W Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie odbył się międzyszkolny konkurs kulinarny pod nazwą „Potrawa kuchni niemieckiej regionu Saksonii”.
Efekty zmagań podlegały ocenie komisji w składzie: Daniel Mosol (Zajazd Polonez), Anna Huk (nauczyciel Gimnazjum w Radymnie, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego), Sylwia Bącal (nauczyciel języka niemieckiego), Magdalena Biesiadecka (nauczyciel przedmiotów gastronomicznych).
Miejsce pierwsze z ilością 114 zdobytych punktów zajęły Sylwia Wysocka i Mariola Mroszczyk (ZSSChiO Jarosław), które przygotowały zakąskę „Eisbein – Sülze mit einem Hauch von Krombacher Dark Bier, begleitet von Spargelsoβe, serviert mit Grünkohl-Cips”. Miejsce drugie z ilością 113 zdobytych punktów zajęły: Maria Turek i Izabela Ołeszko (ZSOZiR Radymno) z potrawą „Leipziger Allerle”. Na trzeciej pozycji z ilością 108 punktów uplasowały się Natalia Pociask i Gabriela Marć (ZSAT Ropczyce), które przygotowały „Brotauflauf mit Sauerkraut und Kasseler”.

fot.ze zbiorów szkoły
Laureaci konkursu w komplecie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze