Policjanci z komisariatu w Medyce, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, zabezpieczyli kilkanaście odcinków szyn i wkrętów kolejowych, klocków hamulcowych oraz innych elementów kolejowych.
Kilka dni temu wspomniani mundurowi weszli na teren jednego ze złomowisk na terenie powiatu, gdzie ujawniono elementy infrastruktury kolejowej w postaci płyt stopowych, łubek i wkrętów szynowych, klocków hamulcowych oraz kilkunastu odcinków szyn kolejowych. Łączna waga ujawnionych elementów kolejowych to 1350 kg. Wszystkie pochodziły z kradzieży.
Ponadto funkcjonariusze sprawdzili kilkanaście karoserii samochodowych, które znajdowały się na terenie skupu złomu. W trakcie kontroli karoserii pojazdu marki Mercedes Sprinter ustalono, że pojazd ten figuruje w bazie SIS jako utracony na terytorium Niemiec i fakt ten zgłoszono jednostce niemieckiej policji w Berlinie.
Dalsze czynności prowadzone przez funkcjonariuszy polegać będą m.in. na sprawdzeniu pochodzenia pozostałych zabezpieczonych przedmiotów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Przestępstwo kradzieży mienia i paserstwo zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wlasciciel skupu zlomu posiada koncesje na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej.Przyjmujac zlom pochodzacy z kolei,powinien wiedziec ,ze przecietny czlowiek nie noze posiadac takich czesci torow ,wagonow itp.Nastepna sprawa to zlom samochodowy??? Kto sprawdza pochodzenie tego zlomu. I tu nasuwa sie pytanie ???czlowiek -wlasciciel zlomowiska natychmiast powinien powiadomic organy scigania,albo jest niekumaty/pazerny/,lub wspolpracuje ze zlodziejami.Takiemu" biznesmenowi"Powinno sie zabrac upowaznienia do skupu zlomu.Ostatnio Na skladowisku zlomu byly klapy-zasuwy kanalow ,krratek sciekowych????Czy wlasciciel skupu nie wie co kupuje?????????????????A gzie jest policja????????????
Wlasciciel skupu zlomu posiada koncesje na prowadzenie dzialalnosci gospodarczej.Przyjmujac zlom pochodzacy z kolei,powinien wiedziec ,ze przecietny czlowiek nie noze posiadac takich czesci torow ,wagonow itp.Nastepna sprawa to zlom samochodowy??? Kto sprawdza pochodzenie tego zlomu. I tu nasuwa sie pytanie ???czlowiek -wlasciciel zlomowiska natychmiast powinien powiadomic organy scigania,albo jest niekumaty/pazerny/,lub wspolpracuje ze zlodziejami.Takiemu" biznesmenowi"Powinno sie zabrac upowaznienia do skupu zlomu.Ostatnio Na skladowisku zlomu byly klapy-zasuwy kanalow ,krratek sciekowych????Czy wlasciciel skupu nie wie co kupuje?????????????????A gzie jest policja????????????