Wojciech Bakun będzie kandydatem na prezydenta z ramienia ugrupowania Kukiz’15. Komitet wystawi swoich kandydatów również do rady miejskiej. Zdaniem obecnego posła Przemyśl zamiast rozwoju cechuje „niedorozwój”.
Wojciech Bakun na konferencji prasowej na przemyskim Rynku pojawił się w gronie dwóch pań i trzech panów. Byli to[paywall]: Monika Żurawska i Monika Różycka oraz Tomasz Leszczyński, Marek Niedźwiecki i Wojciech Pawliszak. Zapowiedział, że są niektórymi z kandydatów do rady miejskiej. Jak zaznaczył, wystartują pod szyldem Kukiz’15, jednak nie wszyscy należą do tego ruchu.
Poseł stwierdził, że w przypadku Przemyśla można mówić o „niedorozwoju miasta” i ocenił działania prezydenta i radnych z ostatni kadencji „jednoznacznie źle”. – Po kilkunastu latach rządów w zasadzie tych samych osób, bo w mieście rządziły wszystkie opcje, które są na scenie politycznej, nie wypracowano żadnego modelu rozwoju miasta. Na tle innych miast na prawach powiatu Przemyśl wypada bardzo blado – powiedział.
Jako przykład podał, że Przemyśl w minionym roku pozyskał z funduszy europejskich tylko 650 tys. zł. – To pokazuje bardzo dużą nieudolność dzisiejszych władz. Między innymi to chcemy zmienić: postrzeganie miasta i jego aktywność na arenie ogólnopolskiej – powiedział.
Jego zdaniem największym problemem miasta, który sprawia, że ludzie z niego wyjeżdżają, jest niski poziom płac. Zauważył, że kłopot nie tylko tkwi w znalezieniu pracy jakiejkolwiek, ale pracy dobrze płatnej. – Przedsiębiorcy zgłaszają, że mają problem ze znalezieniem pracownika, ale nie dodają, że szukają pracowników za najniższą krajową. To jest problem tego miasta. Porównajmy zarobki na przykład kierowcy MZK w Przemyślu i Rzeszowie. To prawie dwukrotna różnica – mówił.
W. Bakun dodał, że Przemyślu jest „problem z pewną niemocą”. Mówił, że są inwestycje, które się rozpoczyna i którym należy przyklasnąć, ale się ich nie kończy. Przykładem jest pawilon na stoku narciarskim, czy rewitalizacja Zielonego Rynku.
Zastrzegł, że program wyborczy jego komitetu zostanie przedstawiony dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów, bo dopiero wtedy z godnie z prawem można prowadzić kampanię, a Kukiz’15 – jak podkreślił poseł – chce działać zgodnie z prawem.
Po raz pierwszy W. Bakun zapowiedział, że wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych ogłosił 1 kwietnia. W rozmowie z naszym tygodnikiem tłumaczył, że napisał to „pół żartem, pół serio”, ale otrzymał mnóstwo głosów poparcia. Do tej pory jednak nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale sugerował, że nie zamierza wchodzić do samorządu. Teraz tłumaczy, że przekonały go opinie mieszkańców.
– Ludzie szukają prawdziwej alternatywy. Wszystkie opcje polityczne zasiadające obecnie w radzie miasta w Przemyślu współrządziły z obecnym prezydentem Chomą i jak widać żadna z tych koalicji nie miała pomysłu na to, aby Przemyśl nie był tak mocno zagrożony degradacją – powiedział W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.przystawka pisowska poznana, jak kukiz nie wejdzie do sejmu, a zapewne nie wejdzie, to przestanie być przystawką a stanie się funkcjonariuszem - towarzyszem pisuara
Najgorsze jest to,że to młodzież a tego lokalne układy partyjno kościelne nie akceptują
Do TadeuszTo, że młodzież chce i startuje w wyborach to bardzo dobrze, przede wszystkim inne horyzonty myślowe.Powyższe nie dotyczy jednak kandydata Kukiz 15 na prezydenta, wszakże młody ale bez wykształcenia, wiedzy i doświadczenia.Do tego zero pokory.
śmiać się czy płakać? jak ma być lepiej?
Jestem ciekaw w jaki sposób odmieni sytuację w Przemyślu? Z pustego to i Salomon nie naleje. Prawdopodobnie naobiecuje używając populistycznych i pustych haseł o inwestorach, biznesach, start up-ach i innych pierdołach. Przystawka PiS-u jaką jest Kukiz 15 nie daje żadnych gwarancji. Konstytucja mówi to Panu coś?
Nie jest w stanie nic zrobić - nie ma wiedzy, ani doświadczenia. Bo kiedy miał go nabyć? Nigdy nie był nawet dyrektorem, a posłem jest jednym z bardzo wielu...
Do PrzemyślankaPan Bakun nie mógł być nigdzie dyrektorem, bo nie ma wyższego wykształcenia, na takie stanowiska jednak obowiązują jakieś kryteria. Posłem może zostać każdy, dyrektorem już nie.
Ten rozkrok chyba zbyt rozwarty. Bakun, młodzieńcze odpuść, nie na Twoje możliwości to zrujnowane miejsce. Czekaj.....
Z całym szacunkiem Panie Pośle ale nazwiska te to słabizna. Jeżeli to są liderzy list to dostana po ok 50 głosów (tzw. premia za szyld) i tyle. Jako mieszkanka troszke sie interesuję miastem a o tym Państwie nigdy nie słyszałam nic ani o osiągnięciach ani o sukcesach. Bo sa młodzi i przez to maja wygrać no sory. To słucham jaki mają pomysł na miasto, na budżet miasta na cene wody śmieci na bezrobocie na walke z nim niech sie wyppwiedzą, na służbę zdrowia . Kaki jest budżet miasta niech powiedzä z czego pokryją remonty dróg a z czego dadzą na inwestycje. A to robienie z ludzi sobie jaj 1 kwietnia też pamiętamy. Wystarczy mi już jedno jest Pan niesłowny. Raz Pan kandyduje poźniej na spotkaniu ze studentami nie teraz znowu tak. No i dzięki temu zamiast miał Pan otrzymać w wyborach z 15 % dostanie Pan 6 % za tą decyzyjność. A do Pana Posła też pytania sie nasuwają jakie ma Pan doświadczenie w samorządzie ? Jaką firmą Pan kiedyś zarządzał ilu osobową ?
Moim zdaniem ten "niedorozwój"z Przemyśla jest głębszy i rozleglejszy i zaatakował również kadry kurwiz 18
Ludzie powiem wam tak lepiej niech Wojciech Bakun wygra bo chociaż są jakieś nadzieję że może coś się zmieni w Przemyślu bo jak wygrają aktualni zastępcy to napewno nic się nie zmieni i znowu będą narzekać wkoło a i radnych trzeba też wymienić bo jak zawszę dużo obiecują daje jeszcze 2lata i Jarosław będzie lepszy nam trzeba gospodarza a nie włodarza pan Ferenc na jedna kadacje by się przydał by udowodnił że można bydowac wszystko nie tylko Kościoły Muzea pozdrawiam
Nareszcie ktoś kto wypierdoli kabananów i petropana.
I do tego klnie jak szewc. Miałem okazję go słyszeć przed wyborami do sejmu gdy rozmawiał z kolegą i zakłócał tym teatr uliczny. Panie Bakun - nie wystarczy się wystroić i do tego żona ukrainka..bzz
No to będziemy mieć zagwarantowany kabaret na 5 lat w przypadku wygranej.
do Realistka - zadam Pani jedno pytanie ,a do jakiego stanu doprowadziły Przemyśl te ""wykształcone"" i "sławne nazwiska" zasiadające latami w Radzie M ?, na stołkach zastępców prezydenta miasta oraz pełniące dyrektorskie i prezesowskie funkcje w miejskich spółkach? Cytuję panią ..."nazwiska te to słabizna."" - stare przysłowie mówi ,że z Kogo się nie spodziewają z Tego ludzie bywają.
Sorry Winetou...jego żona jest ukrainką :-)
Najgorsze jest to że PO wraz ze swoją przystawką Nowoczesną tym bardziej nie wejdzie do sejmu.
Startując w wyborach na prezydenta miasta wypadałoby jeszcze żyć i mieszkać w Przemyślu. I nie fikcyjnie w trakcie trwania kamapnii przemeldowywać się z wioski do miasta jak to czyniło wielu obecnych radnych. Na tym polega też uczciwość panie kandydacie. Podchodząc poważnie do deklaracji o starcie w wyborach to już powinien pan zrezygnować z mandatu poselskiego, a nie asekurować się w przypadku przegranej. Na tym też polega uczciwość wobec obywateli, którzy mogą dostać mętliku-"albo rybka,albo pipka"
Do mars. Oczywiście że obecne władze są słabe. Oprócz 4-5 Radnych wybijających się na pierwszy plan pod względem merytoryczności (m.in. Błachowicz, Schabowski, Kulej, Kamiński) reszta to porażka. Ale tego Pana Posła miałam okazję poznać. Był na jednym ze spotkań podczas wyborów w spółdzielni mieszkaniowej i wiecie co w życiu czegoś takiego nie widziałam. Osoba, która nie jest mieszkańcem Przemyśla, osoba która nie jest członkiem Spółdzielni Mieszkaniowej koniecznie chciała zabrać głos krzycząc że jest Posłem i ma do tego prawo. Z jakiej racji jak można w taki sposób wykorzystywać swoja pozycję społeczną ! Bardzo przepraszam, aż by się chciało nazwać takie zachowanie odpowiednimi słowami ...
a no Realistka miał prawo zabrać głos /nawet nie będąc członkiem spółdzielni / na zebraniu mieszkańców Spółdzielni PSM !! NIE miał prawa tylko Głosować za przyjmowanymi uchwałami . Pani widać jest osobą bardzo skostniałą ,uległą i zależną od starego porośniętego mchem i pleśnią śmierdzącego polityczno- kolesiowo -rodzinnego systemu panującego w Przemyślu od 16 -u lat. Czas proszę panią na ZMIANY i odstawienie Przydupasów rodzinnych, partyjnych i wszelkiej maści lizusów od STOKÓW w Przemyślu.
Do mars no i właśnie zakończyłam z Panem rozmowę . Właśnie osoby pokroju Pana nie potrafią merytorycznie rozmawiać tylko jak im coś nie pasuje to zaczynają obrażać innych, i właśnie tak to jest jak komuś brakuje argumentów to rączki się trzęsą nad klawiaturą wściekłość się przejawia i pisze brednie. Ależ jak najbardziej jestem za odstawianiem ! Tylko to odstawianie będzie polegać na wsadzaniu swoich i tyle ! I to na całego zapewne działacze na zdjęciu liczą na intratne stanowiska. Tylko co oni proponują ? Skoro się nie dowiedziałam to sama zadam pierwsze pytania. Czy wiedzą Ci Państwo jaki jest budżet miasta, czy wiedzą jak uratować miejsca pracy w Przemyślu np. MZK - temat na czasie jaką mają propozycję do osób biorących udział w strajku ? Skąd wezmą pieniądze na łatanie dziur w mieście oraz remonty kamienic. Jak się zapatrują na organizację imprez w mieście które sa np. kontrowersyjne, czym będa się kierować swoimi upodobaniami czy zdaniem mieszkańców ? Co sądzą o sprzedaży alkoholu po 22 ? Jakie mają wykształcenie ? Słucham odpowiedzi merytorycznych.
proszę panią, proszę się tak nie sierdzić i nie skazywać na niepowodzenie i niebyt tych młodych ludzi już na starcie w nadchodzących wyborach samorządowych . Jeszcze nie pokazali co zaproponują mieszkańcom / ich PROGRAM / a zatem na pewno dowie się pani skąd będzie kasa i jak myślą nią rozporządzać .Myślę ,że może lepiej jak teraźniejszy klan nepotyzmu w tym mieście od 16-u lat
Ale Ja się już pytam skoro zdecydowali się startować to na pewno mają jaką wizję rządzenia, a więc słucham ? Proszę na okrągło mi tu nie pisać. Słucham konkretów jak chcą rozwiązać te problemy ? Na co tu czekać ? Rozumiem, że musza się tego nauczyć tak ? No to przykro mi miasto nasze nie ma czasu na naukę ludzi i ogarną coś w połowie kadencji. Wybierzmy nowych ludzi, ale z doświadczeniem wykształceniem z wizją, a jeżeli nie potrafią mi odpisać na proste pytania czarno to widzę...
cyt...."Wybierzmy nowych ludzi, ale z doświadczeniem wykształceniem z wizją....""" proszę podać personalne propozycje ,myślę ,że nie ma pani na myśli obecnych wice-prezydentów!!. cyt....""miasto nasze nie ma czasu na naukę ludzi i ogarną coś w połowie kadencji.""" - proszę panią jak właściciel chce zbudować dom dla rodziny lub wykopać studnię to Zatrudnia Fachowca ,sam nie musi znać tego rzemiosła ważne by stać go było i miał na to kasę .Proszę popatrzeć na Rzeszów, tam Pan prezydent Ferenc nie zjadł wszystkich rozumów tego świata ale zatrudnia ludzi ,którzy są kompetentni na swoich stanowiskach i wiedzą za co im gospodarz płaci.
Kabaret mamy zapewniony w każdym wypadku .
Świetnie przyznał Pan, że oprócz tych młodych ludzi zostaną jeszcze zatrudnienie prawdziwi fachowcy, ale przynajmniej stawia Pan sprawę jasno i to jeszcze przed wyborami jak będzie wyglądała polityka kadrowa. A pro po Prezydent Ferenc skoro tak go podziwiacie to go poprzyjcie bo chyba Kukiz 15 ma problem sam ze sobą u nas Poseł raz startuje na Prezydenta później nie teraz znowu startuje, aż strach pomyśleć co będzie do września. W Rzeszowie Poseł chwali Prezydenta zastanawia się nad jego poparciem dzisiaj mówi, że możliwe że sam wystartuje, a więc polityka Prezydenta Rzeszowa nagle mu się niepodobna. Ludzie masakra jak kręcicie !
Jakie konkrety w rozwiązywaniu problemów pokazała aktualna władza ?? Oj doświadczenie to oni mają. Zwłaszcza Ci co w szpitalu zdobywali doświadczenie. Kosztem innych ludzi.
Same gwiazdy na pierwszym planie. Wykształcenie, doświadczenie i same sukcesy życiowe.
Szanowna Realistko taki wielki nacisk kładziesz na wykształcenie.W Przemysly dwie uczelnie produkowali wykształcenie i co z tego?Dobrego gospodarza mozna poznac po jego sposobie zarządzania na własnym terenie.Do zarządzania nie jest potrzebne wyzsze wykształcenie,ale gospodarczosc.Dzis na kasach pracuja w maarketach z dyplomami.Ja byłem rzemieślnikiem z dyplomem i zapraszam do swojego miejsca pracy zeby zobaczyc jak dba sie o swoje.Nie prowadze już działalnosci,ale telefon nie milknie bo pozostało nazwisko i pamiec o rzetelnosci.Przemysl potrzebuje gospodarza nawet takiego w"gumofilcach"moze przewietrzy posadki.Panie Bakun poprę Pana bo to co ten oszołom zrobił woła o pomste
Piszecie tylko o wykształceniu,a Przemyslu jest więcej młodych z dyplomami jakieś tam uczelni,a nie ma np tokarzy,szewców,zegarmistrzów itp.I ci z dyplomami nie moga ogarnać swoich problemów bez tych "roboli"
Festiwal obietnic i folkloru politycznego rozpoczęty. Nie będąc mieszkańcem Przemyśla zdecydował się na start w wyborach na Prezydenta Przemyśla.Kuriozum. Proponuję Warszawę lub Kraków.
Kiedyś Rajami Miejskimi byli ludzie gospodarczy i nie pobierali żadnej kasy świadczyli usługą umysłu na rzecz Przemysla.Tymi dyplomami to sobie mozecie d...pę podetrzeć.Pokazać trzeba człowieka ze strony co osiągnał sam.Ci z dyplomami to tylko iluzja i modla sie o zdrowie babci,dziadka,mamusi,tatusia po to zeby emeryturka wpłyneła a oni dostali kieszonkowe.Panie Strzałkowski to że z Pana żaden stomatolog To wie cały Przemyśl i daj Pan sobie już z Rajcowania no bo po prostu żyje Pan z naszych podatków,a nie kupił Pan sobie nawet nowego garnituru tylko w tym wyszlichtanym się szlaja.
Do "gość":jeśli nie mógł być dyrektorem to prezydentem tym bardziej nie powinien być. Niech uzupełni wykształcenie, to dobrze zrobi każdemu. A potem niech startuje, w ten "Przemyski Kosmos". Bo tak naprawdę to trzeba KOSMITY, aby wydobyć Przemyśl z takiego wielkiego upadku, do jakiego - te minione 16 lat!- doprowadziło to nasze miasto! Ten, kto wspoiera się tylko na MATURZE daleko na tym "rowerze" mądrości i doświadczenia nie zajedzie! Znów BĘDZIE PORAŻKA!
Ani POSEŁ nie jest to "Gwiazda" , ani te SATELITKI wokół niego...
Przed wojną Prezydent Miasta osobiście robił objazd miasta 2 razy w tygodniu i dozorował wszystkiego .
do rzemieślnik - BRAWO choć jeden człek myślący normalnie ,że nie wykształcenie "na papierku" się liczy a rzutność w przedsięwzięciach kandydata i gospodarność w sposobie wydawania publicznej kasy, czego do tej pory ta panująca latami nam elita władzy w mieście nie potrafiła pojąć tak jak i realistka, której w głowie tylko mgr ,inż. dr habilitowany lub zwyczajny
A co może lepiej wybrać Hamryszczaka i kontynuować obecny upadek miasta, który trwa od 16 lat ? Wolne żarty. Hamryszczak doświadczony? Pokazał jak zarządza się szpitalem - nieprawdaż????
Nie wiem czy wiesz kolego ale Hamryszczak właśnie się przeprowadził do Przemyśla z Żurawicy - popatrz trochę szerzej kolego/koleżanko!!!
Obecnie Prezydent Miasta rekreacyjnie objeżdża miasto rowerem aby zakończyć na kawie w Cuda Wiankach
ludzie nie ośmieszajcie się. Jakie Kukizowanie. Przecież was już nie ma.
Brawo dla Przemyślanki- bardzo rozsądny głos, rzeczowe pytania.Pan " Rzemieślnik" prowadził wzorowo swój warsztat ale czy to uprawniałoby Go do zarządzania miastem. jestem pewna , że nie.Jakieś obiektywne kryteria obowiązują.Tak na marginesie ja pytam czy Pan poseł może pochwalić się jakimkolwiek osiągnięciem w trakcie sprawowania mandatu posła na rzecz Miasta Przemyśla, np. ściągnięciem dotacji , inwestora - Ja nie słyszałam , ale być może . Proszę wskazać.Więcej pokory bowiem PYCHA KROCZY ZAWSZE PRZED UPADKIEM.
A kto to jest ten kandydat Bakun? Z Przemyśla on raczej nie jest. Niech przypomni sobie wywiad w radio w 2016 lub2017r. bo jako poseł zaliczył BLAMAŻ.
idzie mlodosc mlodosc ,,,czas w koncu na zmiany
Do mars - nie pisze się " proszę panią" , bo prosić panią to można o rękę. To się wie jak się ma wykształcenie.Brawo 'Realistka" - mądre spostrzeżenia.
No, brawo! Chylę czoła przed rozsądnym tekstem. :-)) Co się tyczy osiągnięć, to śą i nawet je podam: 1. zapalanie zniczy przy pomnikach2. składanie kwiatów3. przychodzi na sesje rady miasta i za godzinę wychodzi, bo się śpieszy...No tak, ale inne posły (które "nie dorosły" do funkcji) nie przychodzą wcale.
Dozorował, mówisz... hmmm, tak, taka sytuacja występuje w Rzeszowie i jest znana jako (upiorny) nawyk prezydenta Rzeszowa. No tak, ale on jest jak sprzed wojny... jego facjata i maniery... no tak, jest sprzed wojny.
...ci w szpitalu też czarno to widzieli...i dobrze się dzięki tym "czarnym" usadzili...
Pan F. to uciekł by stąd w podskokach i to pociągiem osobowym, byle szybciej...
Moze pan jescze co o sobie opowie biografia prosimy
przystawka pisowska poznana, jak kukiz nie wejdzie do sejmu, a zapewne nie wejdzie, to przestanie być przystawką a stanie się funkcjonariuszem - towarzyszem pisuara
Najgorsze jest to,że to młodzież a tego lokalne układy partyjno kościelne nie akceptują
Tylko Asterix !!!