Zespół Taneczny „Koralik”, działający w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, odniósł kolejny wielki sukces! Na 49. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbył się Kielcach (7 – 17 lipca br.), podopieczne Doroty Pantuły-Ferlejko zdobyły „Złotą Jodłę”.
„Koralik” został nagrodzony za układy – „Bogini Egiptu” i „Czy to jawa czy to sen” w kategorii inscenizacja i miniatura taneczna (kategoria 16 – 25 lat). Za choreografię do układów odpowiedzialna jest oczywiście D. Pantuła-Ferlejko. Oprócz prezentacji konkursowych zespół uczestniczył w korowodzie, ognisku, koncertach na scenie letniej oraz obejrzał znakomity spektakl „Brodzić po wodzie” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca[paywall].
Ważną częścią festiwalu były warsztaty taneczne pod okiem doświadczonych specjalistów. Zajęcia z folk-dance prowadziła solistka Zofia Czechlewska, dr sztuk muzycznych, pedagog, choreograf i kierownik baletu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, z tańca klasycznego wybitna tancerka szkoły baletowej Hanna Liaskovich, natomiast z tańca współczesnego Antonina Kamińska z Odessy, autorka wielu wspaniałych choreografii.
Festiwal zakończył się Koncertem Galowym w kieleckim amfiteatrze.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze