Szampan, łzy wzruszenia i pamiątkowe fotografie – w taki sposób świętowali główni bohaterowie uroczystości złotych, szmaragdowych i diamentowych godów w gminie Fredropol.
Jubileusz wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie miał miejsce 13 lutego, w Urzędzie Gminy Fredropol. Wśród jubilatów nie zabrakło par, które mają na koncie pół wieku wspólnego życia, ale też tych, które w związku małżeńskim wytrwały dłużej, bo 55 czy nawet 60 lat. Rocznice te stały się okazją do świętowania wieloletniej miłości, wspólnych dokonań i najpiękniejszych momentów w życiu oraz do refleksji nad przyszłością. Była to również sposobność do podzielenia się wspomnieniami i wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze, jaką tego dnia dało się wyczuć. Każda ze wspomnianych małżeńskich rocznic ma swoją symbolikę nawiązującą do cennych, trwałych i wartościowych kruszców, jak złoto, szmaragd czy diamenty. Takie są bowiem związki, w jakich żyją małżonkowie celebrujący wyjątkowe święto.
Złote gody świętowało tego dnia 10 par: Krystyna i Jan Borowscy, Helena i Tadeusz Kobowie, Maria i Roman Letcy, Władysława i Czesław Litwowie, Genowefa i Edward Pelcowie, Władysława i Bronisław Piotrowscy, Helena i Kazimierz Różyccy, Eugenia i Czesław Sowowie, Zdzisława i Kazimierz Śnieżkowie oraz Helena i Bogusław Zabrowarnowie.
Imponującą rocznicę szmaragdowych godów obchodziło natomiast 5 par z terenu gminy: Irena i Józef Barszczakowie, Maria i Stefan Bobkowie, Władysława i Józef Kowalowie, Waleria i Stanisław Pustułkowie oraz Stanisława i Michał Szczepanikowie. Również 5 małżeństw celebrowało gody diamentowe. Byli to: Anna i Marian Borykowie, Emilia i Marian Dejnakowie, Józefa i Józef Gargałowie, Zofia i Tadeusz Pyrdowie oraz Olga i Bronisław Turczyńscy.
Gospodarz uroczystości wójt Mariusz Śnieżek przekazał na ręce jubilatów listy gratulacyjne i upominki, życząc kolejnych lat w zdrowiu i miłości, a medale nadane przez prezydenta RP wręczył im goszczący na wydarzeniu wicemarszałek województwa Piotr Pilch.
Jak zwykle przy tego typu okazjach nie brakowało wzruszeń i toastów za pomyślność par, a także poczęstunku i występów, które przygotowały dla bohaterów święta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Huwnikach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze