Reklama

Krzysztof Gierczak obronił tytuł mistrza Polski [ZDJĘCIA]


W miniony weekend (9 – 11 stycznia br.) odbyły się 89. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym w Ełku. Na starcie zmagań nie mogło zabraknąć przemyślanina Krzysztofa Gierczaka, który bronił mistrzostwa Polski w kategorii mastersów III B. I obronił!


Na starcie stanęło około pół tysiąca zawodników i zawodniczek z całego kraju, którzy zmierzyli się z wymagającą trasą pełną podjazdów oraz technicznych przeszkód. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Bike Team Ełk. Dodatkowym utrudnieniem dla rywalizujących o tytuły mistrzowskie były niskie temperatury, padający śnieg, ogólnie – typowo zimowa aura. Ta jednak nie wpłynęła na frekwencję ani przebieg rywalizacji.

W mistrzostwach wzięli udział zawodnicy w szerokim przedziale wiekowym – od najmłodszych w kategorii żaków (11 – 12 lat) po doświadczonych kolarzy, startujących w kategorii masters, obejmującej również osoby powyżej 70. roku życia.

Reklama

Po raz kolejny znakomitą formą błysnął przemyślanin Krzysztof Gierczak, który mimo bardzo trudnych i wymagających warunków – mrozu, śniegu i lodu na trasie – obronił tytuł mistrza Polski w kategorii Masters III B. Które to już złoto w jego przebogatej karierze, wie tylko on sam.

– Jestem niezwykle szczęśliwy. Było bardzo ciężko, ale dałem radę. To był ostatni wyścig przełajowy w sezonie 2025 – 2026. Sezon był bardzo udany, obyło się bez kontuzji. Od teraz zaczynam przygotowania do sezonu 2026 w kolarstwie górskim

Reklama

– powiedział.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/01/2026 08:02
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama