Reklama

„Koralik” w „Spotkaniach na Granicy”

20/11/2015 18:30

Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu brał udział w 10-dniowym Międzynarodowym Festiwalu „Spotkania na Granicy”, który odbywał się w niemieckim mieście Bexbach pod hasłem „Europa krajem bajek”.

„Koralik” zaprezentował się tam w widowisku Śpiąca królewna na podstawie baśni braci Grimm. Przedstawienie w  reżyserii i choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko obejrzało ponad tysiąc mieszkańców Bexbach i okolic. Kostiumy uszyła[paywall] Anna Cieszkowska, rekwizyty i scenografię wykonały Grażyna Dobrowolska i Halina Paszkowska, a światło opracował Ireneusz Kolaszko. – Widzowie byli oczarowani barwnym spektaklem, pięknymi strojami i umiejętnościami młodych tancerzy, nie zabrakło więc gromkich braw i wielokrotnych bisów.  Był to wspaniały sukces naszego zespołu – informuje Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.
W trakcie festiwalu młodzież uczestniczyła również w programie edukacyjnym „Śladami Króla Polski Stanisława Leszczyńskiego”. Członkowie zespołu i młodzież z Bexbach poznawali historię oraz miejsca związane z polskim królem. Zwiedzili francuskie miasto Nancy, w którym po wygnaniu z kraju osiadł na stałe razem ze swoją żoną Katarzyną Opalińską, pałac w Lunéville, a także niemiecki Zweibrücken i Homburg.
W programie pobytu „Koralika” w Kraju Saary nie zabrakło także innych atrakcji, do których z pewnością należały: wizyta w zoo w Neunkirchen i wycieczka po Saarbrücken. Głównymi organizatorami byli: Gaby Schwart, dyrektorka Gesamtschule w Bexbach oraz inicjator festiwalu Hans Bollinger, niemiecki pedagog z Gersheim.
Śpiącą królewnę będzie można zobaczyć także w Przemyślu, podczas mikołajkowego występu zaplanowanego 4 grudnia.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama