– Symbolem tej kadencji PiS-u będą dwa konie, huzar, ułan i skrzynka pocztowa – mówi poseł PO Marek Rząsa.
Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Rząsa odniósł się do niedawnej konferencji Prawa i Sprawiedliwości oraz wywiadu w Życiu Podkarpackim z przewodniczącą rady miejskiej Lucyną Podhalicz (PiS). – Z tej konferencji i z tego wywiadu wynika, że [paywall]w Przemyślu do 2014, 2015 roku nic się nie działo. Dopiero objęcie przez PiS w 2014 roku władzy w mieście, a w 2015 r. w kraju, spowodowało, że Przemyśl nagle rozkwitł. Dlatego chciałbym przypomnieć, co w czasach PO wykonano w mieście – powiedział poseł.
Na slajdach przedstawił różne inwestycje zrealizowane w latach 2008 – 2015, na łączną kwotę 420 mln złotych. Są to m.in.: orliki, remont dworca kolejowego, przebudowa dawnego klubu garnizonowego z przeznaczeniem pod Przemyską Biblioteką Publiczną czy dwie obwodnice miasta. – Wartość tych dróg to ponad 300 milionów złotych. A budżet Przemyśla wynosi około 330 milionów. Czyli całoroczny budżet został przeznaczony na budowę dróg obwodowych i widzimy, jak się dzisiaj przez miasto jeździ – argumentował.
– A wieża katedralna sama się wyremontowała? Nie, za pieniądze unijne, Podkarpackiego Konserwatora Zabytków i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyliczał.
– Jakie mamy inwestycje w tej kadencji? Nie za bardzo je widać. Symbolem tej kadencji PiS-u będą dwa konie, huzar, ułan i skrzynka pocztowa – stwierdził poseł Rząsa.
Jego zdaniem wycofanie z obrad ostatniej sesji rady miejskiej punktu o podwyżce cen za wywóz śmieci jest początkiem bardzo brutalnej walki przedwyborczej. – Teraz wszyscy na wszystkich będą zwalać: to nie my, to tamci, myśmy nigdy za podwyżkami nie głosowali – powiedział.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a coś ty zrobił dla miasta?, tyle lat przy korycie, i tylko mieszać
O nasz ci los tonący POpapraniec chwyta się brzytwy i tak nic nie POmoże bo statek z terrorystyczną organizacją PO coraz bardziej tonie
P. pośle Rząsa jest pan już trzecią kadencję posłem od 2009 r ,co pan jako poseł zrobił dla Przemyśla by stał się miastem prężnym tak od siebie jako lokalny patriota nie partyjniak?? .Wiem dobrze jest, pluć na obecną władzę jak to pan teraz robi /moim zdaniem obecna władza jest tak samo nieudolna jak i poprzednie również były kalekie / widać to od szeregu lat w naszym mieście. Ludzie dając panu mandat zaufania liczyli na coś więcej niż to co pan sobą reprezentuje jako poseł dla regionu , bo moim i nie tylko moim zdaniem pan nic i niczego sobą nie reprezentuje prócz własnej prywaty i wytykania innym błędów ,sianiem niezgody i jątrzenia w regionie nie widząc przy tym swojego nieróbstwa oraz błędów popełnianych przez lata.
No, skoro z przedostatniego spadł na ostatnie miejsce wśród podobnych miast na przestrzeni ostatnich 12 lat to wiadomo, że nie jest to rozwój.Biorąc pod uwagę, że większość podobnych miast (regionów) rozwinęła się to to cofanie a właściwie upadek Przemyśla jest oczywisty.Pytanie jest tylko takie - dlaczego nikt z odpowiedzialnych za to władz nie jest rozliczany za to "nicnierobienie"? To jest także pytanie do Pana Panie pośle.
PISoBOLSZEWICKIE pieski kwiczą z zadowolenia.To patologię i agentów Putlera interesuje tylko życie na koszt innych.
A Kuchciński marszałkiem Sejmu zwanym też ma w sobie "niemoc dla Przemyśla"?
Tym bardziej, że według hierarchii marszałek sejmu jest ważniejsza osobą w państwie od Premiera. Marszałek jest drugą najważniejszą osobą w państwie zaraz po prezydencie.
A co zrobił każdy z was żeby to miasto żyło? Miasto mundurowych sierot którym państwo kupowało wszystko od począwszy od gaci, skarpet, mieszkań itd. Te czasy się skończyły.
Na taśmach u Sowy cytat ''h.. tam z Polską wschodnią ''
niuniu w doopie byłeś i goowno widziałeś, jak nie wiesz co zrobił to się zamknij!
>>Miasto mundurowych sierot którym państwo kupowało wszystko<<Błędny wniosek - w latach 90-tych wojskowi (nie mundurowi ale wojskowi) po likwidacji jednostek wojskowych zostali kopnięci w pewną część ciała przez to rzekome Państwo i... radźta sobie sami.>>od począwszy od gaci, skarpet, mieszkań itd.<<Nie znam żadnego wojskowego któremu Państwo kupiłoby mieszkanie (o gaciach nie mówiąc). Proszę nie siać tu prymitywnej propagandy macierowiczowskiej i odszczekać to kłamstwo!>>Te czasy się skończyły.<<A tak - "była ruina - na szczęście od 2 lat jest już dobrobyt."Alleluja!!!
do Ja - prostactwo wypowiedzi świadczy o Twojej osobowości o kulturze już nie wspomnę/ bo to u Ciebie są Himalaje/ . Polityczne bagienko w ,którym pewnie tkwisz i taplasz się od lat sprowadziło Cię na poziom dyskusji jaką tu prezentujesz.
A może lepiej niech pis odda to miasto Ukrainie.Wtedy przynajmniej poziom życia będzie taki sam!
O wiele lepsze są te dwa konie w Przemyślu niż złodziejskie rządy PO i ich Złodziejskie Imperium , ktore gdyby jeszcze mogło to i te konie by sprzedało !
Przemyśl to miasto emerytów ,rencistów a reszta zdrowych i silnych wyjazd za granice do państw unii
czy jakieś konkretne pomysły ma miasto na rozwój?
No, skoro:>>O wiele lepsze są te dwa konie w Przemyślu...<<- to ja proponuję postawić następne dwa i będzie już git!
Oho kolejny co uprawia pierdolamento. A przez lata nic nie robi. Powiedzcie mi radni co Wy tam do kurwy nędzy myślicie w tych swoich zakutych od spermy łbach na tych sesjach? Bo to, że o dupach myślicie to widać gołym okiem, ale coś dla miasta zadziałać to nic null zero kaput.... Erekcji i wytrysku pomysłów dostajecie dopiero przy zbliżających się wyborach.
Miasto szmateksów , aptek , kościołów , emerytów , paru urzędasów , paru lekarzy i paru mundurowych . W przeciągu 10 lat wyjechało z Przemyśla 15 tyś ludzi .
Panie posełku od siedmiu boleści / Co twoja cwaniaku Pie Ło rządząc przez 8 lat / 2 kadencje / zrobiła dla Polski , a zwłaszcza dla takich miast ze wschodniej kraju .? Nic . Więc zamknij ryja antypolskiego i siedż cicho , Przecież nie trzeba być wielkim politykiem , żeby zauważyć różnice .
a coś ty zrobił dla miasta?, tyle lat przy korycie, i tylko mieszać
O nasz ci los tonący POpapraniec chwyta się brzytwy i tak nic nie POmoże bo statek z terrorystyczną organizacją PO coraz bardziej tonie
P. pośle Rząsa jest pan już trzecią kadencję posłem od 2009 r ,co pan jako poseł zrobił dla Przemyśla by stał się miastem prężnym tak od siebie jako lokalny patriota nie partyjniak?? .Wiem dobrze jest, pluć na obecną władzę jak to pan teraz robi /moim zdaniem obecna władza jest tak samo nieudolna jak i poprzednie również były kalekie / widać to od szeregu lat w naszym mieście. Ludzie dając panu mandat zaufania liczyli na coś więcej niż to co pan sobą reprezentuje jako poseł dla regionu , bo moim i nie tylko moim zdaniem pan nic i niczego sobą nie reprezentuje prócz własnej prywaty i wytykania innym błędów ,sianiem niezgody i jątrzenia w regionie nie widząc przy tym swojego nieróbstwa oraz błędów popełnianych przez lata.