Tego w wieloletniej historii Lecznicy Weterynaryjnej „Ada” w Przemyślu jeszcze nie było! 10-letnia kura Teofila z gospodarstwa w Bolestraszycach będzie miała protezę łapki.
Kura należy do pani Nadii, która mieszka sama w niewielkim budynku w Bolestraszycach. Oprócz Teofili w domu jest jeszcze kot. Oba zwierzęta traktowane są na równi. Oba mogą wylegiwać się na tapczanie. Oba są też pielęgnowane i głaskane, choć ponoć to kura wymaga więcej[paywall]. Pewnego dnia pani Nadia zauważyła, że z Teofilą nie jest dobrze. Wybrała się więc z nią pod pachą do Lecznicy Weterynaryjnej „Ada” w Przemyślu. Okazało się, że kończynę zaatakował nowotwór.
Starsza kobieta opowiedziała całą historię Teofili, która na tyle poruszyła dra Radosława Fedaczyńskiego, że ten wraz z załogą postanowił jej pomóc. Była połowa lutego br. Skontaktowali się z firmą z Białegostoku, która specjalizuje się w produkcji implantów. Firma chce zrobić taką protezę za darmo. Jeśli wszystko się powiedzie, Teofila będzie pierwszą kurą w Polsce z protezą nogi.
Póki co łapka została amputowana. Była na tyle zniszczona przez nowotwór, że nie udało się uratować kości.
– Pani Nadia przyjeżdża z nią regularnie. Co kilka dni musimy doglądać łapkę, choć w tej chwili to tylko maleńki kikucik, ale zaczyna już chodzić na tej łapce. Przygotowujemy ją na przeszczep. Będzie miała implant tytanowy, wsuwany w kość. Obie części mają się zrosnąć. Potrwa to około miesiąca. Rokowania są dobre. Muszę przyznać, że to pierwszy taki przypadek w mojej karierze, ale nie będę ukrywać, że cała historia bardzo nas urzekła. Pani Nadia karmi ją smakowitymi kąskami, jak choćby dzisiaj (8 marca br. – przyp. aut.), kiedy pochwaliła się, że na śniadanie zjadła drobno posiekane jajko na twardo z natką pietruszki. Chyba bardziej ją kocha niż niejednego kuzyna albo brata – podsumował dr R. Fedaczyński.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo !!! I o to właśnie chodzi !!! Więcej takich kur, których nie ukatrupi się i nie zeżre, niczym kura Teofila !!!YOUTUBE.COM - OTWARTY RATUNEK 10 KUR
Obaj panowie Fedaczyńscy (tato i syn) to przewspaniali i szalenie mili ludzie. Chyba najlepsi w swoim zawodzie w Polsce. Wielkie dzięki i powodzenia w uzdrawianiu naszych milusińskich.
Pani Nadia i jej kura mieszkają w Buszkowicach.....
Powinni o Nich i tej kurce, której się udało, powiedzieć w tefałenie !!!
pomoc lekarska potrzebna pani nadi a nie kurze zalecana konsultacja psychitruczna
kto płaci za zabieg?, a może to leczenie opłacone jest z NFZ-,po wyleczeniu kokoszki , kto pierwszy będzie jadł z niej rosół? tata i syn
To są jakieś jaja czym wy się zachwycacie że kura będzie miała protezę a ile u nas w kraju ludzi czeka na lekarza na zabieg na protezę właśnie lub głoduje albo mieszka w nieludzkich warunkach na to nie ma pieniędzy?! A tutaj wow kura będzie mieć sztuczną nogę a państwo od leczenia ptactwa z ukraińskimi dyplomami ukończenia studiów darmową ogólnopolską reklamę a wy za niedługo będziecie nosić im chrabąszcze i komary bo nogi nie mają i nabijać kasę z uśmiechem na twarzy słysząc przykro mi operacja się nie powiodła komar padł do zapłaty 1000zł.
Panie Pawle jest Pan w błędzie, tam wszystko się udaje każda operacja, tylko na koniec z bardzo smutną miną Pan wet mówi wszystko dobrze, tylko serduszko nie wytrzymało i klepie po ramieniu, a na końcu ok 1800 zł do pokrycia. A z kura to istny cyrk, pokazówka - cała Polska się śmieje co w Przemyślu wyrabiają. wcale się nie zdziwię jak kolejna proteza będzie robiona komarowi, tak różne cuda się zdarzają. Pozdrawiam
Brawo !!! I o to właśnie chodzi !!! Więcej takich kur, których nie ukatrupi się i nie zeżre, niczym kura Teofila !!!YOUTUBE.COM - OTWARTY RATUNEK 10 KUR
Obaj panowie Fedaczyńscy (tato i syn) to przewspaniali i szalenie mili ludzie. Chyba najlepsi w swoim zawodzie w Polsce. Wielkie dzięki i powodzenia w uzdrawianiu naszych milusińskich.
Pani Nadia i jej kura mieszkają w Buszkowicach.....