Reklama

Mają sposób na dobre małżeństwo

19/10/2018 18:00

Miłość, wyrozumiałość i cierpliwość – to patent Stanisława i Marii Szewczyków na wspólną drogę życia. Mieszkańcy Krównik obchodzą w tym roku 50-lecie małżeństwa.

Państwo Szewczykowie są jedyną parą z gminy Przemyśl, która w tym roku obchodzi tak zaszczytny jubileusz[paywall]. Medale, które z tej okazji przyznał prezydent RP Andrzej Duda, wręczył im wójt Andrzej Huk.

– Życzymy państwu, byście jeszcze przez wiele lat zachowywali taką kondycję, werwę, zdrowie, otwartość wobec ludzi, podejście do trudów codziennego życia. I jednocześnie życzymy, byście swój związek z półwiecznym dorobkiem przekazywali całemu otoczeniu i społeczności lokalnej z patentem, jak to można zrobić – powiedział wójt.

Maria i Stanisław Szewczykowie pochodzą z okolic Dynowa. Do Krównik przyjechali ze względu na pracę. Tu osiedli i już zostali. Ich największą dumą jest pięcioro dzieci i ośmioro wnucząt. Pan Stanisław udziela się też jako społecznik i samorządowiec. Jest strażakiem ochotnikiem, radnym gminy Przemyśl kilku kadencji i nieprzerwanie od 1990 r. sołtysem.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama