Jesteś osobą w starszym wieku? Potrzebujesz pomocy w zakupach? Skontaktuj się z nami – z taką propozycją dla osób, które nie są w stanie same zrobić zakupów, zwrócili się przemyscy radni z Regii Civitas.
Podali numery telefonów do swoich koordynatorów. Oto one:
*Robert Bal – 606 333 570, Krzysztof Barszczak – 603 358 590 (rejon: Krasińskiego, Rogozińskiego i Borelowskiego),
*Bartłomiej Barczak – 531 830 888 (Warneńczyka, Kmiecie, Wieniawskiego, Rycerskie, Bielskiego, Glazera),
*Małgorzata Sztolf – 799 087 898 (osiedle Kazanów),
*Barbara Andrzejczyk – 532 550 165 (osiedle Glazera),
Dariusz Lasek – 503 063 367 (osiedle Popielów, ul. 3 Maja i okolice).
***
Podobne akcje organizują również inni. Pomocy seniorom będą udzielać działacze Prawa i Sprawiedliwości, zwłaszcza parlamentarzyści i samorządowcy. Prosimy o kontakt z radnym Maciejem Kamińskim – telefon: 725 428 971.
Apel wystosowała jarosławska posłanka, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Anna Schmidt-Rodziewicz: „Szanowni Państwo, jeśli macie wśród znajomych lub sąsiadów osoby starsze, potrzebujące pomocy, przekażcie im informacje o akcji „#SeniorPomoc”. Pomóżmy wspólnie naszym Seniorom. Moje biuro obsługuje teren byłego województwa przemyskiego (kontakt poniżej). Jesteśmy do Państwa dyspozycji”.
Na Facebooku zawiązała się lokalna grupa „Widzialna Ręka – Przemyśl i okolice”. Jej członkowie chcą pomagać także osobom starszym, którzy przebywają na 2-tygodniowej kwarantannie lub nie są w stanie sami zrobić np. zakupów.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu, wobec potrzeby niesienia pomocy osobom objętym kwarantanną, związaną z podejrzeniem zarażenia wirusem SARS-CoV-2, zaprasza osoby zainteresowane do kontaktu w sprawie specjalistycznych porad psychologicznych.
Oto numery telefonów: 600-038-558 i 667-886-290.
Podobna akcja zorganizowana jest w Przemyślu. Zainteresowani mogą kontaktować się ze specjalistami, udzielającymi wsparcia. Można dzwonić pod numer telefonu 884 000 220 – od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 13.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Tylko Radni z Zasania zobowiązali się do pomocy Seniorom, natomiast druga strona miasta - niech sobie radzi sama - będziemy o tym pamiętać przy najbliższej okazji.
Dokładnie i to tylko niektórzy : jak zwykle Kamiński z PiS i parę innych osób . Nie ma więcej osób? Gdzie ci z pozostałych?
Pan radny Barszczak często urządza sobie libacje alkoholowe pod wieżowcem na warnenczyka(bez maseczki) a niby ma pomagać seniorom.. Tylko nie wiem czy będzie w stanie odebrać telefon.. Żałosne...
Tylko Radni z Zasania zobowiązali się do pomocy Seniorom, natomiast druga strona miasta - niech sobie radzi sama - będziemy o tym pamiętać przy najbliższej okazji.
Dokładnie i to tylko niektórzy : jak zwykle Kamiński z PiS i parę innych osób . Nie ma więcej osób? Gdzie ci z pozostałych?
Pan radny Barszczak często urządza sobie libacje alkoholowe pod wieżowcem na warnenczyka(bez maseczki) a niby ma pomagać seniorom.. Tylko nie wiem czy będzie w stanie odebrać telefon.. Żałosne...