Była rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Przemyślu sędzia Lucyna Oleszek została wyznaczona do pełnienia funkcji prezesa tej instytucji.
To pokłosie kolejnych decyzji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Adama Bodnara. Niedawno informowaliśmy o zamiarze odwołania z funkcji szefów wszystkich prokuratur podległych Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, teraz kolej przyszła na szefów sądów[paywall].
6 sierpnia br. na podstawie jednego z zapisów Prawa o ustroju sądów powszechnych minister A. Bodnar odwołał (z mocą od 7 sierpnia br.) z funkcji prezesa Sądu Okręgowego w Przemyślu sędzię Lucynę Zygmunt oraz wiceprezesa tej instytucji sędziego Łukasza Rodatusa. Ta decyzja poprzedzona została pozytywną opinią Sądu Okręgowego w Przemyślu w sprawie wspomnianego zamiaru ministra sprawiedliwości.
W uzasadnieniu odwołania wspomnianych Ministerstwo Sprawiedliwości podało, iż sędzia L. Zygmunt i sędzia Ł. Rodatus podpisywali listy poparcia dla sędziów do neo-KRS.
Prezes przemyskiego sądu okręgowego sędzia L. Oleszek przez kilka lat była rzecznikiem prasowym tej instytucji, a do tej pory szefowała I Wydziałowi Cywilnemu przemyskiego sądu okręgowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze