Reklama

Koralik ze „Srebrną Muszelką Wigier”

04/06/2016 11:07

Zespół Koralik z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zdobył „Srebrną Muszelkę Wigier” w XVI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” w Suwałkach.

Przegląd odbywał się w dniach 26 – 29 maja. – Konkurencja była bardzo duża, ponieważ festiwal co roku przyciąga utalentowane dzieci i młodzież z Polski i z kilku krajów Europy – mówi Jolanta Nowak z Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

W tegorocznej edycji wzięła udział rekordowa liczba ponad 1500 uczestników[paywall]. Wśród nich było 1200 młodych tancerzy z Francji, Rosji, Gruzji, Białorusi, Łowy, Estonii, Malty i Polski.

Z tej konkurencji Koralik wrócił na tarczy, przywożąc ze sobą „Srebrną Muszelkę Wigier” za układ Przebudzenie Wulkanu w choreografii Doroty Pantuły-Ferlejko, w kategorii „inne formy taneczne”.

Reklama

Jako laureat Koralik wystąpił ostatniego dnia na Gali Festiwalowej, podczas której można było też usłyszeć największe przeboje Jarosława Kukulskiego w koncercie „Tyle słońca w całym mieście”.

Części konkursowej towarzyszyły także zajęcia warsztatowe i integracyjne, w których przemyscy tancerze aktywnie uczestniczyli.

– W tym roku przed Koralikiem kolejne przeglądy, między innymi udział w XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „My – XXI wiek” w Słonecznym Brzegu w Bułgarii, życzymy więc młodym tancerzom, aby wkrótce powiększyli swoją kolekcję nagród – dodaje J. Nowak.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama