Reklama

List otwarty mieszkańców do prezydenta Chomy

11/02/2015 10:03

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o brutalnym pobiciu trzech mieszkańców Przemyśla, do którego doszło wieczorem, 30 stycznia, na ulicy Dworskiego. We wtorek, 9 lutego, dotarł do redakcji list otwarty, skierowany w tej sprawie do prezydenta miasta. Publikujemy też odpowiedź na list, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Odpowiedź z Kancelarii Prezydenta Miasta

„List został złożony w Kancelarii Ogólnej tut. urzędu w dniu 9 lutego br., w godzinach popołudniowych, pomimo iż datowany jest na dzień 3 lutego. List jest ważnym sygnałem od mieszkańców. Stale weryfikujemy i kierujemy siły porządkowe w miejsca, w których mieszkańcy czują się zagrożeni. Statystyki policyjne mówią o stale wzrastającym poziomie bezpieczeństwa. To efekt doskonałej współpracy wielu służb działających zarówno na terenie Przemyśla, jak i okolic. Nie da się wykluczyć incydentalnych przypadków agresji, czego doświadczyli między innymi autorzy listu otwartego.

W kwestii, jakie działania podejmujemy: obecnie opracowujemy koncepcję rozbudowy monitoringu miejskiego, to jedno z działań, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców miasta. W celach prewencyjnych w przemyskich szkołach prowadzone są zajęcia z udziałem zarówno strażników miejskich, jak i funkcjonariuszy Policji. Dane statystyczne dotyczące bezpieczeństwa na terenie miasta posiadają służby takie jak: Straż Miejska i Policja”.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    AHA - niezalogowany 2015-02-11 12:55:14

    Witam! Podpisuję się również pod tym listem, chociaż nie za bardzo wierzę, że coś się zmieni, sprawa zostanie umorzona z powodu braku dowodów. Podobne zdarzenie miało miejsce też przy ul Dworskiego, róg Smolki ok 3 lat temu, tylko że wczesnym ranem. Dla zabawy pobili mojego ojca, ot tak,o nic nie pytali, tylko od razu atak z pięściami i kopanie, z licznymi złamaniami kości twarzy i nie tylko, został przewieziony do rzeszowskiego szpitala. Policja z braku dowodów umorzyła sprawę. Życzę panom szybkiego powrotu do zdrowia!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Aga - niezalogowany 2015-02-11 15:35:33

    Dziękuję za komentarz w imieniu autorów listu. Jak widać, nie są to "incydentalne przypadki agresji", tylko realne zagrożenie niewinnych przechodniów. Kto jeszcze podpisuje się pod naszym listem? Kto zna podobne "incydenty"?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    MIESZKANIEC - niezalogowany 2015-02-11 21:27:35

    PRZEMYSL JUZ DAWNO PRZESTAL BYC MIASTEM PRZYJAZNYM I BEZPIECZNYM!!!!!! SZKODA ZE W MIESCIE JEST POLICJA I STRAZ MIEJSKA!!!!! MOZE TE SLUZBY TYLKO SPIA!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama