Reklama

Kukiz’15 odkrył karty. Wojciech Bakun kandydatem na prezydenta

22/06/2018 18:00

Wojciech Bakun będzie kandydatem na prezydenta z ramienia ugrupowania Kukiz’15. Komitet wystawi swoich kandydatów również do rady miejskiej. Zdaniem obecnego posła Przemyśl zamiast rozwoju cechuje „niedorozwój”.

Wojciech Bakun na konferencji prasowej na przemyskim Rynku pojawił się w gronie dwóch pań i trzech panów. Byli to[paywall]: Monika Żurawska i Monika Różycka oraz Tomasz Leszczyński, Marek Niedźwiecki i Wojciech Pawliszak. Zapowiedział, że są niektórymi z kandydatów do rady miejskiej. Jak zaznaczył, wystartują pod szyldem Kukiz’15, jednak nie wszyscy należą do tego ruchu.

Poseł stwierdził, że w przypadku Przemyśla można mówić o „niedorozwoju miasta” i ocenił działania prezydenta i radnych z ostatni kadencji „jednoznacznie źle”. – Po kilkunastu latach rządów w zasadzie tych samych osób, bo w mieście rządziły wszystkie opcje, które są na scenie politycznej, nie wypracowano żadnego modelu rozwoju miasta. Na tle innych miast na prawach powiatu Przemyśl wypada bardzo blado – powiedział.

Reklama

Jako przykład podał, że Przemyśl w minionym roku pozyskał z funduszy europejskich tylko 650 tys. zł. – To pokazuje bardzo dużą nieudolność dzisiejszych władz. Między innymi to chcemy zmienić: postrzeganie miasta i jego aktywność na arenie ogólnopolskiej – powiedział.

Jego zdaniem największym problemem miasta, który sprawia, że ludzie z niego wyjeżdżają, jest niski poziom płac. Zauważył, że kłopot nie tylko tkwi w znalezieniu pracy jakiejkolwiek, ale pracy dobrze płatnej. – Przedsiębiorcy zgłaszają, że mają problem ze znalezieniem pracownika, ale nie dodają, że szukają pracowników za najniższą krajową. To jest problem tego miasta. Porównajmy zarobki na przykład kierowcy MZK w Przemyślu i Rzeszowie. To prawie dwukrotna różnica – mówił.

Reklama

W. Bakun dodał, że Przemyślu jest „problem z pewną niemocą”. Mówił, że są inwestycje, które się rozpoczyna i którym należy przyklasnąć, ale się ich nie kończy. Przykładem jest pawilon na stoku narciarskim, czy rewitalizacja Zielonego Rynku.

Zastrzegł, że program wyborczy jego komitetu zostanie przedstawiony dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów, bo dopiero wtedy z godnie z prawem można prowadzić kampanię, a Kukiz’15 – jak podkreślił poseł – chce działać zgodnie z prawem.

Po raz pierwszy W. Bakun zapowiedział, że wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych ogłosił 1 kwietnia. W rozmowie z naszym tygodnikiem tłumaczył, że napisał to „pół żartem, pół serio”, ale otrzymał mnóstwo głosów poparcia. Do tej pory jednak nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ale sugerował, że nie zamierza wchodzić do samorządu. Teraz tłumaczy, że przekonały go opinie mieszkańców.

Reklama

– Ludzie szukają prawdziwej alternatywy. Wszystkie opcje polityczne zasiadające obecnie w radzie miasta w Przemyślu współrządziły z obecnym prezydentem Chomą i jak widać żadna z tych koalicji nie miała pomysłu na to, aby Przemyśl nie był tak mocno zagrożony degradacją – powiedział W. Bakun.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tadek - niezalogowany 2018-06-22 18:47:16

    przystawka pisowska poznana, jak kukiz nie wejdzie do sejmu, a zapewne nie wejdzie, to przestanie być przystawką a stanie się funkcjonariuszem - towarzyszem pisuara

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-06-22 19:36:36

    Najgorsze jest to,że to młodzież a tego lokalne układy partyjno kościelne nie akceptują

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-06-22 19:42:15

    Tylko Asterix !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama