Ponad 600 osób wzięło udział we wspólnej akcji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu oraz POSiR-u pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zajęcia odbyły się 14 i 15 lutego br. na stoku narciarskim i lodowisku.
Akcja była częścią większego przedsięwzięcia w czasie zimowej laby dla uczniów pod nazwą „Bezpieczne ferie 2022”. Przemyscy policyjni narciarze edukowali młodych amatorów białego szaleństwa.
– Głównym zadaniem naszych funkcjonariuszy podczas codziennej służby jest także czuwanie nad[paywall] bezpieczeństwem miłośników jazdy na nartach i na snowboardzie. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przypominali także osobom aktywnie wypoczywającym na stokach, ale również na lodowisku, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – wytłumaczyła oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Przemyślu asp. sztab. Małgorzata Czechowska.
15 lutego br. przemyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozstawili na stoku w Przemyślu „niebieski namiot”. Przygotowali wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych narciarzy.
Prowadzili m.in. pogadanki na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych na stoku, rozdawali elementy odblaskowe, gadżety profilaktyczne, a dzieci zachęcali do udziału w konkursach o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Każdy z młodych narciarzy otrzymał dekalog reguł FIS, breloczki, odblaski, maskotki, a ci, którzy błysnęli największą wiedzę o bezpieczeństwie na stoku, otrzymali kaski narciarskie.
Przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Fundacji PZU każdy z biorących udział w konkursach otrzymał nagrody. Nikt nie opuścił stoku bez słodyczy.
Dodatkowo, ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, szkolili zainteresowanych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku doznania urazów podczas jazdy na nartach.
14 lutego br. przemyscy policjanci i strażnicy miejscy spotkali się z dziećmi i młodzieżą na lodowisku POSiR-u przy ul. Sanockiej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, a niespodzianką, przygotowaną przez dyrekcję POSiR-u, było umożliwienie chętnym skorzystania z lodowiska za symboliczną złotówkę.
Podczas pogadanki przedstawiciel Straży Miejskiej w Przemyślu przypomniał młodszym i starszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Z kolei dzielnicowi i profilaktyk przemyskiej komendy policji przestrzegali m.in. przed konsekwencjani wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Przypominali też o noszeniu elementów odblaskowych.
Był i oczywiście konkurs związany z tematyką bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które policjanci wręczali wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Linia 102.pl w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze