Reklama

Mali aktorzy po raz 44. na scenie [ZDJĘCIA]

20 maja, na scenie birczańskiego Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki odbył się 44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi”. Impreza wróciła do Birczy po dwuletniej pandemicznej przerwie. Uczestników nie opuszczał dobry nastrój, a widownia postarała się o mobilizujący doping.

Tegoroczny, 44. Przegląd Teatrzyków Dziecięcych „Tropem Jasia i Małgosi”, był przestrzenią do artystycznej konfrontacji 3 teatrzyków dziecięcych: „Baj” z GOKSiT w Birczy, „Skierka” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu i „Supełek” z Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie. Wydarzenie, którego współorganizatorem jest przemyskie CK, otworzyli z ramienia gminy Bircza – wójt Grzegorz Gągola i skarbnik Bogumiła Sowa- Wiśniowska, z ramienia powiatu przemyskiego – przewodniczący rady powiatu Wojciech Bobowski i naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Przemyślu Piotr Worosz, a z ramienia współorganizatora – dyrektor CK Janusz Czarski oraz pracownik tejże instytucji Krystyna Juźwińska. W bajkowy klimat piosenką[paywall] pt. „Podróż do krainy bajek” wprowadziły publiczność przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Birczy. Potem był już czas na podziwianie aktorskich popisów. Towarzyszyły im konkursy, zabawy i zgadywanki z nagrodami oraz wystawa prac plastycznych będąca podsumowaniem programu „Książka – mój przyjaciel”. Była też okazja do wykonania laurki dla mamy, z której skorzystali nie tylko najmłodsi, ale też dorośli.
Organizację przeglądu wsparło finansowo  Starostwo Powiatowe w Przemyślu. Już za rok 45. jubileuszowa edycja imprezy.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama