Przedszkole nr 19 i PCKiN „Zamek” w Przemyślu to instytucje, które po raz kolejny zaprosiły mieszkanców do sali Zamku Kazimierzowskiego na widowisko teatralno-muzyczne „Serce ze Szkła – historia prawdziwej przyjaźni”, z udziałem gościa specjalnego – sopranistki Renaty Johnson-Wojtowicz. Spektakl wystawiony został trzykrotnie, w ramach programu artystycznego dofinansowanego z Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla oraz projektu Dzieci – Dzieciom.
Porywające widowisko muzyczno-teatralne z udziałem wychowanków przedszkola było magiczną podróżą do świata baśni H. Ch. Andersena, ukazującą historię małej Gerdy, która wyrusza w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż, by ocalić swojego przyjaciela Kaja z rąk „Lodowej Piękności”. To przepiękna inscenizacja o walce dobra ze złem, którą zgromadzona widownia śledziła z wypiekami na twarzy, przeżywając każdy zwrot akcji. Spektakl był nawiązaniem do ponadczasowych wartości, jak przyjaźń, miłość, niezłomność i odwaga. Pełna sala podczas wszystkich odsłon przedstawienia, którą wypełnili uczniowie placówek oświatowych (głównie uczniowie klas 1 – 3), SOSW, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, rodzice, opiekunowie, dziadkowie, mieszkańcy miasta i sympatycy przedszkola, to dowód na to, że takie wydarzenia są potrzebne i mile widziane w mieście.
Premiera spektaklu miała dodatkowy, sympatyczny akcent w postaci słodkiego poczęstunku i zabawek dla wychowanków przedszkola. Niespodzianki dla dzieci wręczone zostały dzięki hojności sponsorów: Cukierni „Fiore”, Pizzerii „Margherita”, Betoniarni „Transbet”, radnemu M. Maciołkowi i firmie J.G. Hasiuk sklep „Groszek”. Miłym momentem w dniu premiery widowiska było też przekazanie na ręce koordynator Przemyskich Pól Nadziei Wioletty Buczko cegiełki w wysokości 770 zł, przekazanej przez rodziców. Kwota zebrana w Przedszkolu nr 19 w Przemyślu to dar serca, który wesprze budowę Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu.
W całość przedsięwzięcia zaangażowało się wiele życzliwych inicjatywie osób, m.in.: dyrektor PCKiN „Zamek” Renata Nowakowska, wspomniana już Renata Johnson-Wojtowicz, Paulina Kmak (odpowiedzialna za grafikę), Marta Zybińska (projektant i wykonawca kostiumów), Wioleta Anna Gnutów (scenografia), Rada Rodziców Przedszkola nr 19, a fotograficznie udokumentowała je Ewelina Kłos. Do wszystkich, którzy dołożyli starań, by całość wypadła jak najlepiej, organizatorzy kierują serdeczne podziękowania.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała m.in. nasza redakcja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze