Centrum Informacyjne Sejmu zabrało głos w sprawie doniesień medialnych odnoszących się do przelotów Marka Kuchcińskiego, marszałka Sejmu RP, rządowym samolotem. Wynika z nich, że pochodzącemu z Przemyśla parlamentarzyście mieli towarzyszyć członkowie najbliższej rodziny, podróżujący na trasie Warszawa – Rzeszów – Warszawa. Polityk zadeklarował, że za nich zapłaci przekazując pieniądze na cele charytatywne.
„Marszałek Sejmu Marek Kuchciński lata z rodziną rządowym samolotem. Chodzi co najmniej o 6 lotów w tym roku. Dwa razy lot odbywał się najnowszym, zakupionym przez rząd samolotem - Gulfstream G550. Nie wiadomo czy rodzina zapłaciła za te loty?” – pytał[paywall] Mariusz Gierszewski z Radia Zet, który w internecie opublikował dokument opatrzony nagłówkiem „Lista pasażerów”. News dziennikarza był szeroko komentowany w mediach. W ub. tygodniu głos w sprawie zabrało Centrum Informacyjne Sejmu.
„W nawiązaniu do publikowanych w przestrzeni publicznej dokumentów, dotyczących lotów Marszałka Sejmu w okresie styczeń – lipiec 2019 r. Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że każda ze zrealizowanych samolotem rządowym podróży drugiej osoby w państwie miała charakter służbowy” – czytamy w wydanym oświadczeniu.
„Kalendarz Marszałka Sejmu jest bardzo napięty – realizuje on średnio ok. 30 spotkań służbowych w miesiącu, nie licząc obowiązków podstawowych związanych z funkcjonowaniem Izby. Podróże lotnicze realizowane przy pomocy samolotów rządowych są najbezpieczniejszym i najkorzystniejszym logistycznie sposobem na pogodzenie licznych obowiązków. Odnosząc się do dat wskazanych w dzisiejszych doniesieniach CIS podkreśla, że były to podróże realizowane zazwyczaj w bezpośredniej styczności kalendarzowej z posiedzeniami Sejmu, co nakładało na Kancelarię Sejmu dodatkowe zadania o charakterze logistycznym. W nawiązaniu do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji, że Marszałkowi Sejmu w podróżach służbowych towarzyszą inne osoby, w tym członkowie rodziny, Centrum Informacyjne Sejmu wyjaśnia, że obecność dodatkowych osób na pokładzie nie wpływa w żadnej mierze na koszt przelotu. Z możliwości towarzyszenia Marszałkowi Sejmu w podróżach korzystają zresztą przede wszystkim reprezentanci Izby, pracownicy Kancelarii Sejmu oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, co ułatwia sprawną realizację programu podróży, a zarazem nie ma nic wspólnego z korzyściami o charakterze osobistym” – wyjaśniono.
W miniony weekend bezpośrednio zainteresowany zabrał głos.
„Osoby towarzyszące mi w podróży nie mają możliwości opłacenia swojego lotu - ich obecność na pokładzie nie wpływa na koszt transportu. Aby rozwiać wątpliwości dotyczące „korzyści finansowych” mojej rodziny, dokonam wpłaty na cele charytatywne” - oświadczył marszałek Sejmu.
Andrzej Grzegrzółka, dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu przekazał, że „kwota zostanie oszacowana na podstawie umowy Kancelarii Sejmu z PLL LOT”.
– Zgodnie z nią koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie 572,40 zł (przelot dla jednej osoby w jedną stronę) i w ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu - poinformował.
W związku ze sprawą Klub Parlamentarny PO-KO złożył wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak się okazuje jest nie tylko miłośnikiem lokalnych burdeli i specyficznego w nich życia towarzyskiego.Ale jak się okazuje jest także zwolennikiem lotów "na krzywy ryj" czyli za nasze podatników kasę mając szeroki gest szczególnie lotów dla rodziny.Złapany jak szczeniak na oszustwie suwerena łaskawie godzi się pokryć koszty ale nie do kasy suwerena ale organizacji charytatywnej gdzie na mieście ludzie mówią,ze jest to fundusz emerytalny ścisłego kierownictwa partii do której należy.Udał się nam wybraniec.Jeszcze nikomu nie udało się z naszego miasta przynieść tyle wstydu dla miasta.Ale jak widać są tacy co im się to z powodzeniem udaje.Ciekawe jaki następny numer nam wywinie.
A mial być umiar i pokora!! Ile jeszcze to będzie trwalo?!
A twój prezydent Bul Komorowski to za...ł nawet żyrandol z Pałacu Prezydenckiego,suwenerski Pomiocie.
Jak to trzeba mieć nabałaganione pod sufitem żeby takie głupoty wygadywać!To łykają tylko tacy jak "do jesieni" itp. pisobolszewicy.Za jazdę na gapę płaci się pełną cenę biletu plus karę, drugie tyle temu kogo się okradło a nie kumplom spod budki p. Marszałku - tyle to powinien pan wiedzieć chyba ?!
Władza niestety deprawuje. Miała być pokora, praca i umiar, a jest hipokryzja,obłuda i poświadczanie nieprawdy. Neokomuna rządzi i współcześni towarzysze "szmaciaki" pokroju Nikodema Dyzmy wiodą prym. Szkoda tylko Polski i nas lojalnych obywateli, bo ci "z dojnej zmiany" własną matkę by sprzedali, aby podlizać się "małemu dyktatorkowi" dzięki któremu mają dobrze płatne synekury. Amen.
Nie tyle co dla miasta, ale też dla całego rodu hiPISowskiego w Polszy !!!
Nasz przemyski narciarz przyleciał via Rzeszów i dalej samochodzikiem ku Bieszczadom. Ale on niesie chwałę swojemu miastu. Prawdziwy marsrałek.
Normalny obywatel na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.
Dygnitarze partyjni z PZPR byli skromniejsi, niż obecni partyjniacy z "dojnej"zmiany. O tym wiedzą doskonale neofici z PiS- TW, komunistyczni prokuratorzy, i inni PZPR-owcy- dziś twarze PiS, a także lokalni oportuniści, którym PZPR "rodzinnie" jest i była bliska. Państwo Polskie jest dla nich obszarem do "rabowania" rodzinnego i zawłaszczania w administracji rządowej oraz w spółkach skarbu państwa. Lokalni kacykowie partyjni z Przemyśla odpowiedzialni za porażkę w wyborach samorządowych do tej pory nawet nie ponieśli konsekwencji ze strony partyjnej "wierchuszki". Nie zostali rozliczeni. "Grzywka" "Lucy" i inni dalej "brylują" na egzekutywach partyjnych oraz piastują "dojne" funkcje publiczne. Gdzie są dzisiaj ich wyborcze hasła o walce z korupcją, nepotyzmem i kolesiostwem? No, gdzie? Czyli była to wielka wyrachowana "ściema" bo "ciemny lud "- jak powiedział, niejaki "klasyk" kurski, to niestety kupił. Amen.
Kij tam w te ''kilka'' samolotowych przejażdżek na koszt podatnika, bo chyba jest dużo bardziej poważny i eminentny problem na który trzeba zwrócić szczególną uwagę:23 TONY MIĘSA DLA POSŁÓW! MAREK KUCHCIŃSKI KUPUJE SMALEC I GOLONKĘ - SE.PLW kraju mięsojadów pod rządami mięsoholików, nie może być dobrze !!!Może kilka przykładów:BIEGAŁ PO MIEŚCIE Z SIEKIERĄ. POLICJANCI MUSIELI UŻYĆ BRONI PALNEJ - WOLNOSC24.PLFLORYNKA: ZABIŁ MATKĘ A SĄSIADCE WYDŁUBAŁ OCZY NOŻYCZKAMI - MIASTONS.PLHORROR NAD WŁODAWĄ TO CO MU ZROBILI PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE - FAKT.PLI tak niemal dzień w dzień !!!
WEGETARIANIE MNIEJ AGRESYWNI NIŻ MIĘSOZERCY - POLKI.PL
Mój dziadek mówi,ze komuniści przez 50 lat nie wywinęli tle numerów co funkcjonariusze PiS w ciągu 3 lat.Ci są wyjątkowo zdolni,szybko wracają do swoich korzeni i staja się coraz bardziej obrzydliwi w swoim postępowaniu.Wystarczy popatrzeć na wybrańców z naszego miasta.
Ciekawe jak wyjdzie, że były kursy samolotu bez marszałka na pokładzie. Jak to wtedy suwerenowi wytłumaczyć że poprzednik był gorszy. Bo wszyscy poprzednicy musieli być gorsi skoro jasne jest że ten jest najlepszy z najlepszych.
Czyż to nie fantastyczne. Latał sobie za nasze pieniądze, ale pieniądze rzekomo przekaże na cele charytatywne.... Zakłamanie, obłuda i fałsz... TKM zamienił na TKJ.
Jakos cicho o podbojach burdelowych! miał skierować sprawę do sadu i przysiadł czyli ma cos za uszami! tak skompromitowany zostaje jedynka w P RZEMYSLU ! To jest już chyba lekkie przegięcie ale Podkarpacie to bastion pislamistow!!!
Takie samo pytanie należy postawić her Thuskowi . ON RÓWNIEŻ LATAŁ - I TO PRZEZ 8 LAT ZE SWOIMI BLISKIMI . 8 lat , każdy rok ma 52 tygodnie razy 8, daje 416 lotów . Zaokrąglijmy do 400 lotów . CZY THUSK ZAPŁACIŁ? . NIE , NIE ZAPŁACIŁ . DLACZEGO ??????. Były marszałek za jego nierządów jak podaje tv latał wiele razy tylko do Gdańska ,ażeby wyprowadzić swego psa, tak ,tak to nie pomyłka czy pomówienie ,TYLKO WYPROWADZIĆ SWEGO PSA
Takie samo pytanie należy postawić her Thuskowi . ON RÓWNIEŻ LATAŁ - I TO PRZEZ 8 LAT ZE SWOIMI BLISKIMI . 8 lat , każdy rok ma 52 tygodnie razy 8, daje 416 lotów . Zaokrąglijmy do 400 lotów . CZY THUSK ZAPŁACIŁ? . NIE , NIE ZAPŁACIŁ . DLACZEGO ??????. Były marszałek za jego nierządów jak podaje tv latał wiele razy tylko do Gdańska ,ażeby wyprowadzić swego psa, tak ,tak to nie pomyłka czy pomówienie ,TYLKO WYPROWADZIĆ SWEGO PSA
Takie samo pytanie należy postawić her Thuskowi . ON RÓWNIEŻ LATAŁ - I TO PRZEZ 8 LAT ZE SWOIMI BLISKIMI . 8 lat , każdy rok ma 52 tygodnie razy 8, daje 416 lotów . Zaokrąglijmy do 400 lotów . CZY THUSK ZAPŁACIŁ? . NIE , NIE ZAPŁACIŁ . DLACZEGO ??????. Były marszałek za jego nierządów jak podaje tv latał wiele razy tylko do Gdańska ,ażeby wyprowadzić swego psa, tak ,tak to nie pomyłka czy pomówienie ,TYLKO WYPROWADZIĆ SWEGO PSA
Takie samo pytanie należy postawić her Thuskowi . ON RÓWNIEŻ LATAŁ - I TO PRZEZ 8 LAT ZE SWOIMI BLISKIMI . 8 lat , każdy rok ma 52 tygodnie razy 8, daje 416 lotów . Zaokrąglijmy do 400 lotów . CZY THUSK ZAPŁACIŁ? . NIE , NIE ZAPŁACIŁ . DLACZEGO ??????. Były marszałek za jego nierządów jak podaje tv latał wiele razy tylko do Gdańska ,ażeby wyprowadzić swego psa, tak ,tak to nie pomyłka czy pomówienie ,TYLKO WYPROWADZIĆ SWEGO PSA
Ktoś obiecywał że będzie inaczej, suweren myślał że lepiej dla niego a tu zonk, bo lepiej dla tych pasażerów. Gwoli wyjaśnienia, poprzedni marszałek ten od psa latał rejsowym. Tusk chyba całą pierwszą kadencję też. Prawda jest brutalna i prawie zawsze boli. I nic nie dadzą wielkie i pogrubione litery.
I jeszcze jedno, wstaw sobie to H do swojego nazwiska.Będzie Ci do twarzy
Przemyśl nic z niego nie ma, poza wstydem.
Już się pisowski trollu uaktywniles?!!!
Tak to jest jak dać władzę i przywileje "burakom". Przez "8 lat Polki i Polacy" itd.itp... i. A miało być lepiej i skromniej bez arogancji i z pokorą. Ale, im się to po prostu należało- rzekła becia -europejka. Na sztandarach miało się "walkę z nepotyzmem, kumoterstwem i kolesiostwem" I co ? i Dupa!!!! Do perfekcji doprowadzili "dojenie" państwa", a przedsmakiem tego były rządy PiS z Samoobroną i LPR w latach 2005-2007. Jeszcze raz przypomnę o towarzyszach -Piotrowiczu, Kujdzie, Jasińskim innych TW, zasłużonych partyjniakach i neofitach. Lokalnie to "lucy" i "grzywka". Panie Prezesie wypada za porażkę wyborczą w Przemyślu wyciągnąć w końcu konsekwencje. Nieprawdaż? Wy...ać klakierów i wazeliniarzy, którzy bez obecnych posad za "cichą zgodą" pana Prezesa byliby zwykłymi "śmiertelnikami" borykającymi się z problemami dnia codziennego. Niestety "wożąc" tyłek codziennie z Przemyśla do Rzeszowa i z powrotem ma się inne "parytety" Tzw. komuniści z PZPR byli o wiele skromniejsi, w tym co wasza neokomuna czyni obecnie. Wstyd? Żenada? to tylko delikatne zapytania.
Tak , tak masz rację PISoBOLSZEWICKIE złodzieje nie cierpią konkurencji he he.
Jak tam wyborcy? Zaczyna wychodzić, że w samolocie Head brakowało marszałka. Może spóźnił się na lot i samolot odleciał bez niego.
"Gorszy sort ' na usługach dekadentów PO
Do "mk" - przestań oszukiwać pisobolszewiku !!!Pan Tusk tak sam jak i z rodziną latał na trasie Gdańsk - Warszawa cywilnymi samolotami liniowymi i za bilety płacił ! Oszust i krętacz Marek K. z rodziną, kumplami i innymi - latał samolotami i helikopterami wojskowymi i każdy lot był o statusie HEAD - sic!!! Oczywiście na krzywy ryj latał nic nie płacąc ani za siebie ani za "pasażerów na gapę". Mało tego, oszukał nas wszystkich bo w tym samym czasie co drugi dzień jeździł swoim autem z Przemyśla do Szczecina i z powrotem jak wynika z wyłudzonych kilometrówek (70 tys. zł) przez tego złodzieja naszych pieniędzy.Poza tym głównym hasłem jakim pis oszukało Polaków było: my będziemy uczciwi, nie będziemy kraść ośmiorniczek. Jak i co kradną ci oszuści to każdy rozsądny widzi gołym okiem.
jak podają przeróżne tzw. media , właśnie zapłacił i zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka sejmu . PYTANIE czy her Thusk / wnuczek , który miał dziadka w Wermachcie / zapłacił za swoje loty prze długie 8 lat ? Czy były marszałek BORUSEWICZA KTÓRY LATAŁ WYPROWADZIĆ , TYLKO WYPROWADZIĆ PSA, zapłacił? NIE . thusk i Borusewicz ZAPŁAĆCIE , ZAPŁAĆCIE . JEŻELI TEGO NIE ZROBICIE , TO JESTEŚCIE DWULICOWYMI HIENAMI , ZŁODZIEJAMI .JEDNYCH POUCZACIE MA SAMI JESTEŚCIE JESZCZE GORSI . ZAPŁAĆCIE , ZŁODZIEJE
Do stradivariusa, sam jesteś neobolszewikiem POsiarzem , wrogiem Polski na usługach kanalii antypolskich .jak podają przeróżne tzw. media , właśnie zapłacil i zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka sejmu . PYTANIE czy her Thusk / wnuczek , który miał dziadka w Wermachcie / zapłacił za swoje loty prze długie 8 lat ? Czy były marszałek BORUSEWICZA KTÓRY LATAŁ WYPROWADZIĆ , TYLKO WYPROWADZIĆ PSA, zapłacił? NIE . thusk i Borusewicz ZAPŁAĆCIE , ZAPŁAĆCIE . JEŻELI TEGO NIE ZROBICIE , TO JESTEŚCIE DWULICOWYMI HIENAMI , ZŁODZIEJAMI .JEDNYCH POUCZACIE MA SAMI JESTEŚCIE JESZCZE GORSI . ZAPŁAĆCIE , ZŁODZIEJE
Porównywać premiera do PISoBOLSZEWICKIEGO sługusa może tylko pisi kundelek he he.
Pan Kuchcinski juz dzis wiadomo byly marszalek przyniosł naszemu miastu jak zwykle tylko wstyd... Poprzedni prezydent Przemysla nadał mu tytuł honorowego obywatela czy jakiegos tam zasluzonego...niech ktos mi powie co ten gosc zrobił dla przemysla??? On nawet nie kandyduje jako jedynka pisu na podkarpaciu z Przemysla tylko z Krosna????No coz chyba wie ze w swoim rodzinnym miescie kazdy wie co to za typ
Tusk latal ale nie vipowskim odrzutowcem a liniami rejsowymi xe wspolpasażerami zwyklymi obywatelami... Wiec porownanie bez sensu. Kuchcinski mial czelnosc wojskowym helukopterem latac sobie na dzialke a Szydlo wojskowa Casa...
Jak się okazuje jest nie tylko miłośnikiem lokalnych burdeli i specyficznego w nich życia towarzyskiego.Ale jak się okazuje jest także zwolennikiem lotów "na krzywy ryj" czyli za nasze podatników kasę mając szeroki gest szczególnie lotów dla rodziny.Złapany jak szczeniak na oszustwie suwerena łaskawie godzi się pokryć koszty ale nie do kasy suwerena ale organizacji charytatywnej gdzie na mieście ludzie mówią,ze jest to fundusz emerytalny ścisłego kierownictwa partii do której należy.Udał się nam wybraniec.Jeszcze nikomu nie udało się z naszego miasta przynieść tyle wstydu dla miasta.Ale jak widać są tacy co im się to z powodzeniem udaje.Ciekawe jaki następny numer nam wywinie.
oj ogrodnik sobie nagrabił
,, Podziwiam ,, hojność..