Wybory parlamentarne Anno Domini 2019 za nami. Czas obietnic także. Pora na ich realizację. Przewidywane zwycięstwo PiS stało się faktem. Mało kogo na Podkarpaciu zaskakuje taki wynik. Ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego w okręgu krośnieńsko-przemyskim zaufało 63,36 procent wyborców, co przełożyło się na 8 posłów i dwóch senatorów. To przy dwóch posłach z KO i jednym z PSL jest ogromnym kapitałem a zarazem zobowiązaniem. Kampania miała dość dziwny przebieg.
Politycy poszczególnych ugrupowań, jakby od początku przewidywali rezultat wyścigu po fotele na Wiejskiej. Aktywność większości z nich najczęściej sprowadzała się do konkurowania na bilbordy. Pod tym względem rywalizacja była rzeczywiście wyjątkowa. Kandydaci na niespotykaną dotąd skalę obanerowali każde nadające się do tego miejsce. Na szczęście większych ekscesów nie odnotowaliśmy. Ktoś komuś rozdarł reklamę, ale były to przypadki incydentalne. Niestety zabrakło merytorycznej rozmowy, dyskusji o programach, pomysłach, ale to wynika właśnie z przekonania o hegemonii PiS w regionie Podkarpacia. Praktycznie to program posłów tego ugrupowania będzie realizowany przez kolejne cztery lata. W ulotkach każdego z kandydatów i kandydatek zwycięskiej partii wpisane były przede wszystkim punkty rozwoju gospodarczego naszej małej ojczyzny, ale także poprawa stanu służby zdrowia, sytuacji seniorów, stworzenie perspektyw dla ludzi młodych. Te trzy ostatnie to pięta achillesowa każdej ekipy rządzącej. PiS ma tak mocny mandat wyborczy, a politycy z regionu tak duże przełożenie na Warszawę, że życzmy sobie, aby oprócz nowych mostów, dróg, inwestycji w sposób odczuwalny poprawiła się sytuacja pacjentów w regionalnych szpitalach, seniorów, a młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać za chlebem.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dostaliście kiełbasę wyborczą i zupę, a teraz drodzy rodacy pocałujcie.....
Bierność wyborców z Przemyśla doprowadziła do tego że Jarosław ma czterech a Przemyśl tylko dwóch parlamentarzystów. A potem tylko narzekanie, że to nic się nie dzieje i stagnacja
Przemyslanie wykazali sie honorem,to wstyd glosowac na to scierwo kuchcinskiego
szczera prawda , typowy Przemyslak ,sam nie zje i drugiemu nie da..
Jedna opcja ? to droga do komuny!! Gdzie zrównanie dopłat ? nawet wniosku o zwiększenie dopłat nie złożyli ? w sklepach drogo a będzie jeszcze drożej !! leki drogie .kolejki do lekarzy dłuższe sieć szpitali to porażka tylko zadłużenia szpitali wzrosły .likwidacja świątecznych i nocnych dyżurów w przychodniach to wielki błąd co kosztuje życie wielu ludzi ..Drodzy moi ziomkowie przejrzyjcie na oczy ? Spółki dojone równo ,więcej jak za PO.. TVP Kłamie i pierze mózgi ,sieje nienawiść i podziały .. Czy PiS TO PRAWICA ? TAK DAJĄ ALE NIE SWOJE TYLKO KRWAWICĘ PODATNIKÓW .. WIĘCEJ ZŁA JAK DOBRA .
Dostaliście kiełbasę wyborczą i zupę, a teraz drodzy rodacy pocałujcie.....
Bierność wyborców z Przemyśla doprowadziła do tego że Jarosław ma czterech a Przemyśl tylko dwóch parlamentarzystów. A potem tylko narzekanie, że to nic się nie dzieje i stagnacja
Przemyslanie wykazali sie honorem,to wstyd glosowac na to scierwo kuchcinskiego