Wraz z nowym rokiem szkolnym w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie ruszy nowy profil – klasa humanistyczna z edukacją filmową i teatralną, poszerzając ofertę edukacyjną dla humanistów.
Współpraca uatrakcyjni ofertę dla młodych humanistów, którzy w toku nauki odbędą liczne warsztaty i szkolenia z kadrą Katedry Filmu Animowanego Szkoły Filmowej w Łodzi i aktorami rzeszowskiego teatru. – Pomysł stworzenia nowego profilu zrodził się trochę na zasadzie burzy mózgów kadry pedagogicznej, ale wynikał głównie z realnych potrzeb uczniów, zdiagnozowanych poprzez przeprowadzenie specjalnej ankiety. Okazało się, że jest spore zainteresowanie nowym profilem. Dziś kładzie się nacisk na przedmioty ścisłe, oczywiście też poszliśmy tym tropem, podpisując porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim w zakresie fizyki, chemii i matematyki, ale nie możemy zapominać o humanistach. Chcemy w równej mierze rozwijać ich zainteresowania i umiejętności, ponieważ edukacja humanistyczna jest niezwykle istotna – mówi dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie Zbigniew Hypiak. Obecnie trwają finalne rozmowy między nauczycielami lubaczowskiego liceum: polonistami Markiem Chmielem i Agnieszką Dobrowolską, a przedstawicielami łódzkiej szkoły filmowej i rzeszowskiego teatru. Klasa o nowym profilu ruszy we wrześniu 2015 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze