Rejs statkiem po Bałtyku, kąpiele i wypoczynek na strzeżonej plaży, pobyt w jedynym w Polsce aquaparku z morską wodą, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie Ustki, Darłowa, różnego rodzaju quizy i konkursy. Wszystkie te atrakcje przygotowano dla dzieci rolników uczestniczących w kolonii.
Wójt gminy Rokietnica wspólnie z Krajową Radą Izb Rolniczych już po raz kolejny organizuje kolonię dla dzieci rolników. Odbędzie się ona na przełomie lipca i sierpnia. Będą w niej uczestniczyć dzieci oraz młodzież do 16. roku życia. Rodzice za dwutygodniowy pobyt zapłacą 400 zł. Resztę dołoży gmina i Krajowa Rada Izb Rolniczych. Wypoczywający mają zapewnione wszystko co trzeba, by kolonia była udana. [paywall]
– Jestem zadowolona z tego, że nasze dzieci mogą skorzystać z tego dofinansowania. Pełne koszty są dużo wyższe. Jest to ukłon w stronę dzieci rolników. Wymogiem jest, aby jedno z rodziców było płatnikiem składek KRUS. Na dzieci czeka wiele atrakcji. Dla mnie, jako gospodarza, największą radością jest widok zadowolonych dzieci wracających z kolonii. Zawsze na nie czekam, by się z nimi przywitać - mówi Bożena Gmyrek, wójt gminy Rokietnica.
Urząd Gminy w Rokietnicy organizuje również w Tuligłowach bezpłatne półkolonie dla dzieci. W programie przewidziane są: dwudniowa wycieczka do Zakopanego (18 – 19 lipca), jednodniowa do Lublina (16 lipca) oraz jednodniowa do Osady Kresowej w Baszni Dolnej (21 lipca). Odbywać się będą również warsztaty fotograficzne, plastyczne, zajęcia muzyczne i sportowe oraz różnego rodzaju gry i zabawy, zorganizowane w budynku szkoły w Tuligłowach, w godzinach 9 – 15. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę wychowawców, higienistki i wyżywienie.
Półkolonia organizowana jest ze środków Krajowej Rady Izb Rolniczych, gminy Rokietnica, PGNiG oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Tuligłów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze