Reklama

Lista zaakceptowana. Czas na głosowanie!

Radny Marcin Kowalski (Kukiz’15) przewodniczył komisji weryfikującej propozycje zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 r. Jej członkowie odrzucili 16 propozycji przedstawionych w trzech kategoriach.

Weryfikacja formalnoprawna zgłoszonych projektów odbyła się kilka dni temu. Wcześniej – między 5 a 25 sierpnia br. – trwały konsultacje społeczne. W ich wyniku mieszkańcy zgłosili łącznie 58 propozycji zadań w trzech kategoriach[paywall]: I – budowa i modernizacja infrastruktury ogólnomiejskiej (15 wniosków), II – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej (28) i III – działania o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym (15).

Ze względu na największą pulę pieniędzy najbardziej interesujące, jeśli chodzi o ogół mieszkańców, były propozycje z pierwszej kategorii. Z 15 z nich odrzucono 5. Poniżej prezentujemy zaakceptowane inwestycje, na które już niebawem będzie można głosować.

Reklama

W drugiej kategorii – budowa i modernizacja infrastruktury osiedlowej – z 28 propozycji odrzuconych zostało 7, w trzeciej, związanej z działaniami o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym, zrezygnowano z 4 zadań.

Teraz mieszkańcy mają czas na odwołania od decyzji członków komisji. Niewiele go jest, 20 września br. rozpocznie się bowiem głosowanie. Propozycje, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w 2020 r.

 

Inwestycje związane z infrastrukturą ogólnomiejską:

*Park Rowerowy „Bike Town Trials” (powstanie na terenach miejskich, przyległych do stoku narciarskiego na Zniesieniu; zakłada wybudowanie sześciu ścieżek rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności);

Reklama

*„Bezpieczniejszy Przemyśl” (utworzenie sieci zewnętrznych automatycznych defibrylatorów (AED) na terenie miasta, w miejscach o natężonym ruchu, m.in.: przystankach, dworcach, placach, kościołach, sklepach czy obiektach sportowych);

*Instalacja monitoringu i modernizacja starego na terenie miasta;

*„Łąki kwietne w mieście Przemyśl” (stworzenie wieloletnich kwietnych łąk o powierzchni ok. 13 tys. m kw, będących enklawą życia wielu rodzimych gatunków roślin i zwierząt);

*Kompleks boisk przy osiedlowym parku rozgrywki, na terenie należącym do Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza (stworzenie parku na niezagospodarowanym terenie vis-a-vis zaplecza hali sportowej);

Reklama

*Park aktywności na Lipowicy (miałby powstać w zaniedbanym od lat lipowickim parku);

* Zakup sceny estradowej mobilnej na potrzeby PCKiN „Zamek” (zakup sceny mobilnej wraz z zestawem barierek ochronnych oraz namiotem tzw. reżyserki);

* Projekt zagospodarowania Szańca S2 „Wilcze” (ekspozycja terenowa poświęcona edukacji historycznej miasta, edukacyjno-muzealna poświęcona dziejom tego miejsca, gry terenowe, zabawy plenerowe wykorzystujące topografię terenu, miejsce dla rekreacji i wypoczynku);

* Rewitalizacja punktu widokowego na Winnej Górze (zamontowanie na punkcie widokowym przy ulicy Chrobrego lunety widokowej, tablicy poglądowej z panoramą miasta oraz wymiana ławek);

Reklama

* Renowacja lub wymiana nawierzchni na boiskach Orlika przy ulicy Dworskiego 98 (Orlik przy ul. Dworskiego 98 jest najstarszym i najbardziej eksploatowanym obiektem tego typu w Przemyślu, a równocześnie wykonanym według najstarszej technologii. Boiska są eksploatowane od rana do wieczora, wymiana nawierzchni jest niezbędna).


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-09-17 18:23:54

    Babcia z dużą walizą na trasie kasa biletowa na dworcu a wejściem na peron 2-gi  przez przejście podziemne pod dworcem. Dzisiaj normalni ludzie podróżują już z walizami na kółkach i bez problemów poruszają się miedzy pociągiem a miastem.Oczywiście nie dotyczy to Przemyśla.Ciekawe czy znajdzie się mądry by rozwiązać problem bez spycho terapii miedzy Miastem i PKP.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ATWA - niezalogowany 2019-09-17 20:07:29

    Po Parku Zamkowym w końcu przyszedł czas i na ten Park, a zatem będzie coraz mniej drzew i innej zieleni, a coraz więcej smogu i innych zanieczyszczeń. Tak więc robi się coraz to bardziej przej...a sytuacja!!!CO DAJĄ NAM DRZEWA? ROLA I ZNACZENIE DRZEWA W ŻYCIU - EKOLOGIA.PL SMOG NAS ZABIJA Z KAŻDYM ODDECHEM - WYBORCZA.PLYOUTUBE.COM - DLACZEGO DRZEWA SA WAŻNE?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama