Reklama

Koronawirus na „zakaźnym”. 3 osoby zarażone, 18 w kwarantannie

29/04/2020 10:39

U dwóch pielęgniarek i jednej lekarki oddziału zakaźnego w Przemyślu badania potwierdziły obecność koronawirusa. W związku z tym cały oddział został zamknięty, a personel i pacjenci – poddani kwarantannie. Łącznie w izolacji jest 18 pracowników szpitala.

Pierwszy przypadek Covid-19 potwierdzono u pielęgniarki w czwartek. Oddział został zamknięty. Dyrektor szpitala – w porozumieniu z sanepidem – zdecydowała, że pracownicy, którzy byli z pielęgniarką na dyżurze, pozostaną na oddziale na kwarantannie. Jednocześnie mieli się zajmować kilkorgiem pacjentów, którzy przebywali na obserwacji.

Następnego dnia koronawirusa wykryto u lekarki. Zdecydowano wówczas o przewiezieniu pacjentów oddziału zakaźnego do szpitala w Jarosławiu.  W sobotę z kolei testy potwierdziły obecność SARS-Cov-2 u kolejnej pielęgniarki. Uznano wtedy, że cały personel, który pozostawał w kwarantannie na oddziale, zostanie rozwieziony do innych miejsc przygotowanych na izolację dla medyków.

Reklama

Oddział został całkowicie zamknięty. Na środę (29 kwietnia) zaplanowano jego pełną dezynfekcję. Budynek będzie dostępny do użytku już następnego dnia. Oddział jednak na razie nie ruszy, z powodu braku kadry. – Pierwsze testy u pracowników zostały wykonane[paywall] już w czwartek. Potwierdziły one obecność koronawirusa łącznie u trzech osób. Pozostały personel ma wynik ujemny, a w drugiej połowie bieżącego tygodnia badanie zostanie powtórzone – mówi Barbara Stawarz, p.o. dyrektora szpitala wojewódzkiego w Przemyślu.

B. Stawarz zaznacza, że personel miał wykonywane testy raz w tygodniu. Do tej pory u nikogo nie wyszedł wynik dodatni. – W tym okresie nie mieliśmy też żadnego pacjenta z potwierdzonym zakażeniem w kierunku Covid-19, a jedynie na obserwacji. W oddziale są przestrzegane procedury, a personel wchodzi do pacjentów ubrany w specjalne kombinezony, więc ryzyko zakażenia się jest minimalne. Te przesłanki wskazują, że pielęgniarka musiała się zarazić poza szpitalem – zauważa.

Reklama

Jeśli tak było – ustalenie źródła zarażenia byłoby bardzo trudne. Mogło do tego dojść w różnych okolicznościach, choćby w sklepie w czasie robienia podstawowych zakupów.   


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd_R - niezalogowany 2020-04-29 10:46:24

    oddział który powinien świecić przykładem .....rutyna ?olewatorstwo ?kawa i ciasteczko na dzień dobry a reżim sanitarny możne poczekać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pśl - niezalogowany 2020-04-29 13:15:37

    A co z osobami zarazonymi przez ten personel covid 19 w tym szpitalu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Hubert - niezalogowany 2020-04-29 15:52:25

    A ja się tak zastanawiam co do szpitala w Łańcucie porównując ilość zakażeń w poszczególnych województwach to u nas jest duża śmiertelność  na tle zarażonych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama