Szkoła Podstawowa w Buszkowicach oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przemyślu – uczniowie tych dwóch placówek najlepiej w tym roku napisali sprawdzian szóstoklasisty.
„Muzyk” zyskał ogółem 78 procent możliwych do zdobycia punktów. – Ten wynik jest dużym sukcesem dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli, ponieważ uczniowie realizują program dwóch szkół: ogólnokształcącej i muzycznej. W szkole dzieci spędzają większą część dnia[paywall]. Myślę, że to kształcenie muzyczne sprawia, że są bardziej zdyscyplinowane w nauce i systematyczne w działaniu. Często przecież wyjeżdżają na różne występy. To na pewno miało wpływ na ten wysoki wynik – uważa dr Małgorzata Ostrowska, wicedyrektor do spraw ogólnokształcących w Zespole Szkół Muzycznych w Przemyślu.
Chwali swoich uczniów za to, że potrafią ze sobą współpracować, mobilizować do pracy nauczycieli i nie sprawiają trudności wychowawczych . – Dla nas to szczęście uczyć w tej szkole, bo są to naprawdę fantastyczni uczniowie – dodała.
Za szkołą muzyczną uplasowała się podstawówka przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Markiana Szaszkewicza. Jej uczniowie zdobyli 75 procent punktów. Trzeci wynik w mieście należy do Szkoły Podstawowej nr 15, która uzyskała 67 procent punktów.
W powiecie przemyskim po raz kolejny wysoki wynik uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej w Buszkowicach, którzy zdobyli 83 procent punktów. W ten sposób uzyskali najwyższy, dziewiąty stanin (jest to skala wykorzystywana do porównywania i komentowania wyników uczniów uzyskanych podczas egzaminów). – Jest to efekt naszej ciężkiej pracy – mówi dyrektor szkoły w Buszkowicach Maria Tabinowska.
Jej sposób na sukces? Uczniowie piszą chyba wszystkie możliwe próbne sprawdziany. Służą one ich odpowiedniej diagnozie. – Analizując te wyniki, pracujemy nad słabymi stronami. Wiemy, czy trzeba się skupić nad zadaniami otwartymi, czy bardziej nad problemowymi. W ten sposób wynik z głównego sprawdzianu zawsze jest lepszy od próbnych – opowiada.
– Nie chodzi o ślepe rozwiązywanie testów, ale zachęcanie do poznawania świata na różne sposoby. Dzieci nie tylko siedzą w ławkach i wykonują zadania, ale uczestniczą w różnych projektach. Nie można również pominąć roli nauczycieli nauczania początkowego – dodaje.
W powiecie bardzo dobrze wypadły również szkoły w Kniażycach (80 procent) i w Hureczku (77 procent).
Warto zauważyć, że szkoły z naszego regionu uplasowały się w średniej krajowej, która wyniosła 63 procent. Dla Przemyśla wynik ten również wyniósł 63 procent, dla powiatu przemyskiego 60 procent, a dla województwa podkarpackiego 64 procent.
fot.Paweł Bugira
78 procent punktów to wynik uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej – najwyższy w Przemyślu.
| szkoła | wynik w procentach | stanin |
| SP 1, ul. Sienkiewicza | 57 | 4 |
| SP 4, ul. św. Jana | 66 | 6 |
| SP 5, ul. Konarskiego | 53 | 3 |
| SP 6, ul. gen. Boruty-Spiechowicza | 63 | 5 |
| SP 11, ul. Władycze | 56 | 4 |
| SP 14, ul. Borelowskiego | 66 | 6 |
| SP 15, ul. W. Pola | 67 | 6 |
| SP 16, ul. Grunwaldzka | 63 | 5 |
| SP 17, ul. Smolki | 75 | 8 |
| Niepubliczna SP, plac Czackiego | 53 | 3 |
| Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna, ul. Słowackiego | 78 | 8 |
| Gmina | Szkoła | Wynik w procentach | stanin |
| Bircza | Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żohatynie | 59 | 4 |
| Szkoła Podstawowa w Leszczawie Dolnej | 59 | 4 | |
| Dubiecko | Szkoła Podstawowa w Przedmieściu Dubieckim | 67 | 6 |
| Fredropol | Szkoła Podstawowa w Kniażycach | 80 | 9 |
| Krasiczyn | Szkoła Podstawowa w Olszanach | 67 | 6 |
| Krzywcza | Szkoła Podstawowa w Bachowie | 60 | 5 |
| Medyka | Szkoła Podstawowa w Hureczku | 77 | 8 |
| Orły | Szkoła Podstawowa w Drohojowie | 73 | 8 |
| Szkoła Podstawowa w Małkowicach | 73 | 8 | |
| Przemyśl | Szkoła Podstawowa w Nehrybce | 64 | 6 |
| Stubno | Szkoła Podstawowa w Stubnie | 53 | 3 |
| Żurawica | Szkoła Podstawowa w Buszkowicach | 83 | 9 |
\
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.napisali? poznaczyli kółeczkiem odpowiedzi jak barany bezmyślnie, napisali wypracowanie według klucza bo przez 6 lat nauki ćwiczony z nimi tylko testy i klucz, następnie wyciągnięto jakieś tam średnie i teraz poszczególne szkoły onanizują się wynikami. a rodzice wierzą ze ich dzieci są mądre bo chodzą do tych najlepszych szkół, później szkoła średnia i matura na poziomie wcześniejszych egzaminów do szkoły średniej, studia czyli największe oszustwo od 20 lat w wolnej Polsce itd.
edek "geniuszu" zaznacz sobie kółeczko na czole, żebyś wiedział gdzie masz się stukną w pustą mózgownicę! Twoi rodzice nie wierzyli, że jesteś zdolny i chyba mieli rację!!!
A ja pogratuluję zdolnym dzieciom, brawo, kochani dużo sukcesów w przyszłości
napisali? poznaczyli kółeczkiem odpowiedzi jak barany bezmyślnie, napisali wypracowanie według klucza bo przez 6 lat nauki ćwiczony z nimi tylko testy i klucz, następnie wyciągnięto jakieś tam średnie i teraz poszczególne szkoły onanizują się wynikami. a rodzice wierzą ze ich dzieci są mądre bo chodzą do tych najlepszych szkół, później szkoła średnia i matura na poziomie wcześniejszych egzaminów do szkoły średniej, studia czyli największe oszustwo od 20 lat w wolnej Polsce itd.
edek "geniuszu" zaznacz sobie kółeczko na czole, żebyś wiedział gdzie masz się stukną w pustą mózgownicę! Twoi rodzice nie wierzyli, że jesteś zdolny i chyba mieli rację!!!
A ja pogratuluję zdolnym dzieciom, brawo, kochani dużo sukcesów w przyszłości