Linia MZK nr 17 nie wróci na dawną trasę. Pojawił się jednak inny pomysł na zlikwidowanie lub przynajmniej zmniejszenie uciążliwości, które się pojawiły w związku z jej likwidacją.
„Siedemnastka” kursowała do Ujkowic w gminie Przemyśl przez Żurawicę i Orzechowce przez kilkadziesiąt lat. Ostatni kurs wykonała 30 kwietnia br. Przyczyną była różnica wynikająca z realnych kosztów a wpływów z biletów.
Do Ujkowic zaczęły[paywall] kursować linie nr 5 i 14 przez Lipowicę. – Według naszej wiedzy, ogromna większość pasażerów z Ujkowic chwali sobie obecną, o wiele krótszą trasę, wiodącą przez Lipowicę od dotychczasowej dłuższej przez Żurawicę. Pragnę zaznaczyć, że niebawem, najprawdopodobniej w październiku, wprowadzimy na tej trasie nowe bardziej optymalne dla pasażerów rozkłady jazdy – mówi Dariusz Łapa, sekretarz Przemyśla.
Mieszkańcy Żurawicy, Ujkowic i Przemyśla kilkukrotnie jednak sygnalizowali swoje problemy w naszej redakcji oraz u władz Przemyśla oraz gmin Żurawica i wiejskiej Przemyśl.
Pasażerom z Żurawicy pasowała „siedemnastka”, ponieważ – w odróżnieniu od PKS-u – zajeżdżała na przystanek pod sam szpital wojewódzki oraz kursowała przez wszystkie w dni w roku. Mieszkańcom Ujkowic łatwiej było dojechać do szpitala na Monte Cassino, a teraz muszą korzystać z przesiadek. Z kolei mieszkańcy Przemyśla korzystali z „17-ki” głównie, aby dojechać do szpitala w Żurawicy do pracy lub w odwiedziny do pacjentów. W sprawę zaangażował się nawet radny miejski Maciej Kamiński, który starał się coś wskórać u wójta gm. Żurawica i prezydenta Przemyśla. Ostatnio pojawiła się szansa na pewne rozwiązanie problemu.
Władze Przemyśla prowadzą rozmowy z wójtem gminy Żurawica na temat wydłużenia kilku kursów linii nr 2 do Żurawicy. Miejscem docelowym tych kursów byłby szpital psychiatryczny.
– Na dzień dzisiejszy, nie jesteśmy w stanie podać ostatecznego terminu, kiedy linia nr 2 zacznie kursować do Żurawicy. Przede wszystkim ze względów technicznych nastąpiłoby to nie wcześniej niż od października, o ile uda nam się finalnie wynegocjować z gminą Żurawica takie warunki porozumienia międzygminnego, które pozwolą w pełni zrekompensować koszty ponoszone przez MZK w związku z realizacją tego zadania – zapowiada sekretarz miasta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za te dotacje z gmin to przejazdy powinne być darmowe No cóż nie ma gospodarza tylko piony do brania kasy
Spoko wkleją eurobusa aż w końcu przejmie mzk i będzie super
Do kierowca,ciekawe jak za tego eurobusa weżmie sie PIP
Za te dotacje z gmin to przejazdy powinne być darmowe No cóż nie ma gospodarza tylko piony do brania kasy
Spoko wkleją eurobusa aż w końcu przejmie mzk i będzie super
Do kierowca,ciekawe jak za tego eurobusa weżmie sie PIP