Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. W naszym okręgu wyborczym zarejestrowanych zostało 5 komitetów.
Do wyborów parlamentarnych pozostał tylko miesiąc. W przemysko-krośnieńskim okręgu wyborczym Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 5 komitetów. To Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.
Kandydatów PiS i KO z subregionu przemyskiego przedstawiliśmy w numerze 34 Życia Podkarpackiego. Dziś prezentujemy nazwiska kandydatów pozostałych partii.
„Jedynką” Konfederacji jest wiceprzewodniczący rady miejskiej w Przemyślu i nauczyciel akademicki Andrzej Zapałowski. Z Przemyśla startuje także[paywall]: Joanna Antochów (miejsce 18. na liście), z zawodu filolog polski. O mandat ubiega się także Anna Perżyło (16) – farmaceutka z Żurawicy.
Jarosław na liście tego komitetu reprezentują: informatyk Tomasz Filip (9. na liście), ekonomistka Grażyna Dudzińska-Sobolewska (10) i handlowiec Paweł Golba (20). Z Gniewczyny Łańcuckiej pochodzi Jadwiga Nadbrzeska (12) – technik technologii żywienia, z Surochowa – Zdzisław Sobolewski (19), z zawodu mechanik automatyki przemysłowej, a z Zapałowa – studentka Marlena Hrysio (14).
Z powiatu lubaczowskiego startują: Jan Zuchowski - dentysta z Narola i Michał Szwed – rolnik z Opaki.
Listę PSL otwiera poseł Mieczysław Kasprzak. Następnie mieszkańcy naszego regionu zajmują miejsca od 3 do 8. Na 3. jest burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, na 4. dziennikarka Małgorzata Dachnowicz, a na 5. dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko.
Szóstą pozycję dostał były starosta przeworski Zbigniew Kiszka, 7. Zbigniew Bojko – przewodniczący rady powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Przemyślu, 8. – była wójt gminy Stary Dzików Barbara Małecka.
14. miejsce zajmuje pielęgniarka z Jarosławia Bogumiła Hołowacz, 17. nauczyciel z Przeworska Ryszard Zarychta, 18. nauczycielka z Szówska Małgorzata Horbacz, a 19. Maria Fedaczyńska – urzędnik z Przemyśla.
Komitet SLD tworzą także: Lewica Razem i Wiosna Biedronia. Tutaj „jedynką” jest Łukasz Rydzik z Oleszyc, koordynator Wiosny w naszym okręgu. Na 4. miejscu znalazł się Janusz Jagustyn – nauczyciel z Przemyśla, na 8. Dominik Ryczan – historyk z Żurawicy, na 11. Dagmara Kuropatwa – przedsiębiorca z Przemyśla. Miejsce 12. zajmuje Zbigniew Wełyczko z Rudy Różanieckiej – emerytowany policjant, a obecnie pracownik ochrony, a miejsce 14. – Wiesław Woś – pracownik administracyjny jednej ze szkół podstawowych w Przemyślu.
Na liście SLD znalazło się jeszcze dwóch panów z grodu nad Sanem: Sebastian Świeboda – pośrednik w obrocie nieruchomościami oraz nauczyciel Łukasz Stebnicki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zapałowski ta Ty sie bierz do roboty ! A nie co wybory to sie pchasz ! Jesteś słabiusieńkim radnym z jedna z najśmieszniejszych ilości interpelacji wśród tej bandy. Od kiedy zostałeś Radnym to nic innego nie robisz tylko co 4 miesiace kleisz swoje plakaty jak nie eurowybory to teraz Sejm. Już ludzie wiedzą że cieniutki z Ciebie Radny teraz nim zostałeś po wielu latach starań i to jest Twoja pierwsza i ostatnia kadencja.
Szczerze ? Pan Zapałowski jest dla mnie największym zawodem tej Rady. Oczekiwałam że facet z takim wykształceniem będzie głosem rozsądku w niej, interesował się sprawami swojego okręgu. Mieszkam na Dolińskiego ani raz nie zainteresował się sprawami swojego okręgu. Widocznie ten Pan jest stworzony do wyższych celów niż zwykły Radny, dziury w drogach, wysokie trawy -tego Pana to nie interesuje.
A co tam u towarzyszki Lucy? Po kamienicach i płotach widać, że kandyduje. Teraz partia rzuciła ją na "odcinek" parlamentarny? Z "odcinka" zdrowia (kiedyś) i aktualnie z "odcinka" administracji rządowej. Wypisz wymaluj PRL-BIS lub jak kto woli NEOKOMUNA.
No i to jest jeden z plusów na jego korzyść, jak sądzę.KOSZENIE TRAWY TO GŁUPOTA! SZKODZI LUDZIOM I PRZYRODZIE - FOCUS.PL
A który z członków rady był na Dolińskiego?
Niestety ani Zapałowski ani Podhalicz nie zasiądą w ławach poselskich. Konfederacja Zapałowskiego nie wejdzie do Sejmu Natomiast Podhalicz posiada zbyt odległe miejsce na liście PiS-u.Sejmowe ławy zobaczą tylko ci z początku list wyborczych
I całe szczęście, że Lucy nie wejdzie. Toż to mierne i jej miejsce jest naprawdę na płotach...
Zdzisław Zadworny - to dobry kandydat! dużo dla Cieszanowa zrobił!!!
Zapałowski ta Ty sie bierz do roboty ! A nie co wybory to sie pchasz ! Jesteś słabiusieńkim radnym z jedna z najśmieszniejszych ilości interpelacji wśród tej bandy. Od kiedy zostałeś Radnym to nic innego nie robisz tylko co 4 miesiace kleisz swoje plakaty jak nie eurowybory to teraz Sejm. Już ludzie wiedzą że cieniutki z Ciebie Radny teraz nim zostałeś po wielu latach starań i to jest Twoja pierwsza i ostatnia kadencja.
Szczerze ? Pan Zapałowski jest dla mnie największym zawodem tej Rady. Oczekiwałam że facet z takim wykształceniem będzie głosem rozsądku w niej, interesował się sprawami swojego okręgu. Mieszkam na Dolińskiego ani raz nie zainteresował się sprawami swojego okręgu. Widocznie ten Pan jest stworzony do wyższych celów niż zwykły Radny, dziury w drogach, wysokie trawy -tego Pana to nie interesuje.
A co tam u towarzyszki Lucy? Po kamienicach i płotach widać, że kandyduje. Teraz partia rzuciła ją na "odcinek" parlamentarny? Z "odcinka" zdrowia (kiedyś) i aktualnie z "odcinka" administracji rządowej. Wypisz wymaluj PRL-BIS lub jak kto woli NEOKOMUNA.