20 maja, na scenie birczańskiego Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki odbył się 44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi”. Impreza wróciła do Birczy po dwuletniej pandemicznej przerwie. Uczestników nie opuszczał dobry nastrój, a widownia postarała się o mobilizujący doping.
Tegoroczny, 44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi”, był przestrzenią do artystycznej konfrontacji 3 teatrzyków dziecięcych: „Baj” z GOKSiT w Birczy, „Skierka” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu i „Supełek” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest przemyskie CK, otworzyli z ramienia gminy Bircza – wójt Grzegorz Gągola i skarbnik Bogumiła Sowa- Wiśniowska, z ramienia powiatu przemyskiego – przewodniczący rady powiatu Wojciech Bobowski i naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu Piotr Worosz, a z ramienia współorganizatora – dyrektor CK Janusz Czarski oraz pracownik tejże instytucji Krystyna Juźwińska. W bajkowy klimat piosenką[paywall] pt. „Podróż do krainy bajek” wprowadziły publiczność przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Birczy. Potem był już czas na podziwianie aktorskich popisów. Towarzyszyły im konkursy, zabawy i zgadywanki z nagrodami oraz wystawa prac plastycznych będąca podsumowaniem programu „Książka – mój przyjaciel”. Była też okazja do wykonania laurki dla mamy, z której skorzystali nie tylko najmłodsi, ale też dorośli.
Organizację przeglądu wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Już za rok 45. jubileuszowa edycja imprezy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze