Reklama

Mariusz Zamirski dyrektorem II LO

Do bardzo nieoczekiwanych rozstrzygnięć doszło podczas ogłoszonych przez prezydenta miasta Roberta Chomę konkursów na stanowiska dyrektorów przemyskich placówek oświatowych różnych szczebli. Nowych szefów będzie miało II Liceum Ogólnokształcące i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.

Konkursy odbyły się jednego dnia – 29 kwietnia br., a dotyczyły czterech placówek oświatowych: Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego przy ul. Borelowskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego przy ul. Glazera oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika[paywall].

Przeprowadziła je komisja powołana przez prezydenta miasta. Każdy z kandydatów (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 27 października 2009 r.) musiał spełnić kilka kryteriów, m.in.:  być nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, ukończyć studia wyższe, posiadać przygotowanie pedagogiczne, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Reklama

Do konkursu na stanowisko dyrektora II LO przystąpiły dwie osoby. Dotychczasowy szef tej placówki Artur Pich oraz naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu Mariusz Zamirski. Także dwie osoby kandydowały na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Dotychczasowy dyrektor Andrzej Berestecki oraz Dorota Wiech-Iwaneczko, żona przemyskiego radnego Dariusza Iwaneczki (PiS).

Z nieoficjalnych informacji w obu przypadkach rozstrzygnięcie było cokolwiek nieoczekiwane. Nowym dyrektorem II LO został Mariusz Zamirski, nową dyrektorką SOSW nr 1 Dorota Wiech-Iwaneczko. Nie udało się nam tego potwierdzić w przemyskim magistracie, bo – jak zaznaczył rzecznik Witold Wołczyk – obecnie przygotowywana jest dla obojga zwycięzców rekomendacja i dopiero potem prezydent Robert Choma oficjalnie wyrazi swoje poparcie i mianuje M. Zamirskiego i D. Wiech-Iwaneczko na szefów obu placówek. To tylko formalność.

Reklama

Wiadomo, że do konkursu na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi nie wystartowała żadna osoba i istnieje prawdopodobieństwo, że prezydent miasta może powierzyć to stanowisko dotychczasowej szefowej Elżbiecie Świderek. Jeden kandydat był natomiast na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 14.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    absolwent - niezalogowany 2016-05-04 11:14:07

    bida z nędzą w II LO!!! zmieniało to co jest dobre! kolejne układy?!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jaga - niezalogowany 2016-05-04 12:40:49

    Zmiana w SOSW Nr 1 to totalna porażka. Pani DWI kompletnie nie nadaje się na dyrektora tej placówki. Zadziałały układy i tzw. "dobra zmiana". 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    niezadowolona - niezalogowany 2016-05-04 13:05:29

    Szkoda wielka....dyrektor robił dużo dobrego dla uczniów, wszyscy go lubili i znał się na swojej pracy. W dodatku był NAUCZYCIELEM więc znał się na pracy w szkole.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama