Reklama

Listy kandydatów do sejmu i senatu zamknięte

15/09/2019 18:30

Znamy już nazwiska wszystkich kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. W naszym okręgu wyborczym zarejestrowanych zostało 5 komitetów.

Do wyborów parlamentarnych pozostał tylko miesiąc. W przemysko-krośnieńskim okręgu wyborczym Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 5 komitetów. To Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Kandydatów PiS i KO z subregionu przemyskiego przedstawiliśmy w numerze 34 Życia Podkarpackiego. Dziś prezentujemy nazwiska kandydatów pozostałych partii.

„Jedynką” Konfederacji jest wiceprzewodniczący rady miejskiej w Przemyślu i nauczyciel akademicki Andrzej Zapałowski. Z Przemyśla startuje także[paywall]: Joanna Antochów (miejsce 18. na liście), z zawodu filolog polski. O mandat ubiega się także Anna Perżyło (16) – farmaceutka z Żurawicy.

Reklama

Jarosław na liście tego komitetu reprezentują: informatyk Tomasz Filip (9. na liście), ekonomistka Grażyna Dudzińska-Sobolewska (10) i handlowiec Paweł Golba (20). Z Gniewczyny Łańcuckiej pochodzi Jadwiga Nadbrzeska (12) – technik technologii żywienia, z Surochowa – Zdzisław Sobolewski (19), z zawodu mechanik automatyki przemysłowej, a z Zapałowa – studentka Marlena Hrysio (14).

Z powiatu lubaczowskiego startują: Jan Zuchowski - dentysta z Narola i Michał Szwed – rolnik z Opaki.

 

Burmistrz, była wójt i nauczyciele

Listę PSL otwiera poseł Mieczysław Kasprzak. Następnie mieszkańcy naszego regionu zajmują miejsca od 3 do 8. Na 3. jest burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny, na 4. dziennikarka Małgorzata Dachnowicz, a na 5. dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Przemyślu Janusz Hołyszko.

Reklama

Szóstą pozycję dostał były starosta przeworski Zbigniew Kiszka, 7. Zbigniew Bojko – przewodniczący rady powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Przemyślu, 8. – była wójt gminy Stary Dzików Barbara Małecka.

14. miejsce zajmuje pielęgniarka z Jarosławia Bogumiła Hołowacz, 17. nauczyciel z Przeworska Ryszard Zarychta, 18. nauczycielka z Szówska Małgorzata Horbacz, a 19. Maria Fedaczyńska – urzędnik z Przemyśla.

Komitet SLD tworzą także: Lewica Razem i Wiosna Biedronia. Tutaj „jedynką” jest Łukasz Rydzik z Oleszyc, koordynator Wiosny w naszym okręgu. Na 4. miejscu znalazł się Janusz Jagustyn – nauczyciel z Przemyśla, na 8. Dominik Ryczan – historyk z Żurawicy, na 11. Dagmara Kuropatwa – przedsiębiorca z Przemyśla. Miejsce 12. zajmuje Zbigniew Wełyczko z Rudy Różanieckiej – emerytowany policjant, a obecnie pracownik ochrony, a miejsce 14. – Wiesław Woś – pracownik administracyjny jednej ze szkół podstawowych w Przemyślu.

Na liście SLD znalazło się jeszcze dwóch panów z grodu nad Sanem: Sebastian Świeboda – pośrednik w obrocie nieruchomościami oraz  nauczyciel Łukasz Stebnicki.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyślak - niezalogowany 2019-09-15 20:18:20

    Zapałowski ta Ty sie bierz do roboty ! A nie co wybory to sie pchasz ! Jesteś słabiusieńkim radnym z jedna z najśmieszniejszych ilości interpelacji wśród tej bandy. Od kiedy zostałeś Radnym to nic innego nie robisz tylko co 4 miesiace kleisz swoje plakaty jak nie eurowybory to teraz Sejm. Już ludzie wiedzą że cieniutki z Ciebie Radny teraz nim zostałeś po wielu latach starań i to jest Twoja pierwsza i ostatnia kadencja. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zniesmaczona - niezalogowany 2019-09-15 20:31:58

    Szczerze ? Pan Zapałowski jest dla mnie największym zawodem tej Rady. Oczekiwałam że facet z takim wykształceniem będzie głosem rozsądku w niej, interesował się sprawami swojego okręgu. Mieszkam na Dolińskiego ani raz nie zainteresował się sprawami swojego okręgu. Widocznie ten Pan jest stworzony do wyższych celów niż zwykły Radny, dziury w drogach, wysokie trawy -tego Pana to nie interesuje.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    brat PIT - niezalogowany 2019-09-15 20:52:20

    A co tam u towarzyszki Lucy? Po kamienicach i płotach widać, że kandyduje. Teraz partia rzuciła ją na "odcinek" parlamentarny? Z "odcinka" zdrowia (kiedyś) i aktualnie z "odcinka" administracji rządowej. Wypisz wymaluj PRL-BIS lub jak kto woli NEOKOMUNA.  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama