Reklama

Kolekcjoner złota. Drugi tytuł mistrzowski w tym roku


Po triumfie w 88. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie w styczniu br., Krzysztof Gierczak ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Tym razem podczas mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które odbyły się w Jeleniej Górze.


Wielokrotnie już wspominaliśmy, że pan Krzysztof to wyjątkowy kolekcjoner złota. Gdyby go zapytać, ile ich ma w swojej przebogatej kolekcji, kto wie czy dałby radę się doliczyć. Mówienie o nim, że jest jak wino: im starszy, tym lepszy to jakby nic nie powiedzieć. Na początku br., dokładnie w styczniu, wystartował w 88. Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie (to dzielnica Władysławowa nad Bałtykiem). To jedne z najdłużej rozgrywanych czempionatów w historii polskiego sportu, przerwane tylko na czas II wojny światowej. Wyścigi „mastersów” odbyły się drugiego dnia mistrzostw, czyli 11 stycznia br. Na starcie stanęło kilkaset osób i w sumie wręczono aż 21 tytułów mistrza Polski, najmłodsi rywalizowali o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego oraz Puchar Burmistrza Władysławowa.

Przemyślanin K. Gierczak, który reprezentuje barwy Resovii Rzeszów, wystartował w kategorii masters III B, czyli zawodników powyżej 60 lat. Zawodnicy mieli do pokonania trzy rundy. Jedna liczyła 2,5 km, łącznie 7,5 km. Pan Krzysztof pokonał ją w czasie 41 minut 6 sekund. Był bezkonkurencyjny. Drugiego na mecie wyprzedził o ponad dwie minuty.

Reklama

Nie zatrzymuje się

To był wspaniały początek roku, ale było wiadomo, że to nie koniec popisów pana Krzysztofa. W Jeleniej Górze odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim i Bike Maraton. Kilka dni wyjątkowego kolarskiego święta. Zawodniczki i zawodnicy wystartowali w kilku kategoriach wiekowych. Wszystkie wyścigi odbyły się na kultowej trasie w jeleniogórskim Parku Paulinum, znanej z wcześniejszych edycji zawodów „Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race”. To tu ścigali się najlepsi kolarze górscy świata, a Park Paulinum gościł medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Tu swoje wyścigi wygrywała m.in. Maja Włoszczowska.

Reklama

Dla K. Gierczaka nie ma tras trudnych i łatwych. Jest najlepszy na jednych i drugich, co potwierdził w Parku Paulinum. W kategorii „masters IV” bezapelacyjnie zdobył kolejny w swojej karierze tytuł mistrza Polski! Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/08/2025 12:56
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama