W gminie Radymno znajduje się mała miejscowość licząca około 80 mieszkańców. To Zaleska Wola. To tutaj czas się zatrzymał. W pobliżu każdego domostwa stoi studnia, która jest jedynym źródłem wody dla mieszkańców.
W Urzędzie Gminy Radymno sprawa jest doskonale znana. Kierownik Referatu Zamówień Publicznych Działalności Gospodarczej i Integracji Europejskiej Adam Lisańczuk wyjaśnia, iż przez ostatnie lata trwało zbieranie dokumentacji technicznej, która pozwoliła na opracowanie we wrześniu 2014 roku projektu budowlanego „Sieć wodociągowa z przyłączami wodociągowymi w Zaleskiej Woli”. – Planujemy uzyskać w okresie zimowym pozwolenie na budowę z Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Następnie, jeśli rada gminy zabezpieczy środki finansowe na realizację inwestycji, będziemy mogli rozpocząć prace na terenie Zaleskiej Woli. Jeśli chodzi o finansowanie z budżetu unijnego, mamy obecnie niekorzystny czas, ponieważ zakończyły się nabory z programów na lata 2007 – 2013, a nie zaczęły się jeszcze na okres 2014 – 2020. W tej chwili nie można więc zgłosić stosownego wniosku o dofinansowanie, ponieważ nie zostały jeszcze określone zasady i terminy naborów – wyjaśnia Adam Lisańczuk.
Wójt gminy Bogdan Szylar zadeklarował, że sieć wodociągowa w Zaleskiej Woli będzie zadaniem inwestycyjnym realizowanym w pierwszej kolejności. Czy mieszkańcy Zaleskiej Woli będą mieć niebawem dostęp do bieżącej wody? Czas pokaże.

fot.Monika Maj
Woda jest mętna, słodka i ma specyficzny osad. Nie da się jej pić. Aneta Wandzio boi się, że może zaszkodzić całej rodzinie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze