Po triumfie w 88. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie w styczniu br., Krzysztof Gierczak ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem podczas mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Jeleniej Górze.
Wielokrotnie już wspominaliśmy, że pan Krzysztof to wyjątkowy kolekcjoner złota. Gdyby go zapytać, ile ich ma w swojej przebogatej kolekcji, kto wie czy dałby radę się doliczyć. Mówienie o nim, że jest jak wino: im starszy, tym lepszy to jakby nic nie powiedzieć. Na początku br., dokładnie w styczniu, wystartował w 88. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie (to dzielnica Władysławowa nad Bałtykiem). To jedne z najdłużej rozgrywanych czempionatów w historii polskiego sportu, przerwane tylko na czas II wojny światowej. Wyścigi „mastersów” odbyły się drugiego dnia mistrzostw, czyli 11 stycznia br. Na starcie stanęło kilkaset osób i w sumie wręczono aż 21 tytułów mistrza Polski, najmłodsi rywalizowali o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego oraz Puchar Burmistrza Władysławowa.
Przemyślanin K. Gierczak, który reprezentuje barwy Resovii Rzeszów, wystartował w kategorii masters III B, czyli zawodników powyżej 60 lat. Zawodnicy mieli do pokonania trzy rundy. Jedna liczyła 2,5 km, łącznie 7,5 km. Pan Krzysztof pokonał ją w czasie 41 minut 6 sekund. Był bezkonkurencyjny. Drugiego na mecie wyprzedził o ponad dwie minuty.
Nie zatrzymuje się
To był wspaniały początek roku, ale było wiadomo, że to nie koniec popisów pana Krzysztofa. W Jeleniej Górze odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim i Bike Maraton. Kilka dni wyjątkowego kolarskiego święta. Zawodniczki i zawodnicy wystartowali w kilku kategoriach wiekowych. Wszystkie wyścigi odbyły się na kultowej trasie w jeleniogórskim Parku Paulinum, znanej z wcześniejszych edycji zawodów „Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race”. To tu ścigali się najlepsi kolarze górscy świata, a Park Paulinum gościł medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Tu swoje wyścigi wygrywała m.in. Maja Włoszczowska.
Dla K. Gierczaka nie ma tras trudnych i łatwych. Jest najlepszy na jednych i drugich, co potwierdził w Parku Paulinum. W kategorii „masters IV” bezapelacyjnie zdobył kolejny w swojej karierze tytuł mistrza Polski! Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze