Reklama

M. Rząsa: – Przemyśl się zwija, zamiast rozwijać

14/10/2017 18:21

– Symbolem tej kadencji PiS-u będą dwa konie, huzar, ułan i skrzynka pocztowa – mówi poseł PO Marek Rząsa.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej poseł Rząsa odniósł się do niedawnej konferencji Prawa i Sprawiedliwości oraz wywiadu w Życiu Podkarpackim z przewodniczącą rady miejskiej Lucyną Podhalicz (PiS). – Z tej konferencji i z tego wywiadu wynika, że [paywall]w Przemyślu do 2014, 2015 roku nic się nie działo. Dopiero objęcie przez PiS w 2014 roku władzy w mieście, a w 2015 r. w kraju, spowodowało, że Przemyśl nagle rozkwitł. Dlatego chciałbym przypomnieć, co w czasach PO wykonano w mieście – powiedział poseł.

Na slajdach przedstawił różne inwestycje zrealizowane w latach 2008 – 2015, na łączną kwotę 420 mln złotych. Są to m.in.: orliki, remont dworca kolejowego, przebudowa dawnego klubu garnizonowego z przeznaczeniem pod Przemyską Biblioteką Publiczną czy dwie obwodnice miasta. – Wartość tych dróg to ponad 300 milionów złotych. A budżet Przemyśla wynosi około 330 milionów. Czyli całoroczny budżet został przeznaczony na budowę dróg obwodowych i widzimy, jak się dzisiaj przez miasto jeździ – argumentował.

Reklama

– A wieża katedralna sama się wyremontowała? Nie, za pieniądze unijne, Podkarpackiego Konserwatora Zabytków i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wyliczał.

– Jakie mamy inwestycje w tej kadencji? Nie za bardzo je widać. Symbolem tej kadencji PiS-u będą dwa konie, huzar, ułan i skrzynka pocztowa – stwierdził poseł Rząsa.

Jego zdaniem wycofanie z obrad ostatniej sesji rady miejskiej punktu o podwyżce cen za wywóz śmieci jest początkiem bardzo brutalnej walki przedwyborczej. – Teraz wszyscy na wszystkich będą zwalać: to nie my, to tamci, myśmy nigdy za podwyżkami nie głosowali – powiedział.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2017-10-14 19:28:09

    a coś ty zrobił dla miasta?, tyle lat przy korycie, i tylko mieszać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    siekiera - niezalogowany 2017-10-14 19:36:42

    O nasz ci los tonący POpapraniec chwyta się brzytwy i tak  nic nie POmoże bo statek z terrorystyczną organizacją PO coraz bardziej tonie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mars - niezalogowany 2017-10-14 20:13:03

    P. pośle Rząsa jest pan już trzecią kadencję posłem od 2009 r ,co pan jako poseł zrobił dla Przemyśla by stał się miastem prężnym tak od siebie jako lokalny patriota nie partyjniak?? .Wiem dobrze jest, pluć na obecną władzę jak to pan teraz robi  /moim zdaniem obecna władza jest tak samo  nieudolna jak i poprzednie  również były  kalekie /  widać to od szeregu lat w naszym mieście. Ludzie dając panu mandat zaufania liczyli na coś więcej niż to co pan sobą reprezentuje jako poseł dla regionu , bo moim i nie tylko moim zdaniem  pan nic i niczego sobą nie reprezentuje prócz własnej prywaty i wytykania innym błędów ,sianiem niezgody i jątrzenia w regionie nie widząc przy tym swojego nieróbstwa oraz błędów popełnianych przez lata.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama