17 kwietnia br. Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa spółki. Czy jednym z kandydatów będzie były zastępca prezydenta miasta Wojciech Błachowicz (Platforma Obywatelska)?
Po zwolnieniu Ryszarda Lewandowskiego z funkcji prezesa tej miejskiej spółki, pełniącym obowiązki został sekretarz miasta Dariusz Łapa. Taka sytuacja nie mogła jednak trwać w nieskończoność, bo D. Łapa ma szereg swoich obowiązków. Jak najszybsze ogłoszenie konkursu było więc konieczne[paywall].
Kandydat na prezesa zarządu powinien mieć wiedzę m.in. z zakresu zagadnień ekonomiczno-prawnych i administracyjnych, w tym ustawy o gospodarce komunalnej, o zasadach zarządzania mieniem państwowym, o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. Nie może zgłosić swojego akcesu osoba, która m.in.: pełni funkcję społecznego współpracownika albo jest zatrudniona w biurze poselskim, senatorskim, poselsko-senatorskim lub biurze posła Parlamentu Europejskiego, jest zatrudniona przez partię polityczną na podstawie umowy o pracę lub świadczy pracę na podstawie umowy zlecenia lub innej umowy o podobnym charakterze czy jej aktywność społeczna lub zarobkowa rodzi konflikt interesów wobec działalności spółki.
W Przemyślu pojawiły się głosy, że jednym z kandydatów będzie były zastępca prezydenta Przemyśla (za czasów Roberta Chomy) Wojciech Błachowicz. Zapytaliśmy pracującego obecnie w Warszawie szefa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, czy w tej plotce jest choć ziarenko prawdy. – Na razie nic o tym nie wiem, ale kto wie... Konkurs został ogłoszony. Zastanawiam się. To spółka bliska mojej profesji. I prawdopodobnie jedna z ostatnich, a kto wie, czy nie ostatnia możliwość powrotu do pracy w Przemyślu. Decyzję podejmę w maju. Nie wiem, czy prezydent Bakun widziałby mnie na tym stanowisku. Powiem tak: nie potwierdzam, nie wykluczam – odpowiedział.
Zgłoszenia do konkursu należy składać 20 maja br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zaraz zaraz jeśli on zostanie Prezesem to jak to się ma do tego źe Pan Prezydent Bakun w kampanii krzyczał że zero partyjniaków na intratnych stanowiskach ?! Jak to ludziom wytłumaczy ? Miał nie mieć zastępców no cóż same kłamstwa .... Może Prezesem zostanie ten Radny od Korwina ? Też fachowiec....
Ale przecież jest ogłoszony konkurs i każdy może w nim brać udział, wystarczy się zgłosić. Wszystko jest jawne
No właśnie wystarczy się zgłosić,a kto wygra???
Czy pisiory czy kukizy, wszystko jedna banda która swoich do koryta pcha i tyle
Drodzy mieszkańcy Przemyśla apeluje o myślenie. Chcieliśmy zmian i te zmiany zachodzą. Nie dajmy się ogłupić. Prezydent zwolnił prezesa z poprzedniego nadania i ogłosił konkurs. Nie dzieje się tu nic złego. A w zasadzie jest to nowość. Gdyby chciał obsadzic stołek swoim człowiekiem, to by nie robił konkursu, tytko obsadzil stołek tak jak zawsze. Warunki są tak wyśrubowane ze Pan Rysiu, ani radny Błachowicz się nie kwalifikują. Osoba bez doświadczenia w zarządzaniu przedsiębiorstwami i wiedzy o wodociągach nie ma szans!
Ktoś wie na czym się zna "Wojtek Bakun"?
Idzie nowe dziadzie , idzie nowe haha ahhaha hahahahha ahhahah ahahhahaha ahhaa . Brawo Pani Prezidą hahahhahaa
hahha ahhaha hahaha ahhahaha ahhahahahaha
Chwila chwila. ale kandydatem , który wygra konkurs jest członek klubu PO czy tam Koalicji Obywatelskiej, a nie jakis tan PIS
I pomysleć,ze nie tak dawno nie była to atrakcyjna posada,która zajmował przez długie lata P.Zbigniew Chabasiewicz bo był Polakiem i nie trzymał z "czerwonym".Obecnie sami potencjalni prezesi z zerem wiedzy o tej instytucji
Ano zna się jak niedźwiedź na gwiazdach
Pan Błachowicz wiedzę o zarządzaniu akurat ma. Zaczną w PWIKu pracować jak w Fibrisie (i za takie pieniądze) to zaraz będą przynosić krociowe zyski ;-)
Nareszcie byłby to właściwy człowiek na właściwym miejscu- wykształcony , kompetentny, z doświadczeniem w zarządzaniu. Rzeczywiście był Członkiem Zarządu w jednej z przemyskich spółek no i był Zastępcą Prezydenta Przemyśla. Nawet jego przeciwnicy polityczni , w tym były Prezydent miasta nigdy nie zarzucili Panu Błachowiczowi braku wiedzy i kompetencji.
Takie brednie to możesz swoim dzieciom lub babci opowiadać . Za kogo ty uważasz ludzi ?
No i niech ktoŚ teraz zaprzeczy ,ze Kukiz15 nie jest przybudówka PIE ŁO?
A co z mandatem radnego? Jak to tak?
Zaraz zaraz jeśli on zostanie Prezesem to jak to się ma do tego źe Pan Prezydent Bakun w kampanii krzyczał że zero partyjniaków na intratnych stanowiskach ?! Jak to ludziom wytłumaczy ? Miał nie mieć zastępców no cóż same kłamstwa .... Może Prezesem zostanie ten Radny od Korwina ? Też fachowiec....
Ale przecież jest ogłoszony konkurs i każdy może w nim brać udział, wystarczy się zgłosić. Wszystko jest jawne