Reklama

Lubaczowskie LO nawiązało współpracę z łódzką „filmówką” i Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

18/12/2014 15:08

Wraz z nowym rokiem szkolnym w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie ruszy nowy profil – klasa humanistyczna z edukacją filmową i teatralną, poszerzając ofertę edukacyjną dla humanistów.

Współpraca uatrakcyjni ofertę dla młodych humanistów, którzy w toku nauki odbędą liczne warsztaty i szkolenia z kadrą Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi i aktorami rzeszowskiego teatru. – Pomysł stworzenia nowego profilu zrodził się trochę na zasadzie burzy mózgów kadry pedagogicznej, ale wynikał głównie z realnych potrzeb uczniów, zdiagnozowanych poprzez przeprowadzenie specjalnej ankiety. Okazało się, że jest spore zainteresowanie nowym profilem. Dziś kładzie się nacisk na przedmioty ścisłe, oczywiście też poszliśmy tym tropem, podpisując porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim w zakresie fizyki, chemii i matematyki, ale nie możemy zapominać o humanistach. Chcemy w równej mierze rozwijać ich zainteresowania i umiejętności, ponieważ edukacja humanistyczna jest niezwykle istotna – mówi dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie Zbigniew Hypiak. Obecnie trwają finalne rozmowy między nauczycielami lubaczowskiego liceum: polonistami Markiem Chmielem i Agnieszką Dobrowolską, a przedstawicielami łódzkiej szkoły filmowej i rzeszowskiego teatru. Klasa o nowym profilu ruszy we wrześniu 2015 roku.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości