Ostatniego dnia sierpnia, policjanci z przeworskiej drogówki w Manasterzu zatrzymali do kontroli 35-letniego mieszkańca gminy Jawornik Polski, który kierował osobowym audi. Jak się okazało – na podwójnym gazie.
Podejrzenie mundurowych wzbudził tor jazdy mężczyzny. Słusznie, ponieważ badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Kierowca pożegnał się z prawem jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Grożą mu: kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.
Policja przypomina: każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze