Reklama

Kwesta na przemyskich cmentarzach [WIDEO, ZDJĘCIA]

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu po raz kolejny zorganizowało w dniach od 30.10. do 01.11 2021 kwestę na rzecz ratowanie najcenniejszych zabytków nekropolii przemyskich. Patronat honorowy objął prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Kwesta organizowana jest od 1978. Po śmierci jej pomysłodawcy sędziego Antoniego Rachwała pomysł upadł.

Kwestę wznowiło w 2005 roku Towarzystwo Ulepszania Miasta a od 2007 organizuje je TPPiR na czele z Bogusławą Pieczyńską.

W kweście biorą udział prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, posłowie na Sejm RP, radni Rady Miejskiej w Przemyślu, artyści, dziennikarz, pracownicy urzędów, instytucji kultura, harcerze, nauczyciele i uczniowie przemyskich szkół, stowarzyszenia, fundacje.

O wynikach zbiórki poinformujemy na portalu w środowym wydaniu Życia Podkarpackiego.
AW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama