Instytut Pamięci Narodowej jest pomysłodawcą i realizatorem projektu pod hasłem „Konwój biało-czerwony”. Ten odwiedzi także Przemyśl.
21 maja br. jednocześnie w kilkunastu miastach w całej Polsce uroczyście została otworzona wystawa plenerowa „Ojcowie Niepodległości”[paywall]. Następnie ekspozycja ma zostać zaprezentowana w wielu ośrodkach na terenie całego kraju. Wystawa jest jednym z najważniejszych projektów IPN, poświęconych upamiętnieniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na Podkarpaciu „Konwój biało-czerwony” wystartował w Sanoku. Na Rynku będzie gościć do 4 czerwca br. W kolejnych miesiącach wystawa będzie prezentowana na Rynku w Brzozowie i Ustrzykach Dolnych. W sierpniu br. będzie ją można obejrzeć w Solinie, zaś we wrześniu na Rynku w Krośnie. Od jesieni „Konwój biało-czerwony” zagości w Przemyślu, Rzeszowie i Łańcucie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.@1 maja została w kilkunastu miastach w Polsce została otworzona wystawa.....Moze 21 maja w kilkunastu miastach w Polsce bedzie otwarta wystawa.Kto to pisze?czy w tej Redakcji juz wszyscy maja"czarne podniebienia"????
@1 maja została w kilkunastu miastach w Polsce została otworzona wystawa.....Moze 21 maja w kilkunastu miastach w Polsce bedzie otwarta wystawa.Kto to pisze?czy w tej Redakcji juz wszyscy maja"czarne podniebienia"????