Reklama

Letnie kolonie w Jarosławcu

19/07/2015 08:18

Rejs statkiem po Bałtyku, kąpiele i wypoczynek na strzeżonej plaży, pobyt w jedynym w Polsce aquaparku z morską wodą, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Ustki, Darłowa, różnego rodzaju quizy i konkursy. Wszystkie te atrakcje przygotowano dla dzieci rolników uczestniczących w kolonii.

Wójt gminy Rokietnica wspólnie z Krajową Radą Izb Rolniczych już po raz kolejny organizuje kolonię dla dzieci rolników. Odbędzie się ona na przełomie lipca i sierpnia. Będą w niej uczestniczyć dzieci oraz młodzież do 16. roku życia. Rodzice za dwutygodniowy pobyt zapłacą 400 zł. Resztę dołoży gmina i Krajowa Rada Izb Rolniczych. Wypoczywający mają zapewnione wszystko co trzeba, by kolonia była udana. [paywall]
– Jestem zadowolona z tego, że nasze dzieci mogą skorzystać z tego dofinansowania. Pełne koszty są dużo wyższe. Jest to ukłon w stronę dzieci rolników. Wymogiem jest, aby jedno z rodziców było płatnikiem składek KRUS. Na dzieci czeka wiele atrakcji. Dla mnie, jako gospodarza, największą radością jest widok zadowolonych dzieci wracających z kolonii. Zawsze na nie czekam, by się z nimi przywitać - mówi Bożena Gmyrek, wójt gminy Rokietnica.

Nie mogą się doczekać


Na letni wyjazd wybiera się rodzeństwo Wiktoria i Karol. Właśnie szykują się do podróży. – Bardzo cieszymy się, że jedziemy na kolonię, nie możemy się jej już doczekać. Tym bardziej że nigdy nie byliśmy nad morzem. W końcu je zobaczymy i sprawdzimy, czy naprawdę jest takie ogromne - mówią zniecierpliwieni. – Dla mnie, jako rodzica, jest to duże wsparcie, gdyż nie każdego stać na taki wyjazd. Zwłaszcza, jak ktoś ma więcej dzieci. A tak mogę wysłać ich dwoje. Starsze przypilnuje młodsze. Gdybym miała wszystko sama opłacić, nie byłabym w stanie zapewnić dwójce wakacji. Pojechałoby tylko jedno z dzieci – mówi Marta, mama rodzeństwa.

Darmowe półkolonie


Urząd Gminy w Rokietnicy organizuje również w Tuligłowach bezpłatne półkolonie dla dzieci. W programie przewidziane są: dwudniowa wycieczka do Zakopanego (18 – 19 lipca), jednodniowa do Lublina (16 lipca) oraz jednodniowa do Osady Kresowej w Baszni Dolnej (21 lipca). Odbywać się będą również warsztaty fotograficzne, plastyczne, zajęcia muzyczne i sportowe oraz różnego rodzaju gry i zabawy, zorganizowane w budynku szkoły w Tuligłowach, w godzinach 9 – 15. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę wychowawców, higienistki i wyżywienie.

Półkolonia organizowana jest ze środków Krajowej Rady Izb Rolniczych, gminy Rokietnica, PGNiG oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Tuligłów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama