Reklama

Małżeńską przysięgę złożyli sobie pół wieku temu [ZDJĘCIA]

Piękną uroczystość dla małżeńskich par z terenu gminy Tryńcza, świętujących złoty jubileusz, zorganizowały tamtejsze władze samorządowe. Do małżonków świętujących złote gody dołączyli też sołtysowie, których postanowiono docenić z okazji przypadającego 11 marca Dnia Sołtysa.

Wzruszająca uroczystość miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Małżonków powitali wójt gminy Ryszard Jędruch wraz z przewodniczącą rady gminy Zofią Nowak, nie szczędząc ciepłych słów oraz gratulując wspólnie przeżytych lat, a także życząc szczęścia i zdrowia i kolejnego spotkania, tym razem na diamentowych godach.

Głównym punktem spotkania było oczywiście uroczyste uhonorowanie jubilatów medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta RP. Na ich ręce przekazano także[paywall] listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.


Ten szczególny jubileusz, będący dowodem wzajemnego szacunku małżonków, tolerancji, a nade wszystko wielkiej i trwałej miłości, obchodziło łącznie 15 par z terenu gminy.

Byli to: Teresa i Tadeusz Drzystkowie, Stanisława i Józef Kwiatkowscy, Irena i Tadeusz Nowakowie, Helena i Jan Rachfałowie, Janina i Józef Gleniowie, Maria i Andrzej Kornafelowie, Władysława i Mieczysław Stramowie, Maria i Eugeniusz Majcherowie, Genowefa i Stanisław Stęchłowie, Bronisława i Franciszek Płonkowie, Weronika i Tadeusz Ogryzkowie, Krystyna i Józef Halowie, Krystyna i Bolesław Haderowie, Zofia i Władysław Piechotowie oraz Maria i Zdzisław Żyburowie.

Reklama

Wyjątkowe święto małżeńskie pary świętowały w towarzystwie najbliższych członków rodziny. Na spotkaniu – poza wymienionymi wcześniej przedstawicielami samorządu – byli również obecni: wiceprzewodniczący rady Stanisław Kogut i Janusz Niżnik, sekretarz gminy Magdalena Rachfał, skarbnik Jolanta Flak oraz zastępca kierownika USC Ryszard Matyja.

Nie zabrakło też sołtysów: Krystyny Penkal, Heleny Mazur, Marii Kluczkowskiej, Elżbiety Sobali, Anny Chruściel, Romana Kozyry, Stanisława Gliniaka, Grzegorza Drzystka oraz Bartosza Wlazły.

Nie tylko gratulowali oni małżonkom osiągnięcia, ale też sami odbierali życzenia z okazji obchodzonego 11 marca Dnia Sołtysa. Za swój wkład w służbę na rzecz lokalnych społeczności otrzymali też od gospodarza gminy kwiaty i upominki.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama