Do bardzo nieoczekiwanych rozstrzygnięć doszło podczas ogłoszonych przez prezydenta miasta Roberta Chomę konkursów na stanowiska dyrektorów przemyskich placówek oświatowych różnych szczebli. Nowych szefów będzie miało II Liceum Ogólnokształcące i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1.
Konkursy odbyły się jednego dnia – 29 kwietnia br., a dotyczyły czterech placówek oświatowych: Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II, Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Czytelników Życia Przemyskiego przy ul. Borelowskiego, II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego przy ul. Glazera oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej przy ul. Kopernika[paywall].
Przeprowadziła je komisja powołana przez prezydenta miasta. Każdy z kandydatów (zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 27 października 2009 r.) musiał spełnić kilka kryteriów, m.in.: być nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym, ukończyć studia wyższe, posiadać przygotowanie pedagogiczne, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego.
Do konkursu na stanowisko dyrektora II LO przystąpiły dwie osoby. Dotychczasowy szef tej placówki Artur Pich oraz naczelnik Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu Mariusz Zamirski. Także dwie osoby kandydowały na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1. Dotychczasowy dyrektor Andrzej Berestecki oraz Dorota Wiech-Iwaneczko, żona przemyskiego radnego Dariusza Iwaneczki (PiS).
Z nieoficjalnych informacji w obu przypadkach rozstrzygnięcie było cokolwiek nieoczekiwane. Nowym dyrektorem II LO został Mariusz Zamirski, nową dyrektorką SOSW nr 1 Dorota Wiech-Iwaneczko. Nie udało się nam tego potwierdzić w przemyskim magistracie, bo – jak zaznaczył rzecznik Witold Wołczyk – obecnie przygotowywana jest dla obojga zwycięzców rekomendacja i dopiero potem prezydent Robert Choma oficjalnie wyrazi swoje poparcie i mianuje M. Zamirskiego i D. Wiech-Iwaneczko na szefów obu placówek. To tylko formalność.
Wiadomo, że do konkursu na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi nie wystartowała żadna osoba i istnieje prawdopodobieństwo, że prezydent miasta może powierzyć to stanowisko dotychczasowej szefowej Elżbiecie Świderek. Jeden kandydat był natomiast na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 14.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.bida z nędzą w II LO!!! zmieniało to co jest dobre! kolejne układy?!
Zmiana w SOSW Nr 1 to totalna porażka. Pani DWI kompletnie nie nadaje się na dyrektora tej placówki. Zadziałały układy i tzw. "dobra zmiana".
Szkoda wielka....dyrektor robił dużo dobrego dla uczniów, wszyscy go lubili i znał się na swojej pracy. W dodatku był NAUCZYCIELEM więc znał się na pracy w szkole.
ojtam ojtam sie nie nadaje. przecie to zona radnego co mieszka w zurawicy a uwaza ze mieska w przemyślu/
Pan Choma i Pan Zamirski to rodzina przeciez..
Okazuje się, że nie liczą się kompetencje i umiejętności i wiedza ale układy partyjno-rodzinne....cóż polityka....
II LO miało wspaniałego dyrektora, który dbał o wizerunek tej szkoły jak nikt inny i mówię to jako absolwent tej szkoły. Dzięki poprzedniemu Dyrektorowi z dumą mówiło się do jakiej szkoły się uczęszcza. Wynik tego konkursu jest co najmniej żenujący. Po raz kolejny Prezydent miasta udowadnia w jakim kierunku "rozwija" się Przemyśl. Nie pozdrawiam i utwierdzam się w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję aby wyjechać z tego miasta mimo iż mam do niego ogromny sentyment to jest notorycznie niszczone przez nieudolne władze. Pan prezydent może powinien najpierw zająć się drogą przy ul. Mickiewicza,Dworskiego czy Wilsona bo za czasów Imperium Rzymskiego był lepsze niż teraz na tych ulicach
Panie Dyrektorze,wielki szacunek dla Pana.Żal,że tak dobrych dyrektorów się nie szanuje.Rodzice i uczniowie są z Panem.
Pan Zamirski to też nauczyciel z wieloletnim stażem i na pewno zna się na prowadzeniu szkoły.
macie siunki chomę i co wiecej chcecie on wam jeszcze z Ukrainy przywiezie w nastepnej kadencji szefów
Ten zamirski to widać spec nad spece, na wszystkim się człowiek zna i to tak dogłębnie, że wszelakim instytucjom miejskim szefować może. A tak serio to ja już nic z tego qwa nie rozumiem.
Choma z miasta zrobił prywatny folwark!!! Powinni oglosic konkurs na nieudacznika w przemyskim urzedzie, cesarz podjum miałby na bank. A tak na marginesie to co za idiota nazwał przedszkole im. Czytelników Życia Przemyskiego. Czyżby nasz cesarz?
Wszyscy tak bardzo " narzekają" A gdyby to tak odwrócić całą sytuacje , to znaczy gdyby to ktoś tydzień , dwa temu przeprowadził sondaż , ankietę - nazwa nieistotna, na temat , "jak oceniasz dyrektorów wspomnianych placówek oświatowych" , których teraz tak bardzo bronicie . Czy odpowiedzi byłyby takie same lub podobne jak dzisiaj? Bardzo , ale to bardzo wątpliwe. Więc jaki z tego wniosek ? Chyba taki ,że w odpowiedziach dominuje - nie pierwszy raz - chęć dokopania , wdeptania w przysłowiowa ziemię .
Jestem uczniem 2 lo i z przykroscią przyjąłem wiadomość o odejściu Pana Picha. Jest on świetnym dyrektorem. Wydaje mi sie ze jest to decyzja polityczna, gdyż Pan Pich na lekcjach historii starał się w bezstronny sposób oceniać historie, bez zbędnego patosu. Będzie mi brakować lekcji z Panem.
Znalem Zamirskiego ale ojca tego kolesia co skacze z posady na posadę . Stary Zamarski był porządnym człowiekiem i harcerzem który przyjmował petentów na starym Czowaju (przystani) . Takich ludzi jak senior Zamarski już nie ma ale synek sukinsynek to mu się udał
mam twoje ip i wiem, gdzie pracujesz, hahahahah
Myślę, że wszyscy, którzy mieli jakikolwiek kontakt z Panem Pichem mogliby stanąć za nim murem. Odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Więc nie mogę się zgodzić z tym, że ktokolwiek potrafiłby źle wypowiedzieć się wobec wykonywanej przez niego pracy, która niewątpliwie nie należała do najłatwiejszych. Należą mu się brawa za to, co zrobił z IILO. Szkoda, że miasto kolejny raz udowadnia, że nie ma co tu robić bez znajomości.
Hej następni dyrektorzy szkół i ośrodków specjalnych w następnym roku kolej na was!!!!Hej dyrektorze Zamirski kto autorem? "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie".
a kto teraz dyrektorem Hali i wyciagu narciarskiego.
Niczym się nie różnią od poprzednich ekip. To kpina, żeby dobrzy ludzie musieli odchodzić w takiej atmosferze zastraszenia i paszkwili. To podzięka za wieloletnią służbę placówce państwowej - ponadprzeciętną służbę i ponadprogramową. Stanowiska dla żon, szwagrów etc. i nie ważne, że ktoś był bardzo dobry na tym stanowisku. SOSW nr 1 w Przemyślu bardzo długo będzie czekać na godnego następcę dotychczasowego dyrektora. Szkoda wszystkich podopiecznych, przede wszystkim ich...apeluję o pilne śledzenie poczynań nowej Pani Dyrektor
się wyjaśni jak podadzą kto będzie...ten stołek czeka na kogoś bliskiego
Bez przesady!!!Pozyjemy ..zobaczymy!!!
Hm , co tu mądrego napisać , a więc dobra zmiana . Myślę że zamiast biadolić że szkoda pana Dyrektora Picha (miły człowiek) rodzice i uczniowie szkoły powinni zasypać i to dosłownie tak Ministerstwo Oświaty jak i Kuratorium w Rzeszowie pismami , e - meilami i SMS -sami celem przyjrzenia się raz jeszcze tego rodzaju konkursowi i dlaczego wygrywa jakiś wieczny trener , dyrektor MOSIR-u , a nie porządny , kompetentny długoletni lubiany przez młodzież dyrektor. Jeśli ludzie w Przemyślu będą nadal srali w pory przed takimi konkursami to niech będą pewni że inne konkursy będą tak lub podobnie wygrywane na zasadzie t.k.m. Jeśli nie , to będą mieć właśnie takich dyrektorów - skoczków . Tyle w temacie. A Chomę należy rozliczyć nie z konkursów lecz z inwestycji którymi "zasypał" Przemyśl , zmniejszenia bezrobocia , kina , basenu otwartego , hali sportowej , ukończenia "zielonego rynku" , z budy -wiaty na zjeździe narciarskim , z pieniędzy które pakuje miasto corocznie na deficytowy zjazd i wyciąg i innych obiecanek cacanek którymi łatwo operował przed każdymi wyborami. A Przemyśl śpi , jacy wyborcy taka władza.
No i juz po Liceum.Ten pan to tylko umie wszystko rozpiepszac,a na zastepce powinien powołac od zaraz Osiadacza-bardzo madry człowiek
Pana Osiadacza zostaw w spokoju. Teraz stara się naprawić POSiR tak to nie żart!! ale miłościwie panujący mu nie pozwala no bo jak był by lepszy od kuzynka który jak by mógł to by kazał pracownikom płacić za to że do roboty przychodzą Jest dobry dla pracowników chce coś NAPRAWDĘ ZROBIĆ DOBREGO DLA HALI ALE PRACOWNICY BOJĄ SIĘ ŻE GO SKASUJE TEN CO RZĄDZI CAŁYM MIASTEM BO ZA BARDZO SIĘ STARA NAPRAWDĘ GOŚĆ OKAZAŁ SIĘ SPOKO!!! WCZEŚNIEJ NIE MÓGŁ SIĘ WYCHYLIĆ DLATEGO PROSZĘ ZOSTAWCIE GO W SPOKOJU!!!!
Jarosław Polskę zbaw! Robert Przemyśl zbaw ! Mariusz II LO zbaw!
Pan Pich jako dyrektor pedagog jest kimś nie zastąpionym. Jego podejście do różnych sytuacji nienaganne. Wielu innych pedagogów takich hak on mogłoby by się od niego uczyć. Jest wspaniałym człowiekiem i będzie nam go jako dyrektora brakować.
imo bardzo w porządku gość, mój syn uczęszcza do "drugiego" i nie mam do p. Zamirskiego żadnych zastrzeżeń, dobry dyrektor jak i nauczyciel wuefu ;-)
Pan Zamirski jest świetnym Dyrektorem za równo dla uczniów jak i pracowników. Ciepły, otwarty, wyrozumiały a w tym wszystkim również stanowczy i elegancki .
bida z nędzą w II LO!!! zmieniało to co jest dobre! kolejne układy?!
Zmiana w SOSW Nr 1 to totalna porażka. Pani DWI kompletnie nie nadaje się na dyrektora tej placówki. Zadziałały układy i tzw. "dobra zmiana".
Szkoda wielka....dyrektor robił dużo dobrego dla uczniów, wszyscy go lubili i znał się na swojej pracy. W dodatku był NAUCZYCIELEM więc znał się na pracy w szkole.