Reklama

„Koralik” ponownie ze „Złotą Jodłą”

Zespół Taneczny „Koralik”, działający w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, odniósł kolejny wielki sukces! Na 49. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbył się Kielcach (7 – 17 lipca br.), podopieczne Doroty Pantuły-Ferlejko zdobyły „Złotą Jodłę”.

„Koralik” został nagrodzony za układy – „Bogini Egiptu” i „Czy to jawa czy to sen” w kategorii inscenizacja i miniatura taneczna (kategoria 16 – 25 lat). Za choreografię do układów odpowiedzialna jest oczywiście D. Pantuła-Ferlejko. Oprócz prezentacji konkursowych zespół uczestniczył w korowodzie, ognisku, koncertach na scenie letniej oraz obejrzał znakomity spektakl „Brodzić po wodzie” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca[paywall].

Ważną częścią festiwalu były warsztaty taneczne pod okiem doświadczonych specjalistów. Zajęcia z folk-dance prowadziła solistka Zofia Czechlewska, dr sztuk muzycznych, pedagog, choreograf i kierownik baletu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, z tańca klasycznego wybitna tancerka szkoły baletowej Hanna Liaskovich, natomiast z tańca współczesnego Antonina Kamińska z Odessy, autorka wielu wspaniałych choreografii.

Festiwal zakończył się Koncertem Galowym w kieleckim amfiteatrze.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama