Piękną uroczystość dla małżeńskich par z terenu gminy Tryńcza, świętujących złoty jubileusz, zorganizowały tamtejsze władze samorządowe. Do małżonków świętujących złote gody dołączyli też sołtysowie, których postanowiono docenić z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa.
Wzruszająca uroczystość miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Małżonków powitali wójt gminy Ryszard Jędruch wraz z przewodniczącą rady gminy Zofią Nowak, nie szczędząc ciepłych słów oraz gratulując wspólnie przeżytych lat, a także życząc szczęścia i zdrowia i kolejnego spotkania, tym razem na diamentowych godach.
Głównym punktem spotkania było oczywiście uroczyste uhonorowanie jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta RP. Na ich ręce przekazano także[paywall] listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.
Ten szczególny jubileusz, będący dowodem wzajemnego szacunku małżonków, tolerancji, a nade wszystko wielkiej i trwałej miłości, obchodziło łącznie 15 par z terenu gminy.
Byli to: Teresa i Tadeusz Drzystkowie, Stanisława i Józef Kwiatkowscy, Irena i Tadeusz Nowakowie, Helena i Jan Rachfałowie, Janina i Józef Gleniowie, Maria i Andrzej Kornafelowie, Władysława i Mieczysław Stramowie, Maria i Eugeniusz Majcherowie, Genowefa i Stanisław Stęchłowie, Bronisława i Franciszek Płonkowie, Weronika i Tadeusz Ogryzkowie, Krystyna i Józef Halowie, Krystyna i Bolesław Haderowie, Zofia i Władysław Piechotowie oraz Maria i Zdzisław Żyburowie.
Wyjątkowe święto małżeńskie pary świętowały w towarzystwie najbliższych członków rodziny. Na spotkaniu – poza wymienionymi wcześniej przedstawicielami samorządu – byli również obecni: wiceprzewodniczący rady Stanisław Kogut i Janusz Niżnik, sekretarz gminy Magdalena Rachfał, skarbnik Jolanta Flak oraz zastępca kierownika USC Ryszard Matyja.
Nie zabrakło też sołtysów: Krystyny Penkal, Heleny Mazur, Marii Kluczkowskiej, Elżbiety Sobali, Anny Chruściel, Romana Kozyry, Stanisława Gliniaka, Grzegorza Drzystka oraz Bartosza Wlazły.
Nie tylko gratulowali oni małżonkom osiągnięcia, ale też sami odbierali życzenia z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa. Za swój wkład w służbę na rzecz lokalnych społeczności otrzymali też od gospodarza gminy kwiaty i upominki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze