Pewnie marzeniem ściętej głowy jest wyremontowanie wszystkich zabytkowych kamienic w Przemyślu, ale widok kolejnej mozolnie i misternie odrestaurowanej zachwyca. Niedawno zakończyły się prace przy fragmencie elewacji kamienicy „łamanej”, na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Marszałka Piłsudskiego.
autor: KiB
To był pierwszy etap prac przy tym obiekcie, trwający kilka miesięcy. To jedna z najdłuższych i najbardziej rozpoznawalnych zabytkowych kamienic Przemyśla, usytuowana na pierwszym planie widoku na Stare Miasto, do strony mostu im. Orląt Przemyskich.
Posiada charakterystyczne dla miejskich kamienic „ścięcie” na narożniku z wejściem reprezentacyjnym do wnętrza...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 77% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze