającej małolatów przed konsekwencjami , a złapanego gówniarza powinna straż zawlec do szkoły. Takich "malowideł" na ścianach i innych elementach nie ma w Sieniawie, Pruchniku , a dlaczego nie można z tym skończyć w Jarosławiu?
Czy nie jest tak że Straż Miejska służy włodarzom a nie obywatelom.Ja uważam że wszyscy powołani jesteśmy by służyć narodowi nie własnym interesom.
Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.??A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej?Czyżby Pański ojciec tak mało zorientowany w geodezji o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania??? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE
Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE
Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi. A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.?? Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje. POZDROWIENIA SERDECZNE