Reklama

Mali żeglarze znad Sanu [ZDJĘCIA]


Grupa ośmiu młodych żeglarzy w wieku od 8 do 14 lat, aktywnych uczestników zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie „Róża Wiatrów” w Przemyślu, wyruszyła w niezwykłą morską podróż po Bałtyku. Ich wyprawa odbyła się na prawdziwym jachcie pełnomorskim, co dla wszystkich było wyjątkowym doświadczeniem.


Rejs został zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji Orlen oraz Urzędu Miejskiego w Przemyślu, a prowadzili go doświadczeni żeglarze i instruktorzy stowarzyszenia. Podczas rejsu dzieci nie tylko poznawały uroki Morza Bałtyckiego, ale również uczyły się odpowiedzialności i samodzielności. Wspólnie przygotowywały posiłki, dbały o porządek na jachcie, a przede wszystkim miały okazję samodzielnie stanąć za sterem jednostki i poczuć, jak to jest prowadzić jacht pełnomorski.

– Pogoda sprzyjała żeglarskim wyzwaniom, ale pozwoliła też na odrobinę relaksu – dzieci mogły odpocząć na plaży i nawet zażyć kąpieli w Bałtyku. Odwiedziły także najważniejsze porty Zatoki Gdańskiej: Gdańsk, Sopot, Gdynię, Hel i Jastarnię. Każdy przystanek był okazją do odkrywania morskiej historii i kultury regionu

Reklama

– wyliczyła prezes stowarzyszenia kpt. Agnieszka Kowaliw...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 65% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/10/2025 13:08
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama