Reklama

Kręciło ich bezpieczeństwo na stoku i lodowisku [ZDJĘCIA]

Ponad 600 osób wzięło udział we wspólnej akcji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu oraz POSiR-u pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zajęcia odbyły się 14 i 15 lutego br. na stoku narciarskim i lodowisku.

Akcja była częścią większego przedsięwzięcia w czasie zimowej laby dla uczniów pod nazwą „Bezpieczne ferie 2022”. Przemyscy policyjni narciarze edukowali młodych amatorów białego szaleństwa.

– Głównym zadaniem naszych funkcjonariuszy podczas codziennej służby jest także czuwanie nad[paywall] bezpieczeństwem miłośników jazdy na nartach i na snowboardzie. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przypominali także osobom aktywnie wypoczywającym na stokach, ale również na lodowisku, o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – wytłumaczyła oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Przemyślu asp. sztab. Małgorzata Czechowska.

Reklama

15 lutego br. przemyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie rozstawili na stoku w Przemyślu „niebieski namiot”. Przygotowali wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych narciarzy.

Prowadzili m.in. pogadanki na temat bezpiecznego spędzania ferii zimowych na stoku, rozdawali elementy odblaskowe, gadżety profilaktyczne, a dzieci zachęcali do udziału w konkursach o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych. Każdy z młodych narciarzy otrzymał dekalog reguł FIS, breloczki, odblaski, maskotki, a ci, którzy błysnęli największą wiedzę o bezpieczeństwie na stoku, otrzymali kaski narciarskie.

Przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Fundacji PZU każdy z biorących udział w konkursach otrzymał nagrody. Nikt nie opuścił stoku bez słodyczy.

Dodatkowo, ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, szkolili zainteresowanych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej w przypadku doznania urazów podczas jazdy na nartach.

Reklama

Policjanci odwiedzili i lodowisko

14 lutego br. przemyscy policjanci i strażnicy miejscy spotkali się z dziećmi i młodzieżą na lodowisku POSiR-u przy ul. Sanockiej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, a niespodzianką, przygotowaną przez dyrekcję POSiR-u, było umożliwienie chętnym skorzystania z lodowiska za symboliczną złotówkę.

Podczas pogadanki przedstawiciel Straży Miejskiej w Przemyślu przypomniał młodszym i starszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Z kolei dzielnicowi i profilaktyk przemyskiej komendy policji przestrzegali m.in. przed konsekwencjani wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne. Przypominali też o noszeniu elementów odblaskowych.

Był i oczywiście konkurs związany z tematyką bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które policjanci wręczali wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Linia 102.pl  w Przemyślu.

– To było bardzo potrzebne, bo edukacji i profilaktyki nigdy dość. W spotkaniu na stoku wzięły udział dzieci ze wszystkich szkółek narciarskich, nie tylko z Przemyśla, ale i z Rzeszowa. Łącznie około 200 osób. Ogromne zainteresowanie towarzyszyło także akcji na lodowisku. Tam z kolei było ponad 400 osób! Mam nadzieję, że to przyniesie wymierne efekty, że wiele osób skorzystało z przekazanej wiedzy i będzie ją stosować – podsumowała dyrektor POSiR Greta Ostrowska.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama