Reklama

„Labirynt sztuki” na placu Niepodległości w Przemyślu

05/01/2022 08:51

Na placu Niepodległości prawie czterdzieści dwustronnych plansz tworzy swoisty labirynt. Jest to projekt nazwany „Labiryntem sztuki”, a jego celem jest popularyzacja sztuki polskiej XIX i XX wieku.

Składa się z kilkunastu ścieżek edukacyjnych: „Abstrakcja”; „Artystki”; „Sztuka kobiet”; „Autoportrety, czyli artystyczne selfie”; „Batalistyka, walka i obrazy wojny”; „Dał nam przykład Bonaparte… Legenda napoleońska w sztuce polskiej”; „Mieszkańcy miast”; „Tematyka religijna w sztuce polskiej XIX i XX w.”; „Widoki miast”, „Wizerunek romantyka”.

Organizatorem wydarzenia są[paywall]: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych przy wsparciu Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, oddział w Przemyślu, a także prezydent Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Autorką wystawy jest Bożena Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wejdź w „Labirynt” i wygraj album o sztuce

Umieszczone na wystawie kody QR spowodują, że oglądający będzie mógł dostać się do równoległej rzeczywistości wirtualnego labiryntu i skorzysta z multimedialnych elementów wystawy.

Odbiorca będzie mógł dodatkowo, po obejrzeniu wystawy, wziąć udział w konkursie (także poprzez kod QR) – teście wiedzy, w którym nagrodą będzie ilustrowany album/katalog zawierający przystępnie opisaną historię polskiej sztuki współczesnej z reprodukcjami najważniejszych dzieł sztuki, krótkimi biogramami i zwiększającymi przystępność opisanych treści anegdotami.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama