Na placu Niepodległości prawie czterdzieści dwustronnych plansz tworzy swoisty labirynt. Jest to projekt nazwany „Labiryntem sztuki”, a jego celem jest popularyzacja sztuki polskiej XIX i XX wieku.
Składa się z kilkunastu ścieżek edukacyjnych: „Abstrakcja”; „Artystki”; „Sztuka kobiet”; „Autoportrety, czyli artystyczne selfie”; „Batalistyka, walka i obrazy wojny”; „Dał nam przykład Bonaparte… Legenda napoleońska w sztuce polskiej”; „Mieszkańcy miast”; „Tematyka religijna w sztuce polskiej XIX i XX w.”; „Widoki miast”, „Wizerunek romantyka”.
Organizatorem wydarzenia są[paywall]: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych przy wsparciu Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, oddział w Przemyślu, a także prezydent Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.
Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Autorką wystawy jest Bożena Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Umieszczone na wystawie kody QR spowodują, że oglądający będzie mógł dostać się do równoległej rzeczywistości wirtualnego labiryntu i skorzysta z multimedialnych elementów wystawy.
Odbiorca będzie mógł dodatkowo, po obejrzeniu wystawy, wziąć udział w konkursie (także poprzez kod QR) – teście wiedzy, w którym nagrodą będzie ilustrowany album/katalog zawierający przystępnie opisaną historię polskiej sztuki współczesnej z reprodukcjami najważniejszych dzieł sztuki, krótkimi biogramami i zwiększającymi przystępność opisanych treści anegdotami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze