Zespół Koralik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zdobył „Srebrną Muszelkę Wigier” w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach.
Przegląd odbywał się w dniach 26 – 29 maja. – Konkurencja była bardzo duża, ponieważ festiwal co roku przyciąga utalentowane dzieci i młodzież z Polski i z kilku krajów Europy – mówi Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.
W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 1500 uczestników[paywall]. Wśród nich było 1200 młodych tancerzy z Francji, Rosji, Gruzji, Białorusi, Łowy, Estonii, Malty i Polski.
Z tej konkurencji Koralik wrócił na tarczy, przywożąc ze sobą „Srebrną Muszelkę Wigier” za układ Przebudzenie Wulkanu w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko, w kategorii „inne formy taneczne”.
Jako laureat Koralik wystąpił ostatniego dnia na Gali Festiwalowej, podczas której można było też usłyszeć największe przeboje Jarosława Kukulskiego w koncercie „Tyle słońca w całym mieście”.
Części konkursowej towarzyszyły także zajęcia warsztatowe i integracyjne, w których przemyscy tancerze aktywnie uczestniczyli.
– W tym roku przed Koralikiem kolejne przeglądy, między innymi udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, życzymy więc młodym tancerzom, aby wkrótce powiększyli swoją kolekcję nagród – dodaje J. Nowak.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze