Strażacy OSP Ułazów mają nowy wóz. Uroczyste przekazanie samochodu miało miejsce 18 lipca.
Auto dostarczone przez firmę Dragon z Dąbrowy Górniczej może powieźć na akcję 6 strażaków, jest wyposażone w mocny silnik, wymagane oświetlenie, w tym[paywall] maszt led i sygnalizację do kierowania ruchem oraz systemy komunikacji, ponadto ma na pokładzie wyciągarkę, 1000-litrowy zbiornik wody i agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy o wydajności około 70l/min, a także zestaw węży.
Całość kosztowała nieco ponad 225 tys. zł.
Przekazanie samochodu druhom odbyło się z pompą. Najpierw odprawiono mszę św., po której na placu przed remizą w Ułazowie nastąpiło poświęcenie auta przez ks. kapelana strażaków Piotra Ciećkiewicza i uroczyste przekazanie wozu.
W wydarzeniu tym wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator Mieczysław Golba, posłanka Teresa Pamuła, wicestarosta powiatu lubaczowskiego Barbara Broź oraz wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński .

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze