Reklama

Korespondencja z Rzymu [ZDJĘCIA]

13/05/2025 14:37

W sobotę, 26 kwietnia, prawie 400 tysięcy wiernych, 170 zagranicznych VIP-ów, wśród których byli przywódcy wielu państw oraz prawie 5 tysięcy księży na placu Świętego Piotra pożegnało Papieża Franciszka.

Była tam też siostra Agnieszka (przemyślanka), która od 2005 roku mieszka w Rzymie, gdzie pełni misję tłumacza dla Zgromadzenia Sióstr Felicjanek i przysłała naszej redakcji kilka zdjęć z uroczystości pogrzebowych Papieża Franciszka. Siostra Agnieszka potrafi fotografować, co udowodniła, pokazując w Przemyślu dwie swoje wystawy z Kenii, które zrobiła, będąc tam na misji. Jednak tym razem nie mając akredytacji i dostępu do stanowisk dla fotoreporterów, ograniczona nakazami porządkowymi, mogła jedynie fotografować to, co działo się w jej najbliższym otoczeniu. Do nadesłanego materiału dołączyła bardzo osobistą fotografię z Papieżem Franciszkiem, opatrzoną równie osobistym i wzruszającym tekstem. „Wzruszające spotkanie z Papieżem Franciszkiem 6 czerwca 2024 r., tak bardzo otwartym, bezpośrednim, czułym i serdecznym. Pamiętam, jak ożywił się, widząc plakat Pray4Teens i pobłogosławił inicjatywę modlitwy za młodzież w kryzysie.

Dziękuję Ci, Ojcze Święty, za wszystko, co zrobiłeś, by podnosić ludzkość świata z duchowego ubóstwa. Dziękuję za to, że wzywałeś do braterstwa, budowania mostów między nami i głosiłeś, że Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem nam. Zostawiłeś nam – siostrom felicjankom  ważny „testament”: by zdać się na Boga i pozostać wiernym w miłości”.

Reklama

J.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2025 14:37
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości