Reklama

Kura Teofila czeka na protezę. Będzie pierwszą w Polsce

Tego w wieloletniej historii Lecznicy Weterynaryjnej „Ada” w Przemyślu jeszcze nie było! 10-letnia kura Teofila z gospodarstwa w Bolestraszycach będzie miała protezę łapki.

Kura należy do pani Nadii, która mieszka sama w niewielkim budynku w Bolestraszycach. Oprócz Teofili w domu jest jeszcze kot. Oba zwierzęta traktowane są na równi. Oba mogą wylegiwać się na tapczanie. Oba są też pielęgnowane i głaskane, choć ponoć to kura wymaga więcej[paywall]. Pewnego dnia pani Nadia zauważyła, że z Teofilą nie jest dobrze. Wybrała się więc z nią pod pachą do Lecznicy Weterynaryjnej „Ada” w Przemyślu. Okazało się, że kończynę zaatakował nowotwór.

Starsza kobieta opowiedziała całą historię Teofili, która na tyle poruszyła dra Radosława Fedaczyńskiego, że ten wraz z załogą postanowił jej pomóc. Była połowa lutego br. Skontaktowali się z firmą z Białegostoku, która specjalizuje się w produkcji implantów. Firma chce zrobić taką protezę za darmo. Jeśli wszystko się powiedzie, Teofila będzie pierwszą kurą w Polsce z protezą nogi.

Reklama

Póki co łapka została amputowana. Była na tyle zniszczona przez nowotwór, że nie udało się uratować kości.

– Pani Nadia przyjeżdża z nią regularnie. Co kilka dni musimy doglądać łapkę, choć w tej chwili to tylko maleńki kikucik, ale zaczyna już chodzić na tej łapce. Przygotowujemy ją na przeszczep. Będzie miała implant tytanowy, wsuwany w kość. Obie części mają się zrosnąć. Potrwa to około miesiąca. Rokowania są dobre. Muszę przyznać, że to pierwszy taki przypadek w mojej karierze, ale nie będę ukrywać, że cała historia bardzo nas urzekła. Pani Nadia karmi ją smakowitymi kąskami, jak choćby dzisiaj (8 marca br. – przyp. aut.), kiedy pochwaliła się, że na śniadanie zjadła drobno posiekane jajko na twardo z natką pietruszki. Chyba bardziej ją kocha niż niejednego kuzyna albo brata – podsumował dr R. Fedaczyński.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-03-12 19:22:24

    Brawo !!! I o to właśnie chodzi !!! Więcej takich kur, których nie ukatrupi się i nie zeżre, niczym kura Teofila !!!YOUTUBE.COM - OTWARTY  RATUNEK 10 KUR

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2018-03-12 20:20:58

    Obaj panowie Fedaczyńscy (tato i syn) to przewspaniali i szalenie mili ludzie. Chyba najlepsi w swoim zawodzie w Polsce. Wielkie dzięki i powodzenia w uzdrawianiu naszych milusińskich.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    precyzyjna - niezalogowany 2018-03-12 20:33:53

    Pani Nadia i jej kura mieszkają w Buszkowicach.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama