Zwołana 27 września 49. nadzwyczajna sesja rady miasta Radymna odbyła się w tempie ekspresowym. Niespełna 15 minut zajęło radnym przegłosowanie zmian w budżecie miasta na 2022.
Na sesji obecnych było 13 z 15 radnych. Na wniosek burmistrza miasta pochylili się oni nad dwoma kwestiami. Pierwsza dotyczyła wprowadzenia zmian w dochodach budżetu miasta, obejmujących pomoc społeczną. Kwotę dochodów w tym względzie zwiększono o 1 mln 530 tys. zł (środki z funduszu przeciwdziałania Covid-19 na realizację zadań z tym związanych). W tej samej kwocie zwiększono też zaplanowane w tym roku wydatki na pomoc społeczną (w tym 1 mln 500 tys. przeznaczonych zostanie na świadczenia społeczne w postaci dodatków węglowych, resztę, czyli 30 tys. zł, stanowi kwota na pokrycie kosztów realizacji danego zadania, w tym wynagrodzenia pracowników). Zmiany te przyjęte zostały jednogłośnie. Przy okazji głosowania wątpliwości wzbudziła wprawdzie kwestia, czy w kwocie wspomnianych 30 tys. zł zawierają się nagrody dla pracowników (podniosła je radna M. Kalin), jednak ostatecznie[paywall] wyjaśniono, że jest istotna różnica między wynagrodzeniami a nagrodami, i że zdecydowanie nie chodzi o te drugie. Jak zapewniono, 2 proc. puli 1 mln 530 tys. zł (czyli 30 tys.) otrzymała każda gmina na obsługę zdań związanych z wypłatą dodatku węglowego i mieszczą się w niej m.in. wynagrodzenia dla pracowników.
Druga głosowana w tym dniu uchwała dotyczyła zabezpieczenia środków w budżecie na zadania takie jak: przebudowa alei głównej na cmentarzu komunalnym przy Budowlanych oraz budowa i modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych. Ten punkt nie wzbudził wątpliwości radnych i głosowanie odbyło się bez zbędnych dyskusji. Radni byli w tej kwestii jednogłośni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze