4 czerwca na deskach szkolnej sceny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Żurawicy przedstawili widowisko teatralne na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego Balladyna.
Dla uczniów Balladyna bywa trudnym utworem, ale młodzież z Żurawicy poradziła sobie z nim znakomicie. Ich pełna ekspresji gra, taniec i kostiumy pozwoliły na nowo zrozumieć przesłanie dramatu i odkryć uniwersalne i zawsze aktualne przesłanie, że w życiu należy kierować się miłością i dobrem.
Na uwagę zasługuje także zastosowanie multimediów w scenografii oraz muzyka i światło, które dodatkowo działały na wyobraźnię widzów.
Widowisko zostało przygotowane przez uczniów pod kierunkiem: Joanny Biniek, Agnieszki Kruczyńskiej-Magnowskiej i Jolanty Beer w ramach innowacji pedagogicznej „Manufaktura słowa i emocji”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze