Reklama

Lekki wóz już w służbie strażaków OSP Ułazów

28/07/2021 13:39

Strażacy OSP Ułazów mają nowy wóz. Uroczyste przekazanie samochodu miało miejsce 18 lipca.

Auto dostarczone przez firmę Dragon z Dąbrowy Górniczej może powieźć na akcję 6 strażaków, jest wyposażone w mocny silnik, wymagane oświetlenie, w tym[paywall] maszt led i sygnalizację do kierowania ruchem oraz systemy komunikacji, ponadto ma na pokładzie wyciągarkę, 1000-litrowy zbiornik wody i agregat wysokociśnieniowy wodno-pianowy o wydajności około 70l/min, a także zestaw węży.

Całość kosztowała nieco ponad 225 tys. zł. 

Przekazanie samochodu druhom odbyło się z pompą. Najpierw odprawiono mszę św., po której na placu przed remizą w Ułazowie nastąpiło poświęcenie auta przez ks. kapelana strażaków Piotra Ciećkiewicza i uroczyste przekazanie wozu.

W wydarzeniu tym wzięli udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, senator Mieczysław Golba, posłanka Teresa Pamuła, wicestarosta powiatu lubaczowskiego Barbara Broź oraz wójt gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński .

Reklama

 


fot.GOK Stary Dzików
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama