Ostatnia sesja rady miasta w Radymnie zwołana została na 17 maja, w trybie nadzwyczajnym. Nadzwyczajne było także tempo przyjmowania uchwał. Radni z decyzją o zmianie w budżecie, uchwałą o krótkoterminowej pożyczce na blisko 2 miliony oraz poprawką do uchwały o kąpielisku na ZEK-u uwinęli się w niecałe pół godziny.
Sesja rady rozpoczęła się od wspomnienia zasłużonego dla miasta, zmarłego w ostatnich tygodniach lekarza, byłego radnego miejskiego i powiatowego, prezesa klubu MKS Radymno oraz spółki Ars Medica Tadeusza Zająca. Radni uczcili go minutą ciszy.[paywall]
Następne punkty porządku obrad Marek Jackowski, zastępujący nieobecnego przewodniczącego rady Witolda Pawlika, mógł odznaczać w tempie ekspresowym. Działo się tak poniekąd dlatego, że znaczna część podejmowanych decyzji była albo koniecznością, albo została ustalona już wcześniej. Rada miasta potwierdziła przesunięcie blisko 100 tys. zł na remont drogi łączącej Radymno ze Świętem. Odcinek równoległy do ulicy Złota Góra wymaga interwencji i radni uznali, że miejsca na polemikę tu nie ma.
W dalszej kolejności radni zdecydowali o konieczności zaciągnięciakrótkoterminowej pożyczki w wysokości 1,9 mln zł. Miasto potrzebuje tych pieniędzy na dokończenie realizacji projektu kanalizacji. Jak informuje burmistrz Krzysztof Roman, kredyt jest konieczny dla zachowania płynności finansowej miasta i jak zostało zagwarantowane na sesji, zostanie spłacony z pieniędzy, które do końca roku mają zasilić budżet miasta z tytułu dofinansowania zewnętrznego inwestycji. Rozważano wprawdzie powiększenie debetu w banku, który w tej chwili obsługuje miejski rachunek, ale ta opcja okazała się za droga. –Dużo taniej wyjdzie nam wzięcie krótkoterminowej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska – informuje burmistrz K. Roman. Kredyt ma zostać zaciągnięty na preferencyjnych warunkach i w minimalnym stopniu obciąży miejskie finanse.
Trzecią kwestią dyskutowaną podczas sesji była ustawa o miejskich kąpieliskach. Uchwała ta zmieniała wcześniejszy dokument dotyczący kąpieliska na ZEK-u, zakwestionowany przez urząd wojewódzki. Po naniesieniu poprawek można uznać za potwierdzony fakt, że miejskie kąpielisko będzie otwarte od 23 czerwca, a sezon potrwa do 26 sierpnia. Trwa także proces zabezpieczenia obsady ratowników mających strzec bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Na razie miasto oferuje 18 zł za godzinę, nie jest wykluczone jednak, że jeśli nie znajdą się chętni, kwota ta ulegnie podwyższeniu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.o w Radymni to jest kasa z UE a pirozek wJarosławiuto leń Radymianie zabierać pirozka do Radymnato kukułcze jajo proboszczu zakonniku pirozka do Radymnaniech mieszalnie asfaltu ustawi na każdym skrzyżowaniu
o w Radymni to jest kasa z UE a pirozek wJarosławiuto leń Radymianie zabierać pirozka do Radymnato kukułcze jajo proboszczu zakonniku pirozka do Radymnaniech mieszalnie asfaltu ustawi na każdym skrzyżowaniu