Reklama

Linia nr 17 nie wróci, ale jest inny pomysł

13/09/2019 18:00

Linia MZK nr 17 nie wróci na dawną trasę. Pojawił się jednak inny pomysł na zlikwidowanie lub przynajmniej zmniejszenie uciążliwości, które się pojawiły w związku z jej likwidacją.

„Siedemnastka” kursowała do Ujkowic w gminie Przemyśl przez Żurawicę i Orzechowce przez kilkadziesiąt lat. Ostatni kurs wykonała 30 kwietnia br. Przyczyną była różnica wynikająca z realnych kosztów a wpływów z biletów.

Do Ujkowic zaczęły[paywall] kursować linie nr 5 i 14 przez Lipowicę. – Według naszej wiedzy, ogromna większość pasażerów z Ujkowic chwali sobie obecną, o wiele krótszą trasę, wiodącą przez Lipowicę od dotychczasowej dłuższej przez Żurawicę. Pragnę zaznaczyć, że niebawem, najprawdopodobniej w październiku, wprowadzimy na tej trasie nowe bardziej optymalne dla pasażerów rozkłady jazdy – mówi Dariusz Łapa, sekretarz Przemyśla.

Reklama

Mieszkańcy Żurawicy, Ujkowic i Przemyśla kilkukrotnie jednak sygnalizowali swoje problemy w naszej redakcji oraz u władz Przemyśla oraz gmin Żurawica i wiejskiej Przemyśl.

Pasażerom z Żurawicy pasowała „siedemnastka”, ponieważ – w odróżnieniu od PKS-u – zajeżdżała na przystanek pod sam szpital wojewódzki oraz kursowała przez wszystkie w dni w roku. Mieszkańcom Ujkowic łatwiej było dojechać do szpitala na Monte Cassino, a teraz muszą korzystać z przesiadek. Z kolei mieszkańcy Przemyśla korzystali z „17-ki” głównie, aby dojechać do szpitala w Żurawicy do pracy lub w odwiedziny do pacjentów. W sprawę zaangażował się nawet radny miejski Maciej Kamiński, który starał się coś wskórać u wójta gm. Żurawica i prezydenta Przemyśla. Ostatnio pojawiła się szansa na pewne rozwiązanie problemu.

Reklama

Władze Przemyśla prowadzą rozmowy z wójtem gminy Żurawica na temat wydłużenia kilku kursów linii nr 2 do Żurawicy. Miejscem docelowym tych kursów byłby szpital psychiatryczny.

– Na dzień dzisiejszy, nie jesteśmy w stanie podać ostatecznego terminu, kiedy linia nr 2 zacznie kursować do Żurawicy. Przede wszystkim ze względów technicznych nastąpiłoby to nie wcześniej niż od października, o ile uda nam się finalnie wynegocjować z gminą Żurawica takie warunki porozumienia międzygminnego, które pozwolą w pełni zrekompensować koszty  ponoszone przez MZK w związku z realizacją tego zadania – zapowiada sekretarz miasta.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2019-09-13 19:33:06

    Za te dotacje z gmin to przejazdy powinne być darmowe No cóż nie ma gospodarza tylko piony do brania kasy 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kierowca - niezalogowany 2019-09-14 10:07:26

    Spoko wkleją eurobusa aż w końcu przejmie mzk i będzie super

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    scd - niezalogowany 2019-09-14 13:36:13

    Do kierowca,ciekawe jak za tego eurobusa weżmie sie PIP

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama