W miniony weekend (9 – 11 stycznia br.) odbyły się 89. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Ełku. Na starcie zmagań nie mogło zabraknąć przemyślanina Krzysztofa Gierczaka, który bronił mistrzostwa Polski w kategorii mastersów III B. I obronił!
Na starcie stanęło około pół tysiąca zawodników i zawodniczek z całego kraju, którzy zmierzyli się z wymagającą trasą pełną podjazdów oraz technicznych przeszkód. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Bike Team Ełk. Dodatkowym utrudnieniem dla rywalizujących o tytuły mistrzowskie były niskie temperatury, padający śnieg, ogólnie – typowo zimowa aura. Ta jednak nie wpłynęła na frekwencję ani przebieg rywalizacji.
W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy w szerokim przedziale wiekowym – od najmłodszych w kategorii żaków (11 – 12 lat) po doświadczonych kolarzy, startujących w kategorii masters, obejmującej również osoby powyżej 70. roku życia.
Po raz kolejny znakomitą formą błysnął przemyślanin Krzysztof Gierczak, który mimo bardzo trudnych i wymagających warunków – mrozu, śniegu i lodu na trasie – obronił tytuł mistrza Polski w kategorii Masters III B. Które to już złoto w jego przebogatej karierze, wie tylko on sam.
– Jestem niezwykle szczęśliwy. Było bardzo ciężko, ale dałem radę. To był ostatni wyścig przełajowy w sezonie 2025 – 2026. Sezon był bardzo udany, obyło się bez kontuzji. Od teraz zaczynam przygotowania do sezonu 2026 w kolarstwie górskim
Reklama
– powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze