Reklama

Małżeństwa cenne jak złoto, szmaragd czy diamenty. Tak świętowano jubileusze małżeńskie!

Szampan, łzy wzruszenia i pamiątkowe fotografie – w taki sposób świętowali główni bohaterowie uroczystości złotych, szmaragdowych i diamentowych godów w gminie Fredropol.

Jubileusz wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie miał miejsce 13 lutego, w Urzędzie Gminy Fredropol. Wśród jubilatów nie zabrakło par, które mają na koncie pół wieku wspólnego życia, ale też tych, które w związku małżeńskim wytrwały dłużej, bo 55 czy nawet 60 lat. Rocznice te stały się okazją do świętowania wieloletniej miłości, wspólnych dokonań i najpiękniejszych momentów w życiu oraz do refleksji nad przyszłością. Była to również sposobność do podzielenia się wspomnieniami i wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowej atmosferze, jaką tego dnia dało się wyczuć. Każda ze wspomnianych małżeńskich rocznic ma swoją symbolikę nawiązującą do cennych, trwałych i wartościowych kruszców, jak złoto, szmaragd czy diamenty. Takie są bowiem związki, w jakich żyją małżonkowie celebrujący wyjątkowe święto. 

Złote gody świętowało tego dnia 10 par: Krystyna i Jan Borowscy, Helena i Tadeusz Kobowie, Maria i Roman Letcy, Władysława i Czesław Litwowie, Genowefa i Edward Pelcowie, Władysława i Bronisław Piotrowscy, Helena i Kazimierz Różyccy, Eugenia i Czesław Sowowie, Zdzisława i Kazimierz Śnieżkowie oraz Helena i Bogusław Zabrowarnowie.

Reklama

Imponującą rocznicę szmaragdowych godów obchodziło natomiast 5 par z terenu gminy: Irena i Józef Barszczakowie, Maria i Stefan Bobkowie, Władysława i Józef Kowalowie, Waleria i Stanisław Pustułkowie oraz Stanisława i Michał Szczepanikowie. Również 5 małżeństw celebrowało gody diamentowe. Byli to: Anna i Marian Borykowie, Emilia i Marian Dejnakowie, Józefa i Józef Gargałowie, Zofia i Tadeusz Pyrdowie oraz Olga i Bronisław Turczyńscy.

Gospodarz uroczystości wójt Mariusz Śnieżek przekazał na ręce jubilatów listy gratulacyjne i upominki, życząc kolejnych lat w zdrowiu i miłości, a medale nadane przez prezydenta RP wręczył im goszczący na wydarzeniu wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Reklama

Jak zwykle przy tego typu okazjach nie brakowało wzruszeń i toastów za pomyślność par, a także poczęstunku i występów, które przygotowały dla bohaterów święta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Huwnikach.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/03/2024 08:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama