Za kilka tygodni przemyślanin Krzysztof Gierczak stanie do obrony mistrzostwa Polski masters w kolarstwie przełajowym.
Sezon 2025 – 2026 multimedalista mistrzostw Polski Krzysztof Gierczak rozpoczął startem w Pucharze Polski w Kluczewsku, 18 października br. Przez kilka kolejnych tygodni zaliczył już 10 startów w zawodach w ramach Pucharzu Polski, stając za każdym razem na podium, m.in. podczas rywalizacji w: Kluczborku (19 października), Górze Kalwarii (8 listopada), Szczekocinach (9 listopada), Koziegłowach (11 listopada), Koźminku (22 listopada), Środzie Wielkopolskiej (23 listopada) czy Gościęcinie (29 i 30 listopada). Prowadzi w punktacji generalnej Pucharu Polski Polskiego Związku Kolarskiego w kategorii masters III.
14 listopada br. wziął udział w mistrzostwach Europy „mastersów” w kolarstwie przełajowym (UEC Cyclo-Cross Masters European Championships) w mieście Samorin na Słowacji, gdzie zajął 7. miejsce w kategorii masters.
W grudniu br. pozostało mu jeszcze pięć startów w Pucharze Polski, a od 9 do 11 stycznia 2026 r. będzie rywalizować w mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w Ełku, gdzie będzie bronił tytułu mistrza Polski w kategorii Masters III. Trzymamy kciuki!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze