Od 1 lutego br. Małgorzata Ossowska nie będzie już prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu. Przechodzi do Warszawy, do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Nowym prezesem zostanie najprawdopodobniej były zastępca prezydenta Przemyśla Ryszard Lewandowski.
M. Ossowska prezesem tej jednej z najprężniej działającej miejskiej spółki była od 3 lat. Zastąpiła na stanowisku Mariusza Tkacza. W tym czasie udało się sfinalizować kilka projektów z unijnym dofinasowaniem na wiele milionów złotych. Obecnie w PWiK zatrudnione są 182 osoby[paywall].
– Zdecydowałam się na zmianę pracy, choć długo się nad tym zastanawiałam. W PWiK-u przepracowałam 17 lat, zostawiając tam kawałek serca. Przejście do Warszawy to awans i tak to traktuję. To także ogromne wyzwanie dla mnie. Daje mi możliwość zrobienia jeszcze czegoś innego w skali kraju, ale także dla naszego regionu – powiedziała M. Ossowska. – Myślę, że zostawiam firmę w bardzo dobrej kondycji. Z wspaniałym zespołem, który jest zmotywowany, profesjonalny i czerpie radość z tego, co robi. Uważa, że dzisiaj w PWiK-u można wykonywać ciężką pracę z uśmiechem na ustach. To, co udało się nam wspólnie zrobić, jest największą nagrodą za, mimo wszystko, trzy ciężkie lata pracy na stanowisku prezesa spółki – dodała.
Pytanie, czy rozpoczęte inwestycje będą tak samo dobrze realizowane? – Nie obawiam się tego. Nie mam żadnych wątpliwości, że zarówno inwestycje rozpoczęte, jak i te przyszłościowe będą dobrze realizowane. Miałam to szczęście, że pracowałam i uczyłam się od wybitnych fachowców, którym wiele zawdzięczam. Specjalistów, którzy byli również dobrymi ludźmi. Począwszy od pierwszego kierownika Mariana Winczury poprzez nieżyjącego już Zygmunta Binkowskiego po byłego prezesa Mirosława Nodżaka – wylicza M. Ossowska.
Co dalej z PWiK-iem? – Pani prezes Ossowska złożyła rezygnację z tej funkcji. Nie ma jednak żadnych obaw o skuteczną realizację prowadzonych przez spółkę projektów. Będzie działać tak jak dotychczas – powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
Kto będzie następcą M. Ossowskiej? – Prezydent miasta zawnioskował do Rady Nadzorczej (w jej skład wchodzą: przewodnicząca Wiesława Fuksa, zastępca Jan Kijanka, sekretarz Józef Różycki i członek Marek Babiarczyk – przyp. aut.) spółki o powołanie na to stanowisko Ryszarda Lewandowskiego – zdradził W. Wołczyk.
Dotychczas R. Lewandowski był głównym specjalistą ds. technicznych i prokurentem w spółce. To druga osoba w spółce po prezesie, więc wydaje się, że jest naturalnym kandydatem. Od 4 grudnia 2002 do 31 stycznia 2008 r. był zastępcą prezydenta Przemyśla. Był także prezesem KKS Czuwaj Przemyśl. Obecnie jest prezesem Niezależnego Towarzystwa Wędkarskiego „Sazan”. W 2009 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Przemyślu prawomocnym wyrokiem na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat za korupcję.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kpina to za mało powiedziane jak koles foruje swojego kanciarza i łapowkarza
Miejsce jest dla niego na Rokitnianskiej tylko blizej Czarneckiego po prawej stronie
Czysta i "krystaliczna" postać wymodlona w zbiorowej modlitwie w wiadomym celu.Miał trafić do kryminału a nie do utrzymania kanału.
Następny - po Jurkiewiczu "zasłużony dla rozwoju" Przemyśla łapie przedemerytalną fuchę.Czyżby to był spłacany dług za "nie sypnięcie"???Ktoś zna odpowiedź? Może Pan Prezydent?Może ktoś inny?
Tak to się dzieje że przy braku miejsc pracy w Przemyślu w miejskich spółkach upycha się swoich synów ,córki,pociotków którzy posiadają (pseudo) wykształcenie nabyte w "renomowanych" przemyskich szkołach.Prezesi niektórych spółek miasta to są pieski na łańcuszku którzy na telefon zatrudniają figurantów. PIS rządzi!!! (takie to prawo i sprawiedliwość)
Rychu był jedynym ujawnionym ogniwem w łańcuchu korupcyjno-nepotyczno-kolesiowskim w Straży Granicznej i lokalnych koteriach. Na tamten moment uderzenie w Rycha miało odwrócić uwagę od innych istotnych spraw personalnych i układu. Komuś na tym zależało.
Należałoby się zapytać - gdzie są ci wszyscy przemyscy solidarnościowcy, którym to nie przeszkadza a kiedyś przeszkadzało im, gdy kilka desek na działkę Drewniowskiemu zawieźli robotnicy.To o to chodziło? Po to była ta rewolucja aby teraz "swi" byli przy korycie i tak bezczelnie chapali mając resztę w ... poważaniu?!
jak można człowieka skazanego na więzienie zrobić dyr kanałow przemyśl to dno
O widzę znowu Ryszka , kilka lat temu widziałem nieco inne zdjęcia. Ciekawe. , nie.
To tera Rycho bedzie w kanałach robił? Można i tak, z tej zapyziałej mieściny nic już nie będzie! Tak nisko upaść to tylko przemyscy GENIUSZE potrafią!
Gość kompetentny wykształcony samego SP ma 8 lat.Zawsze chciał byc w kanałach.
28 stycznia 2018 pan Prezes elekt skończył 65 lat. Czyli emerytura nie prezesura.
BRAWO!!!! człowiek z takim DOROBKIEM ma zostać prezesem PWiK w Przemyślu http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/6045763,lapowki-za-prace-w-strazy-granicznej-byly-wiceprezydent-przemysla-prawomocnie-skazany,id,t.html
Oj jak ludzi głowa boli :) typowe małomiasteczkowe myślenie
To nie głowa boli - to policzek dla wszystkich uczciwych ludzi!To już nie ma nikogo godnego tego stanowiska, tylko przestępca musi je objąć???Gdzie godność i honor wyznaczającego na to stanowisko o samym zainteresowanym już nie mówiąc?!To ma być to państwo prawa? Jak Wam nie wstyd rządzący? Jak Wam nie wstyd wielcy bezradni Rady Miasta?Jak Panu nie wstyd Panie Prezydencie?Nie godzi się tak postępować!
dlaczego usunięto mój wpis ? czy to niestosowne przypomnieć Przemyślanom pewne fakty o kandydacie ? http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/6045763,lapowki-za-prace-w-strazy-granicznej-byly-wiceprezydent-przemysla-prawomocnie-skazany,id,t.html . Czy w tym tygodniku panuje cenzura na 200% ?
WitamPamiętam Panią Małgorzatę jak pracowała w dziale technicznym zawsze zorganizowana i poukładana persona, szybka konkretna rzeczowa decyzja i oczywiści piękna Kobieta, nie dziwie się ze późniejszą droga kariery było objecie stanowiska Prezesa. Chciałbym zadać pytanie czy nie ma żadnej osoby w PWiK w Przemyślu, która jako osoba znająca sprawy instytucji podobnie jak Pani Małgorzata mogłaby objąć to stanowisko. Tylko prawdopodobnie będzie to osoba z zewnątrz. Pani Małgorzata z powodzeniem realizował plany spółki mając wieloletnie doświadczenie w dziale technicznym i znała dobrze potrzeby firmy. Czy nie mam nikogo w PWiK w Przemyślu któ równie dobrze sprawowałaby taka funkcję i musi być to osoba z ZEWNĄTRZ.??
Sąd Okręgowy w Przemyślu utrzymał dzisiaj w mocy wyrok skazujący Ryszarda Lewandowskiego, byłego wiceprezydenta miasta, na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Ryszard Lewandowski do końca przekonywał sąd, że jest niewinny. Obok jego obrońca mec. Tomasz Wójcik . ©Fot. Dariusz Delmanowicz Prokuratura oskarżyła Ryszarda Lewandowskiego o to, że dwukrotnie przyjął po 20 tysięcy złotych łapówki w zamian za pomoc przy załatwieniu pracy w Straży Granicznej.W grudniu ub. roku Sąd Rejonowy w Jarosławiu skazał go za to na karę 2 lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 5 lat. Ponadto wymierzył mu grzywnę i wydał 5-letni zakaz pełnienia funkcji w organach samorządowych i społecznych.Wspólnie z Ryszardem Lewandowskim na ławie oskarżonych zasiadała Urszula S., którą uznano za winną współudziału w przekazywaniu pieniędzy. Obydwoje odwołali się od wyroku twierdząc, że są niewinni.Rozpatrujący dzisiaj apelację Sąd Okręgowy w Przemyślu nie znalazł podstaw do uchylenia orzeczenia sądu pierwszej instancji i utrzymał je w mocy.Panie Robercie Choma prezydencie miasta Przemyśla wstydu pan nie masz za grosz.Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/6045763,lapowki-za-prace-w-strazy-granicznej-byly-wiceprezydent-przemysla-prawomocnie-skazany,id,t.html
My czytelnicy tygodnika mamy apel do pana redaktora Wilguckiego dotyczący nominacji byłego prezydenta Przemysła pan R. Lewandowskiego na stanowisko prezesa PWiK w Przemyślu . Liczymy na to ze pan Wilgucki wykaże się dziennikarska ciekawością i niezależnością i rozpocznie publiczna dyskusje związaną z tym faktem i zada wiele pytań prezydentowi przemyśla jaki i samemu nominatowi.
kasander dobrze prawisz tylko że oni honoru nie mają,takie dziady...
wstyd mi że jestem z Przemyśla, wstyd mi za włodarzy i prezydenta, przysłowiowy pijaczek z pod budki z piwem jest 100 razy lepszy od was bo jakiś tam honor ma, wy nie macie tak naprawdę niczego, syf i nic więcej w waszych sercach...
To co dzieje sie w biednym małym Przemyślu mówi samo za siebie, po prostu brak słów, stare powiedzenie mówi niżej nie spadniesz niż byłeś.
Jakie MYŚLENIE? Brak MYŚLENIA!!! O tak, to się zgadzam!
Mam pytanie - a jakie przygotowanie zawodowe i jakie wykształcenie ma Ryszard Lewandowski? Czy w ogóle ma wyższe wykształcenie? Czy on w ogóle spełnia jakiekolwiek kryterium? Sama propozycja jest już dyskwalifikująca tych 'pomysłodawców".
Mam nadzieje ze ,to male forum pod ,,artykulem,,zmieni sie w cos konkretnego jesli chodzi o decyzje ,,wlodarzy,, pieknego acz nadwyrezonego miasta Przemysla.
Od kogo wymagacie HONORU Przecież TW "Krzysztof"czegos takiego nie ma i dlatego obraca sie wśród takich "kolesi"padalców.Jeden odpali za drrzewa,drugi za okna i jakos leci
Wszystkich tu piszących na forum proszę o pilne udostępnianie tej wiadomości na fb i innych portalach społecznościowych ,niech cała Polska się dowie jakim osobom samorząd Przemyśla chce powierzyć tak ważne stanowisko w PWiK-u Przemyśl. Inaczej tej przemyskiej zgnilizny kolesiostwo-partyjnej nie da się odsunąć od ŻłOBA
Drogi Ryszku( Krzaku) , znamy się od lat dlatego pytam , po co Ci to . Czy jesteś biedny , może glodny- raczej nie . A więc pytam retorycznie , powtórnie po co Ci to wszystko potrzebne. Wypowiadasz się słowami "było -minęło" więc okey, dla Ciebie minęło ale pamiętaj że byłeś zastępcą Chomy czyli Wiceprezydentem Wolnego Królewskiego (?) Przemyśl kiedyś miasta obecnie niestety mieściny sprowadzonej przez jego niemal 16 letnie rządy do roli przeciętnego zadupia jak np. Lubaczów czy Przeworsk. Ryszku , ty uważasz że było minęło , jednak setki , może tysiące ludzi zamieszkałych jeszcze w naszej mieścinie ( kilka tysięcy młodych zdążyło wywiać w poszukiwaniu pracy i lepszego życia ) pamiętają i długo bedą pamiętać twój nazwijmy ładnie to" incydent " z prawem i jeśli Ty starasz się zapominać to ludzie pamiętają (o czym świadczą niniejsze często ostre wpisy) i wszystko przypomną i wypomną. Papiery i dokumenty do archiwum , zatarcie skazania tak , Ty zapomnisz ale opinia społeczna nie zapomni bo byłeś przecież osoba publiczną jako znany piłkarz i Zastępca i w małym przecież środowisku. Przecież sam widzisz efekty tych rządów na przykładzie przemyskiego sportu przecież bliskiemu twojemu sercu np. jak wygląda boisko " Czuwaju " o który się starałeś robiąc z Czuwaju Stadion Miejski . Przecież nie potrafią od lat wyremontować tej niby zabytkowej budy-trybuny , płyta boiska poprawiana kilka razy , oświetlenie na niby , zwykła atrapa która ani razu nie zaświeciła. A która liga aż 6 , moje gratulacje. Podobnie cały przemyski sport , te stadiony , te ligi totalna ruina podobnie jak ten Czuwaj . Pytam czy w Przemyślu jest hala sportowa (jest większa sala poprawiana kilkakrotnie) , gdzie zwykły basen otwarty , zaś Choma picuje od lat o zespołach basenów za ok 50 milionów. Można pisać wiele o przemyskich inwestycjach , syfie na bazarach , nie potrafia od lat dokonczyc tego dziadostwa zwanego zwilonym rynkiem , o bbdart
Niestety mój komputer niemal taki stary jak ja i Rysio i odmawia posłuszeństwa ,ale na koniec pytam , Rysiu po co Ci to wszystko.
Na fb Życia Podkarpackiego też kasują wpisy - cóż za sługusy i lizusy gazetowe!!!!!
Drogi Olku,Masz absolutną rację pisząc o zaletach i kompetencji byłej już Pani Prezes. Mylisz się jednak co do jednej rzeczy. Swoje doświadczenie zawodowe owocujące tak spektakularną prezesurą Pani Małgosia zdobywała zajmując się sprawami technicznymi, ale pracując w dziale inwestycji a nie w dziale technicznym. Niby niewielka, ale istotna różnica zwłaszcza dla osób znających istotę zagadnienia. Pamięć czasem zawodzi :)
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/art/5988909,mieli-posade-dla-syna-wiceprezydenta,id,t.html
to wszystko znakomicie nadaje się do programu uwaga, scenariusz już napisany, już dość padalce
Oto najciekawszy fragment tego artykułu:"...Piotr Słaby, prezes miejskiej spółki Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego zatrudnił u siebie syna wiceprezydenta Przemyśla.Grzegorz Lewandowski (23 l.) jest synem wiceprezydenta Przemyśla Ryszarda L., niedawno aresztowanego z podejrzeniami o przyjmowanie łapówek w zamian za załatwienie pracy.Prezes Słaby zaręcza, że Lewandowski ma doskonałe referencje. Jednak w rozmowie z dziennikarzami Nowin nawet nie potrafił powiedzieć, jaką uczelnię jego pracownik skończył. - Ten człowiek nie ma żadnego przygotowania do zajmowania się gospodarczą współpracą międzynarodową. A stołek zawdzięcza ojcu, wiceprezydentowi miasta - burzą się pracownicy magistratu..."Wszystko staje się jasne po tej informacji:"...Piotr Słaby został dyrektorem Sądu Okręgowego w Krakowie. Wcześniej był prezesem Przemyskiej Agencji Rozwoju Regionalnego..."Nie trzeba zbytniego nawet wysiłku intelektualnego aby ustalić sieć powiązań układowych i dlaczego chyba były tylko zawiasy.
A czy Pani Prezes nie ucieka z okrętu który sama zatopiła? Czas pokaże .....
He he niektórzy to chyba coś na spanie bedą musieli wziąć, bo to taka sprawa życia i śmierci dla nich :D
kasander a gdzie masz w Przemyślu uczciwych ludzi??? Pewnie tylko Ty uczciwy jesteś??? Nie siedz dlugo przy kompie bo kolejka w Urzędzie Pracy Ci przepadnie.
>> Pewnie tylko Ty uczciwy jesteś??<<No niestety tak i tego żałuję bo nie musiałbym teraz stać w kolejkach do UP.
Teraz wszystko w rękach rady nadzorczej PWIK !!!!
No właściwie, to masz rację. Jaki honor? Od TW?
no to, kolego, skierujcie taki post do "Uwagi"...
No, to zobaczymy co zrobi zarzą i rada nadzorcza... Mam nadzieję, że Schab nie spi tyko to czyta..., no i że Błachowicz to czyta....
Uczciwy to najniższa warstwa spoleczna w kraju .To ci co chcą przeżyć miesiąc za wypłatę. Najwyzsza warstwa to cwaniaki po środku emeryci i recisci,Ot taka to demokracja.
Czy pan Lewandowski jest magistrem inżynierem?
myślę ,że to wspomagające się kółko wzajemnej adoracji z UM Przemyśl - ""sami swoi""
Będę chyba jedynym uczestnikiem tego forum który zaprezentuje trochę odmienne zdanie . Ryszard Lewandowski co ma za uszami to ma i na pewno nie powinien już pchać się na szpalty czy stanowiska . Jego pracę jednak jako Zastępcy Prezydenta oceniam bardzo pozytywnie , doskonale kierował powierzonymi mu resortami , błyskawicznie odczytywał meritum spraw , potrafił być analityczny i przekonywujący , potrafił przekonywać ludzi i słuchać ich ,nie prowadził do waśni . Pomimo braków w wykształceniu nie dorównywali mu razem wzięci Jurkiewicz , Błachowicz , Hayder czy Hamryszczak .
Lewandowski zastąpi Ossowską na stanowisku prezesa PWiK-u? to chyba zart????????? jeszcze nie ma 1 kwietnia hahaha
Dzięki niemu i jego ojcu Czuwaj miał trampki chyba chciałeś powiedzieć
Zgadzam się z powyższą opinią, był bardzo dobrym Zastępcą Prezydenta. Podobnie uważam, że nie powinien się " pchać na szpalty i stanowiska".Po co?
Poczciwe chłopisko, które zbłądziło. Blichtr władzy spowodował, że się zagubił. Nie puścił pary z gęby w sprawie "załatwiania" pracy w BiOSG. Dzięki temu paru pacjentów z tej firmy uniknęło odpowiedzialności i kary. A proceder trwa tylko w innym wymiarze i innej rzeczywistości. Dlatego jest np. problem z Karapytą. Nie "mogą" go osądzić, dlatego, że "załatwił" "robotę" dla wielu w SG,Policji w UC i innych instytucjach. Być może posiada szeroką wiedzę w tym temacie i jest mu niezręcznie "śpiewać"
,,Przejscie do Warszawy to awans i tak to traktuje" nie wiedzialem ze Warszawa miesci sie pod adresem ul. Wybrzeze Ojca Sw. Jana Pawla II 6 w Przemyslu. Wspolczuje tylko ludziom z WP bo czeka ich przykrecanie sruby prze byla Pania Prezes Poza tym Nowy Pan Prezes na pewno przetrwa okres do wyborow gdyz sprawy czysto techniczne poprowadza za niego kierownicy z danych dzialow.
FARSA!!!!!
Kpina to za mało powiedziane jak koles foruje swojego kanciarza i łapowkarza
Miejsce jest dla niego na Rokitnianskiej tylko blizej Czarneckiego po prawej stronie