Inauguracja nowego roku szkolnego miała szczególny charakter w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu, która zmieniła swoją siedzibę i przeniosła działalność z gmachu I Liceum Ogólnokształcącego do budynku przy ul. Dworskiego 25.
We wspomnianym budynku przez wiele lat funkcjonował Zespół Szkół Ekonomicznych, a przez kilka ostatnich – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1. W uroczystej inauguracji[paywall] wzięli udział m.in.: poseł Marek Rząsa, przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego Tomasz Dziumak oraz darczyńcy i przyjaciele szkoły.
Uroczystość rozpoczęła się w auli I LO. Po przemarszu do nowej siedziby przedstawicielka organu prowadzącego placówkę Dorota Thier oraz dyrektor szkoły podstawowej Magdalena Dranka-Sowa symbolicznie przecięły wstęgę, otwierając obiekt. Budynek w czasie wakacji przeszedł gruntowny remont, którego celem było dostosowanie go do potrzeb szkoły podstawowej i do nowych przepisów przeciwpożarowych.
Nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO zainaugurowało ok. 120 dzieci w siedmiu oddziałach klasowych. To placówka, która należy do najlepszych szkół na Podkarpaciu – aż siedmiokrotnie zdobywała tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”, przyznawany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie ma nikogo z aktywistów partii co na szkołę kamieniami rzucali.Maja inne wartości pozbawione edukacji
Nie ma nikogo z aktywistów partii co na szkołę kamieniami rzucali.Maja inne wartości pozbawione edukacji
A co będzie w byłym Słowaku?
Jest liceum. Pozdrawiam cieplutko!